Subvencija za mehanizaciju

Moj brat je danas dobio odobrenje za kupovinu mahindra traktora.Zahtev podneo za vreme sajma.
 
Jutros mi je stiglo resenja za isplatu podsticaja. Znaci, od datuma predavanja zahteva, preko prvog resenja, kupovine, novog zahteva za isplatu do resenja o isplati proslo je oko 6 meseci. Koliko ce proci dok se pare obru na racunu, videcemo.
 
Ja se svima izvinjavam. Ali mi daj te neko obrazloženje. Jel tih ljudi ima toliko malo da ne mogu da obrade tako brzo sve vaše zahteve? Ili ih ima samo ih baš briga za brzinu nego kad urade. Ne znam šta sve treba oni da urade ako ste im dostavili svu dokumentaciju kako je navedeno u Uredbi ili čemu već. Ostaje ima samo provere neke u sistemu njihovom po ne znam kom osnovu verovatno. Ali ne traje to danima? Pa nisu valjda poslali poštom u tunguziju da tamo neko napiše nešto i sad treba da se vrati. U redu je da neko ko nije dostavio sva tražena dokumenta pa dok urade rešenje i to isto stigne vama kući pa dok vi to što su tražili izvadite i ponovo im dostavite. To razumem. Ali ovo da sve ima i da ga otegnu 6-8 meseci to ne razumem.
 
Jutros mi je stiglo resenja za isplatu podsticaja. Znaci, od datuma predavanja zahteva, preko prvog resenja, kupovine, novog zahteva za isplatu do resenja o isplati proslo je oko 6 meseci. Koliko ce proci dok se pare obru na racunu, videcemo.

20 dana od dana kada si dobio resenje na kucnu adresu je rok, i dobices ga u tom roku. Ako ti ne legnu pare ni 20-i dan zovi odmah upravu za agrarna placanja. Ali lecice sigurno.
 
Ja se svima izvinjavam. Ali mi daj te neko obrazloženje. Jel tih ljudi ima toliko malo da ne mogu da obrade tako brzo sve vaše zahteve? Ili ih ima samo ih baš briga za brzinu nego kad urade. Ne znam šta sve treba oni da urade ako ste im dostavili svu dokumentaciju kako je navedeno u Uredbi ili čemu već. Ostaje ima samo provere neke u sistemu njihovom po ne znam kom osnovu verovatno. Ali ne traje to danima? Pa nisu valjda poslali poštom u tunguziju da tamo neko napiše nešto i sad treba da se vrati. U redu je da neko ko nije dostavio sva tražena dokumenta pa dok urade rešenje i to isto stigne vama kući pa dok vi to što su tražili izvadite i ponovo im dostavite. To razumem. Ali ovo da sve ima i da ga otegnu 6-8 meseci to ne razumem.
Ti kao da ne živiš u ovoj državi.
Sve je to moglo davnih dana da se obradi. Ali država nema para, pa gleda da to što više otegne.
 
Ja evo već mesec dana nisam dobio za osiguranje zemlje,a za mehanizaciju ni ne razmišljam kada će biti.Jedino u šta polažem nade to su predstojeći izbori,ja se nadam i vandredni parlamentarni, tada će isplate sigurno da budu.
To do sad nikad nije omanulo.
 
Pocerina znam gde zivim. Ja pitam kako im treba toliko da vam odgovore sa rešenjima da li ste odobreni ili ne. I da li nešto fali ili ne. A znam da otežu sa isplatama što god mogu više. Mada se Predsednik hvali da je budžet u suficiti i da javne finansije nikad bolje nisu bile. Pa kad je tako što onda ne isplati svoja dugovonja. A traže da se prema istoj ovoj državi sve obaveze na vreme ispoštuju i plate dan za dan, a ako ne platiš onda zatezna kamata. A za njih nema kamate? Baš su lep sistem napravili. A Marko ne nadaj se skoro tim izborima. Vidiš da pričaju da su na proleće. Pa nećeš valjda do tad da čekaš?
 
Mirban jel si gledao mozda seriju Drzavni posao ?? :osmeh: Ako si gledao eto ti objasnjenja kako funkcionisu i zasto ne obradjuju zahteve i ne pustaju pare. Sto rece Marko i ja sto se tice subvenicija volim kad su izbori. Predas lupam u januaru i 1-2 meseca ti vec puste pare (bar je tako bilo sa subvencijama za tov svinja i junadi).
Mislio sam da predam ove godine za setvospremac i utovarivac za stajnjak, ali sam zbog finansijskih izdataka na drugoj strani odustao a iskreno mi se ne ulazi u kredite. Ali ako sledece godine bude povracaj poslacu zahtev obavezno.
 
Jutros mi je stiglo resenja za isplatu podsticaja. Znaci, od datuma predavanja zahteva, preko prvog resenja, kupovine, novog zahteva za isplatu do resenja o isplati proslo je oko 6 meseci. Koliko ce proci dok se pare obru na racunu, videcemo.
Ti si jos i srecnik sto si cekao ,,samo'' 6 meseci.Ima nas koji smo presisali 6 meseci i jos nas obradjuju.Cede nas polako,ki suvu drenovinu...
 
Ma u ovoj drzavi nista ne funkcionise kako treba,ali kad ti treba drzavi da platis onda znaju kamatu da udare...
 
Evo prodje i Mitrovdan a odgovora nema.Sada cekamo Arandjelovdan,Nikolu a verovatno i Jovandan.Mada verovatnije je da ce biti za svetog Talalaja...
 
Ja iz razloga sto prosle godine nije bolo povracaja za vucene tanjirace kupio nosenu a od ove godine uveli i za tanjirace a vidim kako pisete da jos niko nije dobio povracaj.
 
Čeka se kraj godine,da veliki vođa može da se pohvali kako ima rekordan suficit u budžetu,pa normalno kada je sve obaveze građana naplatio,a svoje obaveze prema građanima nije ispunio.Kolega mi kaže da mu povrat PDV nikad nije kasnio kao sada.
 
Nazad
Vrh