Subvencija za mehanizaciju

Negde sredinom juna sam podneo zahtev za kredit sa subvencionisanom kamatom od strane ministarstva u Intesa banci i juče su mi uplatili sredstva, tj. dobavljaču. Sad mi ostaje da čekam isporuku koja je i do mesec dana, tako kažu.
Nije nešto komplikovana procedura, bar za klijenta, samo im treba mnogo vremena, pogotovo sada kada su u toku godišnji odmori.
 
trazio sam uredbu i ne mogu nigde da nadjem, dali drzava i dalje daje bespovratan povracaj od 40% na sisteme za navodnjavanje ? pre neki dan procitah clanak na netu bivsi ministar poljoprivrede petrovic je rekao da ta uredba joshg vazi al da niko ne koristi(cvlanak od pre 10-15 dana) ,
 
trazio sam uredbu i ne mogu nigde da nadjem, dali drzava i dalje daje bespovratan povracaj od 40% na sisteme za navodnjavanje ? pre neki dan procitah clanak na netu bivsi ministar poljoprivrede petrovic je rekao da ta uredba joshg vazi al da niko ne koristi(cvlanak od pre 10-15 dana) ,
Vazi do kraja ovog meseca.
 
Za sisteme za navodnjavanje se ne sekiraj.Iduće godine će se veliki akcenat baciti na to.Verujem da će i povraćaji biti mnogo veći od 40%.
 
sto volim kad su ljudi optimisti :D inace Goran Knezevic Ministar poljoprivrede je je dugogodisnji prijatelj i kolega sa mojim cicom pa se nadam informacijama iz prve ruke ;) ako iko ucini nesto za poljoprivredu on ce.
 
kupio sam Automizer noseni 440l i predao sam sve papire za povracaj od 40%,zna li neko koliko traje taj proces?predao sam pre dve nedelje.
 
Ja sam predao 20.juna i jos nista.. A konkurs traje valjda do 31.jula.. Pa ce mozda tek onda da odradjuju zahteve.
 
Ja sam pre 4 godine Agromehanikinu prskalicu kupio. Ne sećam se tačno vremenskog perioda koliko je trebalo da prođe od podnošenja kompletne papirologije ali mi se čini da je isplata bila po principu kao i subvencije, kad dođe-došlo je. Pogotovo sada kada se još uvek ne zna ko pije a ko plaća, dogovorene subvencije se još ne isplaćuju a u budžetu po izjavama nema para. Zeljkoo, ti si tvoje uradio, sad ostaje čekanje, a svi želimo da to bude što pre.
 
U martu sam uzeo poljsku rotacionu kosu, novu naravno, da li imam pravo na povracaj novca?
 
dali je neko ove godine dobi povracaj za mehanizaciju x%?
posto mi prskalica izgorela u pozaru, a sad mi treba, bolje da se uzajmim a na prolece kupim pod novim uslovima, mozda i bude nekog povracaja???
 
Izvinjavam se što upadam kao padobranac, ali imam nekoliko pitanja, pa ako neko ima odgovor na njih, bio bih mu veoma zahvalan.


1. Da li još uvek postoji subvencija koja predviđa povraćaj 40% novca na nov traktor, ako je domaćinstvo registrovano na nekog mlađeg od 30 godina? Pitam ovo jer smo skoro čuli da su dva čoveka ovako kupili traktore (mada nam nije rečeno da li su dobili povraćaj ili još čekaju).

2. Ukoliko još uvek postoji ovakva subvencija, da li je dovoljno da domaćinstvo bude registrovano ili moraju da se vrše uplate u PIO fond?

3. Ukoliko još uvek postoji ovakva subvencija, znate li možda koliko su ljudi čekali na povraćaj novca?

4. Ukoliko još uvek postoji ovakva subvencija, da li postoji neko ko nudi beskamatni kredit na nove traktore i na koliko godina? Grad Šabac bio uključen u tu priču oko beskamatnog kredita na 3 godine (ali samo za domaće traktore), ali ne znam da li to još uvek važi (ili je slučajno prošireno i na npr. Belarusa :osmeh: ).
 
Mozda postavljam pitanje koje vec i vrapci na grani znaju,ali interesuje me da li ima povracaja na sitne masine,tj konkretno me interesuje za kembridz valjak?!(ps.mrzi me da listam unazad sve poruke :osmeh:)
 
Nazad
Vrh