Subvencija za mehanizaciju

Sa troskovima obrade kredita ce to biti oko 7-7,5% sto je opet ok jer je u dinarima.
 
Mislim da se kamata ne menja,ja sam prosle godine podigao subvencionisani kredit od 8% za repromaterijal u Intesi,i kamata mi je ta,troskova obrade kredita nema...
 
Definitivno je za sad ovako,6%kamata kredit dinarski nikakve veze sa evrom rate na 6meseci,ali kredit na samo 3god,npr u mom slucaju 900,000din rata bi mi bija 166,000din svakih 6 meseci,kamata za 3god bi bila 98 000din.Znaci placam ratu u dinarima bez obzira koliki je evro.
 
Da li se moze dobiti povracaj novca za kupovinu novog traktora? I ako je traktor 12000 eura koliki bi povracaj novca bio? Traktor je 45 ks
 
Ako bi uzeo poljsku roto kosu 165, da se nadam povracaju ili ne. Procitao sam da daju samo za domacu mehanizaciju, ali da li ce pustiti i za stranu?

grunt

Hvala za odgovor.
 
Bilo je reči da će biti 1,2 milijarde. Jel se to odnosi samo na domaću proizvodnju?
 
Bilo je reči da će biti 1,2 milijarde. Jel se to odnosi samo na domaću proizvodnju?
I za stanu mehanizaciju, i ove subvencije nemaju veze sa subvencijama onih 20% kojih daje ministarstvo financija, samo neznam za koju mehanizacu će biti povraćaja i na koji način dali za svakog ili će biti raspisan kokurs
 
Mozda ne pripada ovde , ali je nekako najblize da ovde pitam :
Da li je u proteklih 12 meseci bilo nekih subvencija za izgradnju sopstvenih skladista? Znam da je bilo kredita, ali subvencija nisam siguran?
Razlog zasto pitam je sto se jedan lik hvalio da je dobio neki povracaj za izgradnju svog hangara, a poceo gradnju prosle godine,tj izgradio ga do jeseni.
Da li je bilo subvencija ili da mu sledeci put kazem da laze?
 
Bilo je pretprosle, ali je on mogao konkurisati tada a da je prosle dobio i sagradio... vazno je da je konkurisao 2010. i da je tada zapoceo gradnju.... tako da moguce je da govori istinu.
 
Da li je istina da ima povracaja 40% na prskalice za povrtare, tj one koji imaju registrovan bar 1 hektar povrca? Cuo sam na sajmu od prodavca prskalica, kaze da mu je neki covek pokazao odstampanu uredbu.
 
Nazad
Vrh