Subvencija za mehanizaciju

jo-jo je napisao(la):
Mi smo isli sa predracunom za IMT 549, na osnovu konkursne dokumentacije bili smo rangirani na 16 mestu, tada smo uzeli kredit od banke i uplatili traktor, IMT kasnio sa isporukom pa smo pisali dopis na osnovu IMT dopisa da nam ministarstvo produzi rok za dostavu dokumentacije, 11.10. dobili smo traktor, registrovali, poslali dokumentaciju ministarstvu i za nekih mesec dana bila uplata za kompletnu subvenciju i sa tim parama mozes da radis sta hoces. Kredit se normalno moze uvek isplatiti pre roka (uz penale). Gazdinstvo se moze prijaviti i iste godine traziti subvenciju!
Znaci ako sledece godine punim 18 u januaru, moze se konkurisati za subvencije bez obzira sto nisam 1 godinu osiguranik?
 
Peter možeš zato što ćeš ti imati izmirene sve obaveze( za prošlu god. ti trbaju regulisane obaveze samo ako si imao otvoreno gazdinstvo prošle god . a nisi bio osiguranik PIO i ZDR.)
 
to je suvise dobro da bi se nama dogodilo. treba da se osilimo pa da pokupujemo novu mehanizaciju,nece to bas tako ici
 
Jel ima neko informaciju dali će biti povraćaj (konkurs) za kopovinu novog traktoa u 2011 ?
:sta:
 
S obzirom da ce budzet biti kao ove godine a mozda i manji, cisto sumnjam da ce biti subvencija za traktore.
 
Svi dileri traktora sa kojima sam do sad razgovarao imaju informaciju da ce subvencija biti i da ce limit od 160 HP biti podignut.
 
paorpaor je napisao(la):
Svi dileri traktora sa kojima sam do sad razgovarao imaju informaciju da ce subvencija biti i da ce limit od 160 HP biti podignut.
Da, a samim tim i broj ljudi koji ce dobiti povracaj ce biti manji.
 
Ukinuli su subvencionisane kredite za gradjanje. U ostalom kao da ini odredjuju sta ce gde ici, sve to radi neko iz EU.
 
Nema to nikakve veze. Subvencije idu iz agrarnog budzeta, a on je identican, ako ne i manji nego lane. A obecavaju se veca davanja po hektaru, vece subvencije za mlecno govedarstvo, za mehanizaciju. Niko iz ministarstva nije izjavio da ce se subvencionisati kombajni niti kako ce sve to ici u 2011. To su samo lupetanja uvoznika mehanizacije, kako bi navukli ljude da kupuju.
Uostalom, kad izidje uredba videcemo kako i sta. Bilo bi dobro kad bi bilo i kao ove godine, ali... :sta:
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Nema to nikakve veze. Subvencije idu iz agrarnog budzeta, a on je identican, ako ne i manji nego lane. A obecavaju se veca davanja po hektaru, vece subvencije za mlecno govedarstvo, za mehanizaciju. Niko iz ministarstva nije izjavio da ce se subvencionisati kombajni niti kako ce sve to ici u 2011. To su samo lupetanja uvoznika mehanizacije, kako bi navukli ljude da kupuju.
Uostalom, kad izidje uredba videcemo kako i sta. Bilo bi dobro kad bi bilo i kao ove godine, ali... :sta:
Ova rečenica mi se jako sviđa, u moje selo je danas stiglo 2 traktora ,pre neki dan 1 a sutra se očekuje još jedan izgleda su se navukli a na šta ? Što reče paor "otom-potom"
Ja ipak čekam da izađe uredba za sad je sve mačor u džaku :cao:
 
Nazad
Vrh