Subvencija za mehanizaciju

Ja nesto cuo da ove godine imaju manje zahteva i da imaju novca za sve zahteve i da bi trebalo do kraja godine svima da isplacuju,ali ja cisto sumnjam da ce tako biti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I meni to zvuci malo verovatno, mada ne i nemoguce. Kontam da je vecini prosle godine bila sigurnija varijanta da im prvo odobre sredstva pa da kupe masine pa opet cekas pare ali znas da ces da ih dobijes. A ovako iskesiras novac pa cekas da li ce uopste da ti odobre pa tek onda novac. Ja cu bas da ih pozovem narednih dana da vidim kako stojimo. Jel i ove godine ima onaj rok od 90 dana da se odgovori ??
 
bolje ikad nego nikad.
Ja sam predao ove godine u junu i pre par dana sam zvao kazu da jos lista nije formirana za 2018.Bice verovatno sledece godine.
 
Ima mladih u poljoprivredi samo što oni magarci tamo imaju neku drugu definiciju šta je mlad poljoprivrednik...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
[FONT=&quot]Право на подстицај има пунолетни млади пољопривредник, носилац комерцијалног пољопривредног газдинства у активном статусу, уколико је као носилац, односно члан комерцијалног породичног пољопривредног газдинства први пут уписан у Регистар пољопривредних газдинстава (РПГ) почев од 1. јануара године која претходи години у којој подноси пријаву на конкурс и налази се у активном статусу.
Ovo mi nije bas najjasnije?[/FONT]
:sta: Samo oni koji su pre godinu dana registrovali gazdinstvo mogu da konkurisu ili sam ja pogresno razumeo?:sta:
 
Dobro si razumeo. Ako si se reg. prošle godine i u aktivnom si statusu,možeš konkurisati za mlade. Ako si se registrovao ove godine onda sledeće konkurišeš. Sve ostalo se ne smatra mladim poljoprivrednikom.
 
Ovo bre, sve nesto ograniceno. Mi sitni proizvodjaci cemo opet izvisiti, onaj ko radi povrce na recimo 1 ha moze da se slika. Kako mi mali prozvodjaci da krenemo napred?!? Na ovaj nacin se samo gase mala poljoprivredna gazdinstva. Zalosno.
 
I da si mlad,a ovo čika Laza me navodi na pomisao da nisi Lazo baš tako mlad ili se ti čiko samo dobro kamufliraš.
 
Nazad
Vrh