Subvencija za mehanizaciju

Baš indijanci, Zvao Ćale da pita da li vredi podnositi zahtev sad pred kraj, rekli mu da oni ne znaju koliko novca je potrošeno i da nemaju ovid u to. Baš me zanima na koliko pitanja mogu da odgovore. Primaju platu za ... da ne budem bezobrazan.
 
7 dana nakon preuzimanja papira tj resenja drzava i uplatila 50% po proslogodisnjem konkursu za mehanizaciju. Docekasmo i taj dan. Nije im stvarno dugo trebalo ali nek ide sve dodj...la. Briga manje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta treba da se pošalje ministarstvu od dokumentacije kada se realizuje odobrena investicija po prošlogodišnjem konkursu na osnovu predračuna?
 
ne znam o kom konkursu se radi ali sam siguran da treba da se dostavi racun , otpremnica i garantni list
 
Jedno pitanje u vezi podnošenja zahteva za podsticaje za nabavku novih mašina.

U javnom pozivu naveden je spisak dokumentacije koju podnosilac treba da dostavi.
Dalje u tekstu, član 12 piše ovako:



"Прибављање података по службеној дужности

Члан 12.


Ако подносилац захтева не достави потребну документацију из члана 10. став 1. тач. 6)-9), став 3. и ст. 5-7. овог Јавног позива, Управа по службеној дужности прибавља од надлежних органа податке о чињеницама о којима се води службена евиденција у складу са законом којим се уређује општи управни поступак."


Ovo se odnosi na potvrde o izmirenim dospelim obavezama. Ono što me zanima jeste da li se u praksi može imati problem ako se ne dostaveove potvrde, tj da li oni mogu odbaciti predmet kao nepotpun? U tekstu lepo stoji da oni to po službenoj dužnosti pribavljaju ukoliko podnosliac ne dostavi, ali da li je to u praksi tako?
 
Pa oni bi to trebali da odrade i ja sam se raspitivao u opstini u kancelariji za poljoprivredu, ali u praksi ko zna koliko bi trajalo. Ja znam koliko su cekali bar kod nas ovi za pasose i licne karte da im po sluzbenoj duznosti pribave izvod i drzavljanstvo, mogu misliti koliko bi se tek cekalo ovde kad im treba po godinu dana da obrade zahteve koji sadrze svu potrebnu dokumentaciju. Ja sam licno nabavio sve i poslao s obzirom da znam sa kim imam posla. Trudio sam se maksimalno da nema nista zbog cega mogu da mi odbiju zahtev ili vrate na dopunu, jer sam imao losa iskustva sa subvencijama za tov pa su mi vracali na dopunu zbog jednog pogresnog slova ili brojke ili tako neke sitnice.
 
Neko od kolega sa foruma ,za proslogidisnji konkurs , nije slao potvrde ,vec da oni pribave po sluz.duznosti I prosao je na konkursu ,ako nisam pomesao..

Ja sam ih zvao juce da proverim za svoj predmet, kazu zavrsen ,nije vise u fazi obrade , pitam u ciju korist , to mi nisu rekli, videcu kad stigne resenje..
 
Predao prosle godine sredinom aprila i jos uvek cekam bilo kakav odgovor..A neko dobio Stajere prepoznacete se

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
da , mozete traziti da Uprava sama po sluzbenoj duznosti pribavlja dokumentaciju koja je navedena po tackama. To je njihova obaveza po zakonu! Zbog toga sto im to usporava posao a sa druge strane da bi ste vi bili sigurni da niste duzni za porez, najbolje je dostaviti te izvode!
 
Napokon stiglo rešenje za kupovinu voćarskog traktora. Poslao sam pred kraj konkursa, krajem maja daleke 2017. Ni na koji način nisam urgirao. Smejurija.
 
I meni danas stiglo rešenje da mi se odobravaju subvencije za kupljenu mehanizaciju (četvororedni parač).
 
Kad konkurisete, tj kad posaljete papire, jel treba iz ministarstva postom da stigne neki rozi karton sa brojem predmeta? Ili kako vec?
 
Roze kartonti je za preporučenu pošiljku sa povratnicom tj. karton je povratnica i dokaz da je pošiljka uručena na pravu adresu. To nema veze sa ministarstvom već sa poštom. Koliko znam broj predmeta se ne dobija uopšte do rešenja.
 
Jel imate neko informaciju kada kreće isplata ili obrada papira za povraćaj, za kupljenu mehanizaciju u 2018 ?
 
Nazad
Vrh