Subvencija za mehanizaciju

daj boze da ga vrate na staro ovo sa predracunom je sranje.meni za kap po kap od prosle godine jos uvek nikakav odgovor a proslo je godinu dana.sad treba da uzimam nova crevca pa jos da saljem predracun pa dok ga odobre to ce da se zavrsi u 2020...
 
I ja se nadam da ce vratiti po starom. Ja sam tako dobio za prskalicu 2015 i mnogo manje sam cekao secam se predao u aprilu u septembru-oktobru mi uplatili. Ovo sad moras da cekas samo godinu dana da ti odobre a za to vreme bi vec koristio tu masinu uveliko (bar ja :osmeh: ). Zvacu cu u ponedeljak upravu da razresim dilemu :osmeh:
 
Kod mene vlada šok i neverica... Stiglo rešenje za mehanizaciju posle više od godinu dana. Konkurisao sam sa predračunima i sada imam rok od 90 dana da realizujem kupovinu.
 
Kako sa računom kada lepo piše ovako:

Право на одобравање подстицаја имају лица која:

  1. нису започела реализацију инвестиције која је предмет захтева за одобравање подстицаја у складу са овим правилником;
 
Napisao sam jasno. Predracun ce biti samo za mlada gazdinstva.

Дај нам линк до тог правилника где си то прочитао? Или је то нека инсајдерска инфо?


Члан 13.

Уз Захтев за одобравање права на подстицаје подносилац захтевадоставља:
1) предрачун за набавку нове машине и опреме, као и квалитетногприплодног грла не старији од 30 дана од дана подношења захтева;

И што написа Soyacorn, како да добијеш рачун, а да ниси започео реализацију инвестиције?

http://uap.gov.rs/pravilnici/mere-r...redjenje-primarne-poljoprivredne-proizvodnje/

http://uap.gov.rs/wp-content/uploads/2017/04/Pravilnik-mehanizacija-pdf-novi-1.pdf

Рачун сам прочитао да треба само када се подноси захтев за исплату, али пре тога иде предрачун!
 
Stiglo mi resenje za subvencije po investiciji za 2017,predato lane u maju
Novac ocekujem sledece godine :haha:
 
Ljudi stigo 31. sad kad nagrnu prošlogodišnja rešenja,neće moći poštari da stignu da ih raznesu i podele... :osmeh:
 
Stiglo resenje. Konkurisano na predracunom na 3 masine. Tj 2 masine i i nesto elektronike.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sto se tice novih subvencija, ne zna se jos nista, navodno se ceka nova uredba, ovih dana. Ja danas zvao Upravu za agrarnaa placanja

Čeka se podela para "svojima" pa tek onda šta ostane za nas smrtnike, prvo konkurs za beograd pred izbore,pa posle ovaj za mlade poljoprivrednike koji su otvorili gazdinstvo od 1.1 2018 i tako dalje...
 
hteo bi da konkurisem za povrat za mehanizaciju ako bude ove godine pa me zanima da li mogu odjednom da konkurisem za prskalicu sejalicu za zito i rasipac ,da li mogu odma sa racunom da idem kad to krene pocetkom jula

- - - - - - - - - -

i da li mogu ovih dana da kupim masine da li ce mi vaziti racun
 
Ranije je vazilo pravilo da mozes i npr 5 masina ako vrednost tih masina ne prelazi (nisam siguran) 20 miliona dinara. Ja sam prosle godine na jednom zahtevu podneo za tri masine i prosle su mi sve tri.
 
Sutra dajem mom zahtevu 13meseci.Kazu da je u procesu obrade.I tako vec nekoliko meseci.Kao da sam konkurisao za nuklearnu podmornicu pa moraju dooobro da obrade zahtev.
 
Nazad
Vrh