Subvencija za mehanizaciju

Pa za nas smrtnike ima povraćaj, ali se ne zna tačno koliko, verovatno kada se završi konkurs, i kada saberu koliko imaju novca, to podele, pa koliko ispade, a o cenama koje su trgovci mehanizacije podigli zbog subvencija za 30-50% niko ne pominje...
 
Члан 1.
У Правилнику о подстицајима програмима за диверсификацију дохотка и унапређење квалитета живота у руралним подручјима кроз подршку младим пољопривредницима (,,Службени гласник РСˮ, број 46/18-, у члану 6. тачка 1) мења се и гласи:
1) је kао носилац, односно члан комерцијалног породичног пољопривредног газдинства први пут уписано у Регистар пољопривредних газдинстава (у даљем тексту: Регистар) почев од 1. јануара године која претходи години у којој подноси пријаву на конкурс и налази се у активном статусу;ˮ.
Члан 2.
Овај правилник ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.
 
Pozdrav društvo, probaću da Vam dam jasnije informacije o konkursima koji su nedavno izašli, pošto se i sam time bavim :) Došlo je do zabune, pošto su izbacili pravilnike nedelju dana pre nego što su sami konkursi izašli, i kasnije su dopunili same pravilnike sa nekim informacijama. Sve nacionalne i pokrajinske subvencije u budućnosti će biti do sume od 1.500.000 dinara, a sve preko toga će ići na IPARD.

1. Konkurs koji je izašao za sva registrovana gazdinstva traje od 02.07.2018 do 17.09.2018 i konkuriše se sa RAČUNOM. Potrebno je od dokumentacije dostaviti:
- zahtev za odobravanje subvencije
- račun
- otpremnicu
- garantni list
- dokaz da je račun plaćen (najčešće je to izvod iz banke overen od strane same banke i dobavljača)
- uverenja "male" i "velike" poreske uprave da nemate dugovanja po pitanju javnih prihoda (ne mora da se dostavlja, nego mogu po službenoj dužnosti da pribave)
- uverenja opštine i pokrajine da niste konkurisali za istu stvar na više subvencija (ne mora da se dostavlja, nego mogu po službenoj dužnosti da pribave)

Povrat sredstava iznosi 50% na sumu bez PDV, ali maksimalno do 1.500.000 dinara, a 65% od sume bez PDV za gazdinstva koja se nalaze u uslovima gde su otežani uslovi rada.

2. Konkurs za MLADE poljoprivrednike do 40 godina starosti za gazdinstva koja su osnovana 2018. i 2017. godine. Konkuriše se sa PREDRAČUNOM. Povrat iznosi 75% od sume bez PDV, a maksimalno do 1.500.000 dinara. I ljudi koji su prošle godine uzeli subvenciju za mlade NE MOGU da konkurišu ovde.
- potrebno je uzeti predračun i izjavu dobavljača da niste povezana lice ili u srodstvu i da može da isporuči mašinu u roku od 150 dana od datuma izdavanja predračuna, koji ne sme biti stariji od 30 dana od datuma podnošenja zahteva (znači ne vredi slati predračuna npr sa sajma)
- takođe "mala" i "velika" poreska
- potvrde da se ne koriste subvencije po osnovu za koji i sada konkurišete, takođe iz opštine i pokrajine
- izvod iz matične knjige rođenih
SVI PAPIRI MORAJU BITI OVERENI ILI OVERENE FOTOKOPIJE I NE STARIJI OD 30 DANA
Pošto će se na ovom konkursku rangirati prijava prema određenom načinju bodovanja, potrebno je dostaviti i sledeće stvari:
- dokaz o završenom obrazovanju, fakultet, stručna srednja škola i sl. Dostavlja se overena fotokopija
- ukoliko ste prijavljeni na PIO fond onda njihova potvrda
- ukoliko niste na PIO fondu, a nezaposleni ste, potvrda da ste nezaposleni (najviše bodova donosi potvrda da ste nezaposleni 2 ili više godina)
- izjava o broju članova uže porodice (dobija se obrazac uz konkurs koji se popunjava)
- izvod iz matične knjige rođenih za uže članove porodice

Konkurs traje od 2. jula do 15. avgusta

Nadam se da sam Vam, malo olakšao stvari, POZDRAV
 
Da li imas informaciju kad ce zavrsiti zahteve od prosle godine?Da li ce biti nesto od toga?

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
@StefanAS
da li na konkursu za mlade moze da se konkurise za 2 masine?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
@Pantelija1
Trebalo bi svi koji su predali da dobiju potvrdan odgovor, samo je pitanje vremena kada će dobiti rešenje. Moji kupci su dobijali kontinuirano rešenja poslednjih par nedelja. Konkurisali su za prikolice i sejalice, tako da samo treba biti strpljiv

- - - - - - - - - -

@StefanAS
da li na konkursu za mlade moze da se konkurise za 2 masine?

Može. Samo treba imati u vidu da će maksimalan povrat svakako biti 1.500.000 dinara po jednoj prijavi, bez obzira na broj mašina
 
@ StefanAS

U vezi konkursa za mlade, gde zvanicno pise da konkurs traje od 2. jula do 15. avgusta? Jel ima neki dokument, javni poziv ili slicno?
 
Pozdrav,da li mogu na konkursu za mlade da konkurisem za samo jednu stavku vrednosti manjoj od 100 000?konkretno za mesaonu u vrenosti od 95 000?

- - - - - - - - - -

Jos jedno pitanje da li se moje gazdinstvo racuna u gazdinstvo mladih ako je osnovano pre 10ak godina a ja sam prosle godine preuzeo mesto nosioca gazdinstva?
 
Pozdrav,da li mogu na konkursu za mlade da konkurisem za samo jednu stavku vrednosti manjoj od 100 000?konkretno za mesaonu u vrenosti od 95 000?

- - - - - - - - - -

Jos jedno pitanje da li se moje gazdinstvo racuna u gazdinstvo mladih ako je osnovano pre 10ak godina a ja sam prosle godine preuzeo mesto nosioca gazdinstva?

Pozdrav Savo,

1. Što se tiče iznosa on nije problematičan. Problem je što mešaona nije na spisku prihvatljivih investicija na ovom konkursu. Što znači da ne podleže subvenciju.

2. Nažalost, odgovor je ne. Samo da si ga osnovao ove ili prošle godine mogao bi da učestvuješ na ovom konkursu

Pozdrav
 
Zvao sam i ja Upravu za agrarna plaćanja, i potvrdili su mi da ne mogu da konkurišem. Ispizdio sam maksimalno, ceo dan sam nervozan. Ne znam šta su hteli time da postignu što su nas izbacili iz tog konkursa. Rekao sam im da treba da se zove podsticaj za nove poljoprivrednike a ne za mlade. I ja sam mlad, 30god, živim na selu ceo život i ne mogu da konkurišem, a sad će da dođe neki baja iz grada(ima ih četvorica u mom selu što su kupili staračka domaćinstva) i oni će moći da uzmu subvenciju a mi pušiona.
 
Mene interesuje posto planiram da posaljem za dve masine iz razlocitih konkursa (biljna i stocarska pr.). Da li ja moram svu dokumentaciju tj uverenja iz poreske i opstine da uzimam 2 puta ili moze kopije
 
Ja sam konkurisao sa predracunom na 2 stvari iz razlicirih grupa i sve sam duplo uzimao potvrde.
 
Nazad
Vrh