Subvencija za mehanizaciju

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
Pripremite se za kupovinu sejalica! Eto biće i povraćaja i to 30%! Ali avaj!
Ukoliko ste pre 2-3 nedelje zvali trgovce mehanizacijom i rešili da kupite sejalicu za konzervacijske sisteme obrade (to će se definisati za direktnu setvu, mada ono što većina podrazumeva pod ovim nije tačno) dobili ste povoljnu cenu i rešeni ste da to uradite.




Međutim, ako danas proverite videćete da je cena sejalice uvećana za 30%. Kojih 30%? Pa onih koje treba da dobijete nazad. Naravno to će vas naterati da smesta kupite sejalicu jer je i to "povoljno". Pored toga Uredba koja nije ugledala svetlost dana već je svima poznata.

Nemam nameru da se bilo kome zamerim ali je ovo moj jutarnji razgovor sa poljoprivrednim proizvođačem koji je ušao u sistem konzervacijske poljoprivrede i koji je spreman da potroši svoj novac na pravu sejalicu. Već skoro 3 meseca traži odgovarajuću mašinu i to prvenstveno za no-till, tj. da poseje bez obrade zemljišta ili jasnije da se otvori samo traka od 5 cm širine u koju se polaže seme i mineralno đubrivo. Po kojoj ceni?

ovo smo i očekivali?
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Da li mozemo da uvezemo sami novu sejalicu i da ostvarimo subvenciju za novu mehanizaciju?
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

ne smem ni da pomislim šta sve od papira treba za tu rabotu.
a na kraju će da fali jedan.
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Sto se tice povracaja za kupovinu nove mehanizacije ministarstvo bi trebalo da izadje sa stavom da cene nemogu da budu uvecavane nego da budu kao i pred novu godinu, da malo pojasnim Agropanonka je davala popust 2000 evra za kupovinu vecih MTZtraktora a sada kada su saznali za ovaj povracaj popust je 500evra, :nono:tako nebi trebalo da bude aja mislim da se svi slazete sa mojim predlogom :ppozdrav:
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

mene interesuje kako do povrata sredstava za kupovinu nove prskalice, ima neko informacije?
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Verovatno ce biti isto ko i lane, kupis masinu, u ministarstvo posaljes kopiju garantnog lista, racun, otpremnicu, potvrdu da si platio sve dazbine(PIO, porez, sl.), zahtev i ako je sve OK, a nema razloga da ne bude, dobijes 30% novaca natrag. Ja sam lane dobio za balerinu.
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Zato je nova sestoredna masina oko 7,500 eura,skupo mi bilo nisam se setio da pitam kolko je bila pre mesec ili dva ::lose::
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Da li neko zna da li ce uredba za subvenciju kupovine novih traktora odnositit se i na traktore IMTa.?

I da li vazi i dalje ona akcija staro za novo pri kupovin IMTa?
 
Odg: subvencija za mehanizaciju

Vazi i za IMT traktore a za ono drugo mislim da nece biti staro za novo. :cao:
 
Dali neko mozda zna, Bavim se poljoprivredom u podrucju gde su otezani uslovi za rad u poljoprivredi tj smatra se marginalnim podrucjem i sada hocu da kupim neke masine, da li moram da platim PIO da bi stekao uslov za subvenciju, ili ne....
Posto poljoprivrednici u marginalnim podrucjima do sada nisu bili u obavezi da placaju PIO.... to je ono sto me za sada buni....
Unapred zahvalan Radojicic
 
Iradojicic je napisao(la):
Dali neko mozda zna, Bavim se poljoprivredom u podrucju gde su otezani uslovi za rad u poljoprivredi tj smatra se marginalnim podrucjem i sada hocu da kupim neke masine, da li moram da platim PIO da bi stekao uslov za subvenciju, ili ne....
Posto poljoprivrednici u marginalnim podrucjima do sada nisu bili u obavezi da placaju PIO.... to je ono sto me za sada buni....
Unapred zahvalan Radojicic
U uredbi piše da imate pravo na 40% povrata sredstava ali ne piše da ste oslobođeni plaćanja za PIO (možda su to zaboravili da napišu u uredbi pa dodaju naknadno , po onome kako sada piše dužni ste da izmirite dugovanje prema PIO za 2009. godinu da bi ostvarili pravo na ovu subvenciju)
 
Za Radojicica
Citao sam da treba da bide placen PIO,tako da si zakasnio brale...nego vadi pare i kupuj traktor,sto si stisko?
pozz
 
za sve sumbvencije pio je obavezan tj. 2009 godina mora biti izmirena najkasnije do 30 aprila :ppozdrav:
 
Pa nije ništa sigurno jer sve zavisi koji ćeš biti na listi koju pokriva predviđeni budžet za to.U teoriji je moguće da imaš i 99 bodova i ne dobiješ odobrenje za povraćaj.Ko ima finansijsku konstrukciju treba da konkuriše jer to ne košta mnogo, a mnogo može doneti.
 
diklofen je napisao(la):
Pa nije ništa sigurno jer sve zavisi koji ćeš biti na listi koju pokriva predviđeni budžet za to.U teoriji je moguće da imaš i 99 bodova i ne dobiješ odobrenje za povraćaj.Ko ima finansijsku konstrukciju treba da konkuriše jer to ne košta mnogo, a mnogo može doneti.
Post je spojen: [time]1273175528[/time]
_________________________________________________
ja se bojim da će to biti namešteno kao i sve ostalo
bilo bi jako lepo da dobijem :ppozdrav:
 
Jel istina da mora da se priloži fiskalni račun u papirima koji se predaju za konkurs? Znači prvo kupiš traktor, pa posle vidiš da li ćeš dobiti subvenciju ili ne?
 
Nazad
Vrh