Subvencija za mehanizaciju

Danas konacno stiglo resenje 14 meseci po predatom zahtevu , zahtev sa racunom.

Kaži mi, molim te, da li si platio sve obaveze prema državi u ovoj godini? Odvodnjavanje, PIO, zdravstveno...

Evo zašto to pitam, meni još uvek nije stigao nikakv odgovor, pa sve mislim da li to možda ima veze sa plaćanjem obaveza koje su dospele ove godine (a ne samo u trenutku podnošenja zahteva - april 2017.). Ja još nisam platio odvodnjavanje (rešenje je polovinom aprila ove godine stiglo za 2017. i prvo tromesečje 2018.). PIO, zdravstveno i opštinski porez sam platio prve dve rate za 2018. (ranije godine su sve čiste). Sad nešto razmišljam, ako oni tek sad uzmu u razmatranje zahtev, pogledaju dokumentaciju i po službenoj dužnosti provere plaćene obaveze prema državi, da li mogu da me odbiju zbog tog odvodnjavanja. U trenutku predaje papira (krajem aprila 2017.) sam imao čistu situaciju - 2016-ta, i prethodne godine su bile plaćene, a za tekuću 2017-tu nije još bilo stiglo rešenje. Međutim ako sad uzmu zahtev na obradu - situacija je drugačija.

Da li neko zna da li gledaju situaciju sa plaćanjem dadžbina državi u trenutku predaje zahteva ili u trenutku obrade zahteva? I da li bi me obavestili ako sam odbijen iz nekog razloga, ili me samo jednostavno izignorišu?
 
dukej@
Resenje za odvodnjavanje nama jos nije stiglo ,nisam obveznik PIO osiguranja , zdravstveno placam redovno po tromesecjima takodje i porez na imovinu (lokalni porez).
Mislim da se uzima stanje u trenutku slanja zahteva i da je u pitanju samo neazurnost i lenjost administracije.
 
I baš me interesuje koliko njih je poloprivrednik i plaća pio i zrdrastveno seljačko.
I baš pročitah jedno ugarsko ime,pa sa kolegom se čuo i reče da dobijaju 40% od prosperiteta (subven. ugarskih fašista) za kupovinu zemlje.Jel to tačno ?
 

:haha::haha::haha: Koja je ovo komedija,sve same sestre,žene,snaje, od takozvanih poljoprivrednika i ostalo.Poznajem dosta ovih iz Somborske opštine.Ko je sve dobio evo nije mi dobro,ala su ovde vezare radile,samo tako.Uglavnom oni koji se ozbiljno bave poljoprivredom nisu prošli.

I onda Nedimović objašnjava kako ne može da daje subvencionisano gorivo,jer ne znaju da li će otići u prave ruke,kako kaže ima i onih koji ne bi saslužili to gorivo.A ovde se keš deli nekome ko traktor nije video u životu,a zemlju ima samo u saksiji.
Napredno nema šta.
 
Zvali juce upravi , stanje redovno, i dalje smo u zavrsnoj fazi obrade. Vazno da je bdp i privredni rast nikad bolje nikad vece a pare da ti vrate nikada sporije.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mi treba da predamo dokumentaciju preporucenom postom pa me interesuje ovi sto su dobili i resenje i pare koje su madjije koristili, koju bajalicu, vradzbinu :osmeh: :ppozdrav:
 
@ markokurjega

Možeš li navesti par imena sa tog spiska za koje znaš da su napravili malverzaciju, onako ime i prezime ? Iz tvoje poruke deluje kao da znaš ljude koji su na prevaru dobili subvencije. Ili zapravo neznaš, nego si to samo napisoa reda radi ?

Ovim pitanjima nisam ništa loše mislio, samo sam radoznao da vidim ko su ti prevaranti i lopovi.
 
Evo ga ti opet,lepo je rekao da neke zna a neke poznaje i da su to same sestre,žene ,snaje i sl, ženskog roda koje su (sad ja predpostavljam da je uslov bio da je prošle god, otvoreno gazdinstvo) ,i slučajno većina seljaka su ženskog pola ,e sad ti meni ili nama reci da nije malverzacija to da se prestavljaju kao nosioci gazdinstva a ni jedna ne ore njive ili je u svinjcu lopata(to radi sirotinja seljak,a ne ovi sa štalama i svinjcima od milju evra).
Da skratimo priču.
 
Pa pitam jer neko može pomisliti na zapravo ne poznaje nikoga, nego priča napamet. Ne kažem da ja to mislim, i ja sumljam da je bilo nameštanja, dešava se dosta toga čudnog ovde u Srbiji.

Kao što sam rekao ništa loše nemislim, deluje mi kao da dosta ljudi zna poimenice za kriminalne aktivnosti, ali niko ne ide u policiju.

@ savopunck - znam za taj teoretski deo kako se stvari odvijaju, nemoraš da ponavljaš, osim ako može konkretno neko ime ko se to bavio kriminalnim akcijama. Cenim to.
 
Znam i ja te iste ljude sto i marko zna, neke gospodje/ice prepoznajem po prezimenima pa pretpostavljam cije su zene/cerke. Sve je to po zakonu kako su oni odredili, samo je malo "jadno" da neko na 101 milion u vlasnistvu dobije jos jedan mufte od drzave.
 
Pa pitam jer neko može pomisliti na zapravo ne poznaje nikoga, nego priča napamet. Ne kažem da ja to mislim, i ja sumljam da je bilo nameštanja, dešava se dosta toga čudnog ovde u Srbiji.

Kao što sam rekao ništa loše nemislim, deluje mi kao da dosta ljudi zna poimenice za kriminalne aktivnosti, ali niko ne ide u policiju.

@ savopunck - znam za taj teoretski deo kako se stvari odvijaju, nemoraš da ponavljaš, osim ako može konkretno neko ime ko se to bavio kriminalnim akcijama. Cenim to.
Sa ovog spiska od 750-tak osoba ja poznajem 20 od kojih su 18 zene.Od njih 18 samo dve imaju veze sa poljoprivredom i od te dve jedna nije imala dovoljno bodova...
 
Većina ide preko veze, retki su ti koji samo prodju po ps-u,šta se radi u fondu za razvoj poljoprivrede, Vojvodine...to se ne može ispričati, to se mora videti i čuti!
 
Сад и ја погледао списак, за моју општину могу рећи да сви имају везе са пољопоривредом неки мање а неки више а неки и са пчеларством.....једна је само добила, и то мислим да баш њој није примарно занимање....али родитељима јесте.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Za subvencije kod drzave(sa racunom), da li mogu da konkurisu ljudi koji su penzioneri i imaju otvoreno aktivno gazdinstvo?
Nisam nasao nista o tome u uredbi, a od 10 ljudi svi kazu razlicito:sta:
 
Nazad
Vrh