Subvencija za mehanizaciju

Konkurs nije produzen vec samo krediti po 1posto u dinarskoj protivrednosti za mladje od 40 godine na poljoprivredi
 
Ja nisam dobio ni od prošlogodišnjeg konkursa. Jeste da sam predao predračun pred kraj, al što je mnogo mnogo je. Zvao sam pre par meseci , rekli su mi da je u obradi. Danas sam zvao , kaže vaš predmet nije ni stigao do obrade. E baš lepo od njih.
 
@zektor
Ima sigurno onih koji jos nisu dobili novac. Ja sam jedan od tih. Zahtev za povracaj sredstava sam poslao u februaaru ove godine, i jos uvek nista.
 
Pozdrav svima....Trazio sam mesto gde da se obratim..u kojoj od otvorenih tema jer novu jos ne mogu pokrenuti...Nadam se da sam odabrao pogodno mesto..

Naime vecina Vas je cula da nema subvencija od naredne godine..Ni one 4000 sto su davali nece dati...
Na sve to tu su i problemi koji su se prikacili..Susa cena goriva cena proizvoda...

Ali slag na tortu je izjava ministra(ako se to tako moze nazvati)poljoprivrede...
Da se od naredne godine planira ukrupnjavanje zemljista malih i srednjih proizvodjaca...
Tacnije..On je izjavio da u Srbiji postoje mala i srednja gazdinstva(nebitno da li su registrovana)koja imaju manje parcele koje su razbacane...I da ce oni odraditi sve da seljak ima zemlju u komadu....po njegovom....Da nam bude lakse...
Ali realna situacija je drugacija....Ko ce koju zemlju dobiti.S obzirom na stanje u drzavii mislim da ce biti dosta nepravilnosti...
Sta je sa ljudima koji imaju bunare na njivama...Pa na kraju dobiju zemlju bez bunara....
Ili ko ima zemlju blizu sela i sadi povrce jer nema bastu i dobije zemlju daleko od sela..
Ili ko ima vocnjak...Nebitno cega..Ko ima nesto ogradjeno...Sta ce morati sve da srusi i skloni jer mu ta zemlja nece pripasti??
Sta je sa arendama...Neko ko radi zemlju u zakupu ce morati prestati jer se ne zna cija ce ta zemlja biti...A pravi vlasnik moze dobiti zemlju bilo gde a mozda to nece odgovarati zakupcu..I sa time ce izgubiti na kolicini zemlje...
Po mom misljenju ekstremno razaranje...

Eto ako neko nesto zna ili ima neko misljenje neka napise...
Oni sto pisu kako ce poslednji da ugasi svetlo i slicno neka ni ne komentarisu..Konkretno me zanima misljenje ljudi koji imaju neku informaciju i uopznati su sa time...

Unapred Hvala....
 
Trućkali su o potrebi donošenja posebnog zakona o komasaciji prethodnih dana na skupu koji je organizovao "Naled" i neke evropske organizacije.
Bilo je danas i u Agromozaiku na RTV1. Prisutni su bili i Pokrajinski i Republički glavonja.
Mislim da se to odnosi na opštine u kojima nije bilo komasacije u prošlosti.
U Bečeju se to desilo početkom sedamdesetih kada je promenjen izgled kompletnog atara.
U okolnostima današnjeg uredejnja države i vladavine aktuelne garniture to bi bila prava katastrofa ravna novoj agrarnoj reformi, čitaj otimačini.
Mislim da takva ideja nije izvodljiva na čitavoj teritoriji zemlje odjednom već u pojedinim opštinama eventualno, ali ništa im nije verovati.
 
Nedavno nam se desila jedna bas nelogicna i ruzna stvar sa povracajem za mehanizaciju. 2017 godine pokojni otac je konkurisao za tanjiracu. Za vreme zivota mu je odobren konkurs, kupio je tu tanjiracu i predao svu potrebnu dokumentaciju koja je bila potrebna za povracaj. Posle vise od 6 meseci nakon predate dokumentacije on je preminuo a njegovo gazdinstvo je nasledila majka koja je do tada bila clan tog gazdinstva. Ocev racun je majka nasledila zvanicno preko ostavstinske rasprave.

Pre otprilike mesec dana je stigao dopis da povracaj nece biti isplacen jer je podnosilac zahteva preminuo a nosilac gazdinstva promenjen.
 
Nedavno nam se desila jedna bas nelogicna i ruzna stvar sa povracajem za mehanizaciju. 2017 godine pokojni otac je konkurisao za tanjiracu. Za vreme zivota mu je odobren konkurs, kupio je tu tanjiracu i predao svu potrebnu dokumentaciju koja je bila potrebna za povracaj. Posle vise od 6 meseci nakon predate dokumentacije on je preminuo a njegovo gazdinstvo je nasledila majka koja je do tada bila clan tog gazdinstva. Ocev racun je majka nasledila zvanicno preko ostavstinske rasprave.

Pre otprilike mesec dana je stigao dopis da povracaj nece biti isplacen jer je podnosilac zahteva preminuo a nosilac gazdinstva promenjen.

Jeste li ulozili zalbu na to resenje?Ako vam rok nije istekao,posaljite zalbu.Obzirom da je majka bila clan gazdinstva,kontinuitet nije prekinut.Zalba bi bila sigurno osnovana,da li bi je uvazili ne znam,ali bi trebalo probati.
 
Trućkali su o potrebi donošenja posebnog zakona o komasaciji prethodnih dana na skupu koji je organizovao "Naled" i neke evropske organizacije.
Bilo je danas i u Agromozaiku na RTV1. Prisutni su bili i Pokrajinski i Republički glavonja.
Mislim da se to odnosi na opštine u kojima nije bilo komasacije u prošlosti.
U Bečeju se to desilo početkom sedamdesetih kada je promenjen izgled kompletnog atara.
U okolnostima današnjeg uredejnja države i vladavine aktuelne garniture to bi bila prava katastrofa ravna novoj agrarnoj reformi, čitaj otimačini.
Mislim da takva ideja nije izvodljiva na čitavoj teritoriji zemlje odjednom već u pojedinim opštinama eventualno, ali ništa im nije verovati.
I sve pod pokroviteljstvom nasih vekovnih prijatelja nemaca.
Bas me cudi da su se oni nasli u kombinaciji.Lakse ce im bit otet na komad a ne da se zajebavaju sa parcelicama.....
 
I sve pod pokroviteljstvom nasih vekovnih prijatelja nemaca.
Bas me cudi da su se oni nasli u kombinaciji.Lakse ce im bit otet na komad a ne da se zajebavaju sa parcelicama.....

Bruka i sramota, evo nemački ambasador (!) daje savete i mišljenje o komasaciji u Srbiji. Ozbiljne države bi ga proterale za tako nešto.

"Suština je da ukrupnjavanje parcela u velikoj meri poboljšava poljoprivrednu proizvodnju i smanjuje troškove, a sve to daje dobru i razvijenu ekonomiju", kazao je ministar. Ambasador Nemačke u Srbiji Tomas Šib rekao je da je važno da se poljoprivredne parcele u Srbiji ukrupne jer će se na taj način povećati investiciona sigurnost i efikasnost njihovog korišćenja.

"Zemljište je ograničen resurs i ne može se umnožiti, zato moramo da ga iskoristimo najbolje što umemo", kazao je Šib. Prema njegovim rečima, važan deo pristupanja Srbije Evropskoj uniji je održivi razvoj, društveno odgovorno poslovanje i poboljšanje uslova života građana, što Nemačka podržava. Govoreći o analizi efekata komasacije predsednik Upravnog odbora NALED-a Vladimir Novaković rekao je da je komasacija smanjila troškove poljoprivrednika za gorivo čak 27 odsto jer oni sada idu na jednu njivu umesto na više udaljenih.

Da im je stvarno stalo do poljoprivrede povećali bi subvencije ili bi uveli carine na proizvode koji su subvencionisani u zemljama porekla, proporcionalno iznosu subvencije.
 
Imali smo za zalbu rok od 15 dana i blagovremeno smo je poslali. Pricala je majka sa "nadleznim zenskim glasom" i rekla je da zalba nece biti prihvacena.

Ipak sacekajte pisani odgovor.Odgovor ''nadleznog zenskog glasa'' je krajnje neprofesionalan.Nema prava da prognozira ishod postupka.
Pretpostavljam da ste u zalbi naveli da je nosilac gazdinstva umro i da je u skladu sa zakonom odredjen naslednik,dakle radi se o visoj sili.Trebalo bi popricati i sa nekim boljim advokatom u vezi toga.
 
Imali smo za zalbu rok od 15 dana i blagovremeno smo je poslali. Pricala je majka sa "nadleznim zenskim glasom" i rekla je da zalba nece biti prihvacena.
Kod ovih olosa apsolutno nista vise nije normalno i logicno.
Toliko sam ogorcen na sve, sta se sve dogadja da vise me nijedna njihova glupost ne moze iznenaditi.
Sta god im pada na pamet mogu ostvariti pa makar i to da za sve belo kazu da je crno! Dobro je sto imaju podrsku od svakakvih idiota koji obozavaju voznju po zemlji autobusima, a da ih kojim slucajem ostave tamo negde vise ni kucu ne bi nikad nasli.
 
Bruka i sramota, evo nemački ambasador (!) daje savete i mišljenje o komasaciji u Srbiji. Ozbiljne države bi ga proterale za tako nešto.



Da im je stvarno stalo do poljoprivrede povećali bi subvencije ili bi uveli carine na proizvode koji su subvencionisani u zemljama porekla, proporcionalno iznosu subvencije.

Nisam upucen,sta je pricao o komasaciji,ako moze neki link?
 
Nazad
Vrh