Subvencija za mehanizaciju

Daans stiglo rešenje da nam je odobrena kupovina grubera... Da li neko zna kakva je situacija u slučaju odustajanja?
 
Nakon sto sam dobio novembra resenje za kupovinu po predracunu, februara poslao sve papire za povracaj 50%, ,juce zena zvala da pita kada ce resenje i pare. Kazu jos ste u obradi ;)

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Imas rok za nabavku 90 dana. Ostavi sve otvoreno. Nemoj na prvu odma odlucivati.

Mi smo takodje prebacili godinu dana bez odgovora. Ceka se.... Kako kaze Paor paor. Tacno ih po smrt treba poslati

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zovi Upravu pa pitaj pa onda i nas obavesti.Ima nas jos koji cemo da odustajemo...


Kao sto mi je @dobrinčan rekao tako su mi rekli i kad sam zvao...

- - - - - - - - - -

Imas rok za nabavku 90 dana. Ostavi sve otvoreno. Nemoj na prvu odma odlucivati.

Mi smo takodje prebacili godinu dana bez odgovora. Ceka se.... Kako kaze Paor paor. Tacno ih po smrt treba poslati

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Nema šta da razmišljam, ova godina iako bude rodna služiće da pokrije gubitke iz prošle, a investicije će sačekati neko srećnije vreme...
 
Ja sam danas cuo da ko je dobio resenje da mu je odobrena subvencija a nije iskoristio, narednih 5 godina nece moci da konkurise za bilo sta...
 
Zato što je prošla godina bila sušna i zato što kasne godinu dana oni još kažnjavaju nekog ko odustane i to na 5 god .....malo li je , ako je i od naših .malo je!:sta:
 
Ja sam danas cuo da ko je dobio resenje da mu je odobrena subvencija a nije iskoristio, narednih 5 godina nece moci da konkurise za bilo sta...

Ja sam zvao upravu ua agrarna plaćana i rekli su mi da ako im pismeno odgovorim da odustajem od kupovine zbog nekog razloga, neće biti nikakvih posledica...
 
U mom slučaju ne moraju da se brinu ni za pet ni za sto pet godina, nikada više neću podneti zahtev za kupovinu bilo čega. Dosadilo mi je da trošim vreme i novac na beskrajno skupljanje dokumentacije i izigravam budalu kada podnošenjem zahteva dajem legititmitet u dodeli nekome nameštenih subvencija. Od ove države nisam dobio nikada ništa, svu mehanizaciju sam kupio sam uz pomoć porodice i bankarskih kredita, nikada nisam radio ni kvadrat državne zemlje i nikada nisam dobio ni dinara za kupovinu zemljišta. Na svim pokrajinskim i republičkim konkursima za mehanizaciju sam glatko odbijen ili nisam ni dobio odgovor kao sada. Shvatio sam poentu da nisam ravnopravan gradjanin ove države i da ovo nije moja zemlja. Od svoje 42 godine imam ukupno 23 godine radnog staža (pošto se vojska ne računa kao u ostalim republikama bivše SFRJ imao bih onda 24). Od toga sam 20 godina sam sebi uplatio i iz nekog razloga koji ni meni nije jasan uplaćujem i dalje. Kao takav spadam u gradjane drugog reda koji ovde nemaju nikakva prava već samo obaveze. Porezi, takse, odvodnjavanje, legalizacije, doprinosti i sve ostalo me nikada nije promašilo i to uvek moram da platim. Za uzvrat u ovoj državi nemam prava ni na šta, čak i pregled za dete zakazujem jako teško i čekam po godinu dana. Dok sve ostale države svojim poljoprivrednicima daju subvencije kod nas se prave konkursi bez uvida javnosti u njih. Posle treba da se "takmičimo na slobodnom tržištu" sa poljoprivrednicima iz EU i okruženja a o uvozu raznog djubreta iz J.Amerike bolje da ne pričamo, da nije tužno bilo bi smešno. O čemu dalje da razgovaramo?
 
Svaka ti na mestu,i razumem tvoje ogorčenje,samo ne treba prestati pokušati za neku subvenciju,a o eu si u pravu i biće gore ako ne daj bože zbog neke budale uđemo u to kolo,ko god bio neki vučić ili neki jovanović ili janković tadić čanak ili nacionalista pastor.
 
Da li je ministarstvo do sada ove godine izbacilo neki nov konkurs i podsticaje ili to radi samo Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu? Pre dve nedelje mi gospodja sa info linije Uprave za ag.placanja kaze:vas zahtev je obradjen,očekujte rešenje ovih dana. Danas nazovem da čujem gde je resenje a neka teta sa info linije kaze:vas zahtev je u zavrsnoj fazi,uskoro će biti obradjen.
Bez komentara.Sramota,žalosno.
 
Procitao sam u jednim novinama gde je ministar izjavio da ce do 1 Juna sva dugovanja biti isplacena...Ovo nije prvi put da sam cuo ili procitao da ministar daje rok,prestao sam da se nadam i digao ruke od nase nazovimo drzave i ministarstva.U buduce cu se dobro zapitati kad krecem u neku investiciju.
 
Nazad
Vrh