Subvencija za mehanizaciju

Samo opušteno,valjda čova nešto zna ako već piše,nije av pa da nonstop laže,a i ovi iz eu znaju kakvi smo,i koako je ko došao do para(ko ih ima) ovde u Srbiji,zato i rade kontrole.
 
Ipard uopste nije babaroga kao sto vam pricaju. Ako niste konkurisali nemojte pricati takve price. Ja sam konkurisao i prosao.Nisu kontrolisali cim se kerovi hrane.
Konkuriso je i on i prosao je i traktor je dotero ,al pare jos nije dobijo,jel si ti dobio pare,,i meni je to za kerove bilo smesno.Al sta ces.
 
Pare nisam dobio.Da prebace pare imaju rok 6meseci od dana predavanja papira da je traktor kupljen.
 
Kod mene je jedan prosao na Ipard za traktor,neki Massey je u pitanju ali kad je video koliko treba da dobije agencija koja mu uradila projekat odmah je odustao, kaze mi vise ona dobije a nista ne ulaze a ja se petljam tu oko kontrole i valjda mu bio povracaj ukupno 25.000e a agencije je trebao dati 5000-6000e.
 
Kod mene je jedan prosao na Ipard za traktor,neki Massey je u pitanju ali kad je video koliko treba da dobije agencija koja mu uradila projekat odmah je odustao, kaze mi vise ona dobije a nista ne ulaze a ja se petljam tu oko kontrole i valjda mu bio povracaj ukupno 25.000e a agencije je trebao dati 5000-6000e.
Što se tiče tih agencija, pokušajte skraćeni biznis plan da napravite sami, agencije Vam apsolutno nisu potrebne, imate na sajtu Uprave za agrarna plaćanja kompletan biznis plan koji Vam je potreban, vi mlađi uz malo razmišljanja bolje ćete napraviti proračune i ceo biznis plan od agencije, budite sigurni u to.
 
Prošli smo celu proceduru sa klijentom preko IPARD-a.

Što se tiče kontrola, jesu rigorozne, ali daleko od toga da samo gledaju kako da naprave problem.
Naprotiv, trudili su se da nam maksimalno izađu u susret. Svakako, kao što je neko i pomenuo, to su
minimalni nacionalni standardi koji su propisani zakonom, tako da bi svako PG trebalo da ih poštuje.

U minimalnim nacionalnim standardima (odnosno zakonima) se ne pominje ishrana pasa.

Što se tiče plaćanja agenciji, IPARD program finansira i troškove agencije, u procentu u kom je povrat i za traktor.
Tako da korisnik plaća samo deo, u proseku trećinu iznosa. I to za posao koji je, u našem slučaju, trajao 18 meseci,
u kojima je klijent, ako izuzmemo dokumentaciju i biznis plan, dobio u svakom momentu direktne upute i savete,
i prošao kroz celu proceduru veoma lako. Mi imamo zadovoljnog klijenta koji planira da učestvuje i u narednom pozivu :)

Što se tiče referentne cene, ona se može samo otprilike odrediti i pretpostaviti.
 
Marija sta je to sto jedno prosecno PG treba da ispuni da bi uopste moglo da ucestvuje u IPARDU. Onako u najkracim crtama.
 
Marija sta je to sto jedno prosecno PG treba da ispuni da bi uopste moglo da ucestvuje u IPARDU. Onako u najkracim crtama.

Nekoliko parametara određuje možete li da učestvujete na sledećem pozivu ili ne. Uslovi su sledeći:

1. Da je PG upisano u RPG i da se nalazi u aktivnom statusu u proteklih 6 meseci.

To je osnovni uslov. Osim tog uslova, svi ostali se mogu ispuniti do momenta podnošenja Zahteva.

Osim njega ima još uslova, a to su da su izmirene sve dospele obaveze po osnovu javnih prihoda (Poreske),
da imate iskustvo u oblasti poljoprivrede (ispunjava se na različite načine, ili se pohađa kurs), da investicija nije započeta, itd.


E sada, u zavisnosti od toga čime se PG bavi i šta je predmet investicije, postoje i specifični uslovi koji se moraju ispuniti.
Ukoliko želite da kupite traktor i tražite subvenciju putem IPARD programa, a bavite se ratarstvom, ograničenje je u količini
zemlje koja je upisana u RPG. U odnosu na to se određuje jačina motora traktora za koji možete da učestvujete.

To je ukratko, u osnovnim crtama. Ukoliko imate još pitanja, a želite detaljnije odgovore, možda ne bi bilo loše da se čujemo.
 
Jel ovo meni upuceno?
Šta je tebi upućeno?

- - - - - - - - - -

Marija sta je to sto jedno prosecno PG treba da ispuni da bi uopste moglo da ucestvuje u IPARDU. Onako u najkracim crtama.
Mislim da je mislio o tome kako jedno pg treba da izgleda fizički odn. kakvo dvorište treba da izgleda i kakvi objekti treba da budu da bi zadovoljili standard(osim da su legalni),ili dali možeš živeti u zgradi a imati samo zemlju registrovanu (zakop ili vlasništvo),što je neko ovde rekao dali može traktor biti parkiran ispred zgrade i tako nešto.
 
Mislim da je mislio o tome kako jedno pg treba da izgleda fizički odn. kakvo dvorište treba da izgleda i kakvi objekti treba da budu da bi zadovoljili standard(osim da su legalni),ili dali možeš živeti u zgradi a imati samo zemlju registrovanu (zakop ili vlasništvo),što je neko ovde rekao dali može traktor biti parkiran ispred zgrade i tako nešto.



Ne znam čime se bavi, u odnosu na to se gledaju uslovi i propisi.
Ukoliko ga nešto više bude zanimalo, slobodan je da me pita ;)
 
@Marija
Ukoliko u jednom DOMACINSTVU, dakle na istoj adresi ima vise prijavljenih PG, da li znaci da iz starta osoba iz tog domacinstva koja konkurise nema uslove za prolaz na konkursu?
 
Hvala Marija procitao sam i neki zakljucak iz tvog odgovora je da tesko bi ipak ostvario prolaz bas zbog te fizicke podele.
U pitanju su vise gazdinstva kao sto sam i napisao i previse bi bilo da se sve to deli u jednom dvoristu.:ppozdrav:
Hteo sam konkurisati za traktor i napravio prvi korak pa kroz razgovore sa ljudima iz agencije (NS) odustao. Nekako i njima je bilo uravo taj slucaj sporan sto se u jednom domacinstvu nalaze vise PG.
 
Nazad
Vrh