Subvencija za mehanizaciju

A kad je drzava davala te kredite?? Ja sam bas pratio, ali nisam video da daju bilo sta...?
 
Rtv.rs:

[h=1]Општина суфинансира куповину механизације[/h]АЛИБУНАР - Општина Алибунар помогла је пољопривредницима да преко Гаранцијског фонда Војводине подигну кредите и купе нову механизацију. Прве три године камату ће плаћати општина. И ове године за ту намену биће издвојено три милиона динара, па се позивају пољопривредници да конкуришу.

Драган Небригић из Иланџе одлучио је да после више година обнови механизацију и купи нови трактор, захваљујући погодностима за пољопривреднике које је понудила Општина Алибунар. Преко Гаранцијског фонда Војводине подигао је кредит и дао 40 одсто учешћа. Камате прве три године плаћа Општина, а последње две фирма у којој је купио трактор.
"Нов трактор значи доста, зато што је удобнији, новије генерације, са бољом опремом, има климу. А знамо да је сваке године све топлије и све теже издржати цео дан на њиви", објашњава Небригић.
njiva-zemlja-poljoprivreda-traktor-setva_660x330.jpg

Поред Драгана, који обрађује 100 хектара земље, на овакав корак одлучују се и мањи произвођачи, као што је Емилијан Рошу из Алибунара, који обрађује 15 хектара. Он тврди да му је ово јединствена прилика да обнови механизацију стару 40 година.
"Имам два трактора, који су одслужили своје. Уз помоћ Општине и Гаранцијског фонда Војводине узео сам овај трактор, за моје потребе је сасвим довољно, па ћемо да видимо даље за прикључне машине шта још фали", каже Рошу.
У Алибунару кажу да је нови закон о подстицајима пољопривреди и руралном развоју омогућио да Општина из свог буџета издвоји средства за суфинансирање дела камате код дугорочних кредита.
"У прошлој години Општина Алибунар издвојила је три милиона динара за ову намену, девет лица је конкурисало, осморо је прошло", каже Ивица Росић, начелник одељења за привредни развој Општине Алибунар.
Заинтересовани пољопривредници могу поново да конкуришу, јер је и ове године за исту намену издвојено три милиона динара.
 
Citao sam ovaj zadnji pravilnik koji je izasao i vidim da se subvencionisu traktorske prskalice do 2000l. Da li je to bilo ranije i da li je neko dobio novac ?? Nisam video da negde pise koliko se subvencionise.
 
Овај правилник ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у„Службеном гласнику Републике Србије”, осим одредаба члана 7. став 1. тачка 4) ичлана 11. тач. 1) и 2) које се примењују од 1. јануара 2015. године

Misli se na ove odredbe iz clana 7. stav1. tacka 4. i na clan 11. tacka 1. i tacka 2., one se primenjuju od 01.01.2015.

Svugde se pominje subvencije u 2014.godini, ne znam, videcemo.


Takodje mene interesuje, voljni smo raditi jednu hladnjacu za nas, ako bi bilo 50% povracaja, bilo bi veoma lepo......
 
Nazad
Vrh