Subvencija za mehanizaciju

Imali neko neke novosti?
Meni su na mail odgovorili,po treci put isti odgovor,da je zaprimljen zahtev i u obradi je. :)
 
Danas ih zovem ali nema odgovora pa da vas pitam sta se desava kad povoljno rese zahtev a ja odustanem jer za Bozic mi nece trebati predmet zahteva.A na prolece videcemo.
 
Danas ih zovem ali nema odgovora pa da vas pitam sta se desava kad povoljno rese zahtev a ja odustanem jer za Bozic mi nece trebati predmet zahteva.A na prolece videcemo.
kolko sam ja cuo ako ti pozitivno odgovore a ti odustanes naredne 2 god,nemas prava konkurisati
 
nemoraju rate odma uzmes grejs period 6meseci i onda prva rata za 6 meseci tako da prva rata ti stize za 1 god ima tu raznih varijanti samo se mora malo raspitati
 
sto bi bilo i pravedno i realno

Ne može biti nikako pravedno i realno,zato što greška nije njegova nego njihova, pametnjakovići trče pred rudu i obećavaju ono što ne mogu ispuniti,kad se npr konkuriše za kredit kod razvojnog fonda i ako se radi o mašini koja odmah treba za rad,a ti još nisi dobio novac a ispunjavaš sve uslove,fond dogovara sa dobavljačem da ti se isporuči mašina i garantuju za novac,e to je već organizacija i pomoć,a ne ovi obećaju i onda pola godine ne mogu da donesu pozitivno ili negativno rešenje.
 
Bilo bi realno a i pošteno da onom kome odobre sredstva prolongiraju za sledeću godinu ako to poljoprivrednik želi i zbog njihove pogrešne procene i nepoštovanja uredbe a i zbog suše i nedostatka sredstava kod poljoprivrednika, mislim da bi bilo dobro i jednima i drugima!?
 
I ja smatram da je realno ako za 6meseci ne mogu resiti ne mogu ni drugu stranu okriviti.Meni je prikljucak potreban sada pa cu kupiti polovan za pola para.Hteo sam da krenem putem pravog poljoprivrednika ali nista od toga .Rekreativcima je mesto na pomocnom terenu i drzacu se toga.

- - - - - - - - - -

Sredstva namenjena mom gazdinstvu verovatno zbog njihove dobre procene,mogu najverovatnije preusmeriti onom kome je sigurno potebnije.Hvala im

- - - - - - - - - -

Sredstva namenjena mom gazdinstvu verovatno zbog njihove dobre procene,mogu najverovatnije preusmeriti onom kome je sigurno potebnije.Hvala im
 
Daj molim te......a ta masina ti trebala samo za ovu godinu,od sledece ti vise netreba,mislim stvarno......
Poenta svega se svodi na to ako mi moramo da u dan izmirujemo obaveze prema drzavi i fondovima,treba da ocekujemo(tako bi trebalo)ako vec ne mogu u dan ili nedelju dana da odrade to-pa makar u mesec dana da budu dosledni za bilo kakve odluke,a bogami i isplate takodje...mora da postoji nesto sto iole lici na red i da postoji neka data rec i u praksi,a ne samo da se sve svede na to da izadju na tv i pricaju kako npr daju 40% ili vise za sve masine(sto opet nije istina,al ajde)
 
Ne mozes ti danger da sudis kad ce meni da treba masina ako sam ga pisao sad pa onda mi sad itreba i moram da premostim sada kupovinom jeftinijeg,a sta cu ja dogodine koga zabole .Nije ovo spisak petogodisnjih zelja.Ja jesam hobista servisiram svoje obaveze u srazmeri zelim i ja da dobijem deo,a ne samo gospoda sa kamionima i avionima.
 
Nazad
Vrh