Subvencija za mehanizaciju

Pravilnik je samo izasao. Konkurs ne jos.
 
Ja sam dobio odgovor da mi je zatev obradjen,doneto resenje i da ga očekujem za koji dan.To su mi napisali u mailu pre dva i po meseca
 
Mene su zvali oko 20.4. da mi kazu da mi je zahtev odobren, da cekam resenje, a ubrzo i isplatu. Od tad je proslo 3 nedelje, a niti para niti resenja.
 
Ovi nemaju para 100% cim se oni hvale da imaju pare onda se uspostavi da je kontra od onoga sto kazu.

Zavrsili su mi predmet 5.aprila, resenje dobio pre 7 dana a za pare nista sta da kazem jos koji dan i bice 40dana od zavrsenje predmeta.

Evo slucaj od prosle godine za predmete iz oktobra i novembra(za tov svinja), predmet su mi zavrsili 10okt pare legle na racun 10-12novembra resenje stiglo par dana pre sredstva sto su legle n racun, u novembru 15. zavrsili su mi druge predmete pare legle na racun 15 decembra tacni bili ko sat,ali sad djavo ih zna ali sve teze i teze isplacuju.Evo imam jedan zahtev poslat u februaru za tov svinja ni dan danas nisu ga zavrsili u obradi je.
 
Od maja 2017 mi obradjuju predmet za traktor sa donešenim samo jednim rešenjem o odobrenju jer je išlo preko predračuna.
 
Ovi nemaju para 100% cim se oni hvale da imaju pare onda se uspostavi da je kontra od onoga sto kazu.

Zavrsili su mi predmet 5.aprila, resenje dobio pre 7 dana a za pare nista sta da kazem jos koji dan i bice 40dana od zavrsenje predmeta.

Evo slucaj od prosle godine za predmete iz oktobra i novembra(za tov svinja), predmet su mi zavrsili 10okt pare legle na racun 10-12novembra resenje stiglo par dana pre sredstva sto su legle n racun, u novembru 15. zavrsili su mi druge predmete pare legle na racun 15 decembra tacni bili ko sat,ali sad djavo ih zna ali sve teze i teze isplacuju.Evo imam jedan zahtev poslat u februaru za tov svinja ni dan danas nisu ga zavrsili u obradi je.
Ti poslao u februaru ,a ja u septembru za jaganjce ,pa reko da napišem da se zajedno nadamo i vidimo ko će prvi pare dobiti.




E da pre mesec da na možda malo jače je uplaćeno subvencije za ovce predat zahtev u januaru 18 a odnosilo se za godinu 2017-tu.
 
Ja sam odustao za konkurs u gradu Beogradu. Poslednji papir koji su tražili je bio da sam izmirio porez. Ja otišao i rekli mi "pa vi nemate ništa". Pa dobro daj te mi dokaz da ja nemam ništa. Ne može kažu. E sad mi nije jasno. U samoj dokumentaciji traže da podnosilac zahteva treba da dostavi. Pošto sam ja podnosilac zahteva onda treba da dostavim taj papir za sebe. A oni mi nemogu dati. Ako dozvoljavaju da se registruje PG sa min 0,5ha, iako nisi vlasnik zemlje, onda ja mogu da uzmem u zakup od npr 20 vlasnika manje ili velike parcele i da se registrujem. Po ovome kako oni ovu stvar tumače ja treba da uzmem za ruku sve te vlasnike i da sa njima idem da oni izvade za sebe da je izmiren porez. Glupost da ne može biti veća. Tu nema nikakve pameti ni logike. Pitao kod mene u Opštinskoj kancelariji za poljoprivredu i oni mi rekli da to nije do njih već do grada. Eto zato sam odustao.
 
Nisi u pravu. Ta potvrda se vadi na osnovu jmgb-a tvog i zaduzenja kojr imas u lokalnoj poreskoj. Uverenje se izdaje za 3 radna dana i kosta 139din.
 
Upravo tako, samo ti izdaju potvrdu da nisi poreski obveznik i kraj. Nema to veze sa parcelama koje su ti pod ugovorom vec po tvom JMBG. Tako da proveri ti ponovo jer nema sanse da ne moze. A kod nas se recimo ne placa taksa ako ti je potrebno za subvencije drzave ili opstine a kad mi je trebalo za kredit morao sam da platim taksu. I izdaje se odmah sutradan nema cekanja 3 radna dana.
 
Kod nas samo taj jedan i izdaju .
piše:
ministarstvo finansija-poreska uprava filijala Vršac-grupa Alibunar
po zahtevu S.Gorana iz Lokava izdaje uverenje .....
S.Goran po evidenciji ove grupe nema dospelih obaveza....
 
Nazad
Vrh