Kako registrovati prikolicu koja nema papire a legalna je

Odes na odpad i platis onome tamo da ti da papir da je prikolica kupljena na odpadu i sa tim papirom ides registrovati prikolicu. To mi reko jedan covek iz osiguranja di osiguravam traktore...
 
Nikola obratis se prozvodjacu i on ti izda potvrdu za registraciju ja sam juce to uradio za Z-142 i izdali su mi potvrdu u zmaju. :cao:
 
I ja imam slican problem sa dve zmajevke.Kupio sam ih legalno na licitaciji od jedne tada drustvene firme,racun sam dobio za obe a saobracajnu za jednu.Kada sam isao pre par godina da ih registrujem trazili mi u SUP u potvrdu da su odjavljene i vracene tablice.Trazio sam u toj firmi da mi daju tu potvrdu ali posto vec znate kakva je situacija u takvim firmama bila,naravno da i nisu mogli da mi pomognu.Zna li neko sta da radim?
 
A kako sa prikolicama tipa ruske (lifam)? Nikad nisu bile registrovane, a sad bi trebalo.
 
Imam jednu ideju ali je mnogo komplikovana i uopšte nije sigurno da će upaliti.....
 
Da priupitam ja jedno pitanje na ovu temu;pre otprilike 10 godina moj otac je kupio na jednoj licitaciji u bivsoj firmi 2 zmajeve prikolice,znaci sasija,sve stranice,osovine i felne,sve je to bilo u delovima i trebalo je sastaviti,u medjuvremenu kada smo napravili prvu prikolicu,prodali smo je komsiji iz susednog sela,a drugu tek sad treba da sastavljam,radi se o sledecem;prikolice imaju samo papir da su kupljene na licitaciji,sa brojevima sasije,i nemaju nikakvu tablicu,komsija nam kaze da nije mogao da registruje svoju prikolicu,ali mi tu opet nije jasno mnogo stvari zasto nije,doduse u racunu je upisano caletovo ime,pa ni izmedju njih dvojice nije izvrsen kupoprodajni ugovor,tako da je on trenutno vozi neregistrovanu,a papiri su kod njega i treba da ih uzmem da vidim o cemu se radi,da li neko zna kakav je postupak u ovoj situaciji i da li je registracija moguca na bilo koji nacin?
Hvala unapred na odgovorima
 
Sa registracijom poljoprivrednih masina je sve teza situacija. trenutno treba kupovati samo ono sto je potpuno kompletno sto se tice papira, i po mogucstvu od fizickog lica tj privatnika.Tu je prepis mnogo laksi.Kod kupovine od pravnog lica treba insistirati na komletnoj dokumentaciji.Za registraciju ti je potreban ugovor ili racun tj ceo lanac od bivseg vasnika pa do onoga na cije ime se registruje. ako je prikolica bila vlasnistvo pravnog lica tj zadruge moras imati i resenje upravnog odbora firme o prodaji osnovnog sredstva i racune. sve to skupis uradis tehnicki i registujes.Sto se tice tablica njih mozes da izgubis i da sastavis izjavu da si prilikom transporta bla bla bla izgubio tablice.
Navodno postoji i neka rupa u zakonu. Firme su u obavezi da cuvaju dokumenta 10 god. posle tog roka dokumenta i racuni se unistavaju. jednostavno se sa izjavom o tome kako si prikolicu kupio pre 10 ili vise godina a nisi je registrovao do sad jer ti je bila na salasu ili sl. pokusa registracija i kad te odbiju onda pises zalbu ministarstvu i pozoves se na ovaj zakon i oni odobre registraciju.
 
Ja imam problem sa Kikindom 4 t. svi bivši vlasnici poumirali i nije bila prepisana. Tablice odjavljene i dalje nemogu ništa da uradim.
 
Mozda stvarno i moze nekako da se atestira pa da se legalizuje,komsija iz sela bi trebalo u vrlo skorije vreme da proba da atestira i legalizuje svoju rucno pravljenu prikolicu,on kaze da moze,pa cu obavestiti sta je uradio.
 
Ja sam pravio prikolicu i treba da je atestiram i kako su mi rekli u jednoj egenciji to se radi bez problema.Bar ovde kod nas
 
Ја сам атестирао приколицу прошле године, требало ми је: Рачун за материјал, изјава два сведока да сам је правио сам оверена у суду, онда захтев у МУП да ти дају број шасије, па ови из АМСС да га укуцају(они деру 5000 дин), затим долази атест, технички преглед, осигурање, таксе... и чекам од маја саобраћајну и таблицу.
 
Nazad
Vrh