Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Ja sam prošle godine u proleće uzeo 2 komada Agromehanika Boljevac od 160cm. Uradili smo 4 košenja, znači oko 140 hektara, i za sada su kao novi, osim što smo 2 puta oštrili čekiće. Ne bacaju, mirni, su. Vuče ih bilo koji traktor od fergusona pa naviše, a najbolje rade u 3. sporoj, mada može i prva brza po ravnom i da trava nije previsoka. Grane nisam tarupirao sa njima. Kontra noževe sam izbacio skroz, samo ga guše, a uzeo sam i "Y" noževe ali sa njima dosta lošije kosi, tj. promašuje.
 
Za košenje imam kosilicu tj "malčer" od 2m jeste ručni rad ali je tako masivan i čvrst a opet lagan za rad da za sad ja tu ništa nebi menjao. A skupljanje grana posle rezanja mi postaje sve veći posao pa razmišljam kako to malo da olakšam...
 
izvlace iz breskve grane-grancice drljacom prvo deblje povade pa nose kuci za loziti...tako bar kod nas rade..ili skupljaju vilama na gomile pa nose rucno napolje da se popali...mi smo za lozu imali od spartaca nosace i motike produzene pa smo tako izvlacili.
 
jeste lakse i brze al ako imas kosacicu...ovako jedna masina odradi 2 posla....malcer u lozi ide 2spora a u travi 3spora
 
Upravo zbog toga se i ja ne odlucujem na zatravljivanje vocnjaka. primetio sam da i zile u porazi za vlagom u zatravljenim vocnjacima idu ka povrsini trazeci vlagu koja svakako dosta sporije silazi u ovakvim vocnacima.
 
Drugari može mala pomoć, kupujem tarup. I dvoumim se između zanon i ino brezice oba modela koje gledam su od 190cm. Razlika u ceni je mala, 300€(zanon skuplji). E sada znam par ljudi koji imaju ino i svi su veoma zadovoljni a za zanon ne znam. Čak mi je i jedan trgovac rekao da je ranije imao zanon u ponudi ali više ne jer navodno koriste kineske reduktore... U pitanju su nove mašine...
 
dvoumio sam se isto izmedju ta dva al samo od 160 cm radnog zahvata i prelomio sam na ino sa kontra nozevima i nazad vratima koja sad kad krenem da kosim travu otvorim i radi kao kosacica
 
I ja sam bliži ino-u, sta znam njega sam video uživo u radu, super radi, delova imam u blizini... Jel si ti zadoljan?
 
Odlicna stvar i za lozu i za travu mi zadovoljni do sad smo muku mucili godinama sa travom ,spartanjem tanjiranjem prskanjem...msm na sredinu
Ovako lepo pokosis i milina jos kad je ovako kisovita godina nema blata vgasa po vinogradu..
 
Ja sam prošle godine u proleće uzeo 2 komada Agromehanika Boljevac od 160cm. Uradili smo 4 košenja, znači oko 140 hektara, i za sada su kao novi, osim što smo 2 puta oštrili čekiće. Ne bacaju, mirni, su. Vuče ih bilo koji traktor od fergusona pa naviše, a najbolje rade u 3. sporoj, mada može i prva brza po ravnom i da trava nije previsoka. Grane nisam tarupirao sa njima. Kontra noževe sam izbacio skroz, samo ga guše, a uzeo sam i "Y" noževe ali sa njima dosta lošije kosi, tj. promašuje.


Kolega,je li hidraulicni bocni pomak i koliki je?
Bio sam na sajmu,gledam neke tarupe ali njihov je ubedljivo cenovno najpovoljniji.Ino Elite 0d 160 cm je cini mi se 2680 evra sa mehanickim pomakom.A Boljevac oko 260 000 sa hidraulicnim pomakom.Navodno ovaj lomi granje do 5cm debljine,sto mi se cini kao preterivanje....
 
Imam tarup-sisalicu, rucno pravljen, reduktor je od forda skorpion i imam problem jer mu vec drugi put puca zeger osigurac koji drzi glavcinu fiksiranu unutar reduktora. Problem je sto ne mogu da nadjem takav osigurac cak ni u Fordovom servisu u Cacku. Ima li ko ideju sta moze biti razlog pucanju i gde da ga nabavim.

Razmisljam o nabavci tarupa sa uskocnim diskom jer mi je vec dosadilo da na 2 ha kosim trimerom ono trave sto ostane u redu pored vocaka.
Micovic iz Cacka pravi takve tarupe ali im je sirina 2m pa se plasim da ce ga moj 539 tesko nositi a i malo mi je preveliki, imacu problem sa manevrisanjem. Na stranu sto je i prilicno skup, od 1900 do 2100e zavisno da li ima bocno pomeranje ili ne.

Na kupujem prodajem sam video da se nudi jedan nov koji je 1,6m i ima i disk za svega 700e a i dobijaju se papiri za subvencije, https://www.kupujemprodajem.com/Pol...diskom-41829493-oglas.htm?filter_id=110419535
Malo mi je sumnjivo da se za te pare moze dobiti kvalitetna masina a i njegov video na youtube mi nije bas razjasnio situaciju.https://www.youtube.com/watch?v=qu6QiFORIPo

Ima li neko iskustvo ili informaciju o toj sisalici iz Prokuplja?
 
Nazad
Vrh