Mulčeri (tarupi) za voćarstvo i vinogradarstvo

Имам ја Агромеханикин Бољевац,што се тиче померања није проблем,вири са десне стране 539 око пола метра.Стварно је јак и има тешке тз. чекиће.Меље све живо мада када је огромна трава,некошена пар година зна и да угуши фергусона.За грање и одржавање травне површине мислим да је ок за Тому,а за неодржавано биће му пуно,и да,има контра ножеве позади који ситне додатно масу тј враћају је унутра,после проласка остане фино као тепих,а и они се штелују колко да вире.
Imas radni zahvat od 130 ili 155cm?Ja nemam trave,samo grane do 5 cm.
 
mi radimo u vinogradu sa ino od 160cm nosi ga kinez od 45 ks i nema problema sa malcovanjem loze u vinogradu i kosenje trave nije problem ima snage, samo kad ides manjom brzinom bolje pokosis travu...a vidim da sad ima novi model sa tim kontra nozevima i bas me zanima kako izgela uzivo kad budem u ns moracu da produzim do b.jarka da vidim ...za tomu vinkovica ako uzimas moj savet ovaj od 130cm mislim da bi mu bilo puno i tezinski ovaj od 160cm...e sad zavisi ako planiras sto blize da ides mozes i 2puta kroz red pa neces sa manjim puno preklapati ili da ti ostane pa da moras i treci put kroz red onda bolje ovaj od 160cm i ako planiras jaci traktor ovaj od 160cm pun pogodak
 
Sta ce se desiti ako se mulcerom naleti na neku deblju granu vecu od 5 cm u precniku za koju je predvidjen mulcer.Da li moze nesto da pukne ili ce samo preci preko nje?Nisam nikad radio sa debljim granama i sada prvi put imam neke grane mozda i do 7cm.
 
Ништа неће бити,тућиће по њој,а ако не може да је самеље сабиће је мало ка земљи и прећиће преко ње,у суштини не може да заглави јер се много брзо покреће да би се завукла грана између.
 
Imate li preporuku za nekoga od prodavaca ovih kosacica domace izrade ili je preporuka da radim sam
 
Ako imas volju, alat, nikakav problem ti nije da sam napravis, a gde zapne, tu je forum da pomogne :):ppozdrav:
 
Ako imate koliko toliko sposoban aparat za varenje, brusilicu i bušilicu, ostali sitan alat se podrazumeva da većina ima, možete sami napraviti. Za kućišta vam svakako treba neki strugar. E ako već ne želite da se mučite, uvek ima gotov da se kupi.
 
Poslednja izmena:
Nemam alat, kupio sam kosacicu traktorsku i zadovoljan sam ali deo gde gazi tocak od ferdze ostaje ne pokosen. Ima li ko pametno resenje sta bi moglo da podize travu na neravnom terenu?
 
Nemam alat, kupio sam kosacicu traktorsku i zadovoljan sam ali deo gde gazi tocak od ferdze ostaje ne pokosen. Ima li ko pametno resenje sta bi moglo da podize travu na neravnom terenu?
To je nesto na sta ne mozete uticati. Jedino nemojte kositi rano ujutru i uvece, kada je rosa, vec kada je sunce, zilavija je trava, i vraca se brzo. Ovo je neko moje iskustvo :)
 
To znam ali razmisljao sam da zavarim neke grabulje ili tome slicno. Ili od prese sa federom pa rekoh da li je neko to vec radio?
 
Puče osovina na reduktoru iz čista mira na sred vocnjaka kao da si je brusilicom odsekao. Zna li ko gde ima kakav reduktor?
1_497772817_IMAG0110.jpg
 
Nazad
Vrh