Svinjarstvo - literatura

dali mozes postaviti neku knjigu bolesti svinja i njihovo lecenje ko je kasnije mogu recimo sam da primenim unapred hvala.
 
milos04 je napisao(la):
da li možeš postaviti neku knjigu bolesti svinja i njihovo lečenje koje kasnije mogu recimo sam da primenim unapred hvala.

Poštovani Miloše
Kao agronom-stočar, pitao sam za savet kolegu veterinara (školskog druga iz lozničke Gimnazije).
Odgovor je: ili pitaj lokalnog veterinara ili kupuj stručnu literaturu ili redovno posećuj naš Forum PoljoInfo.com
 
postoji li kakva knjiga iz koje bih mogao naučiti o sastavljanju smjesa i o hranjivim vrijednostima pojedinih žitarica, za ishranu svih dobnih skupina?
 
dali znate gdje se moze kupiti kniga,, A. Lončarević: Zdravstvena zaštita svinja u intenzivnom odgoju,, izdanje Beograd 1997, 450 strana, odlicna knjiga ali je nemogu nigdje naci
 
Nije literatura u pitanju ali da pomognemo čoveku, je li ::000:: ovakva?

20070126safari9.jpg

Potpig1.jpg

pig01081906.jpg
 
Smatram da je prethodno proučavanje stručne i naučne literature Majka koja će sprečiti zajeb bilo koje vrste.
::svaka cast::

O norveškom landrasu:
(Internet proučavanje za napredne studente Stočarstva: srpski i engleski jezik)

~ Norveški landras
~ Norwegian landrace

Muzika:

David Coverdale
Is This LOVE
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xmtnh1dfKZU[/youtube]

The Beatles - Norwegian Wood
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lY5i4-rWh44[/youtube]

Slava, čast i hvala norveškom narodu koji je Slovene/Srbe zaštitio od istrebljenja od Germana !!!

AMIN
 
Poslednja izmena od urednika:
preporucujem svu literaturu od prof. Blagoja Stancica sa Polj.fakulteta u N.sadu- expert za selekciju i reprodukciju svinja

prof.Milan Teodorovic- opste svinjarstvo
prof.Stanimir Kovcin- Ishrana
prof.Vitomir Vidovic-oplemenjivanje i selekcija u svinjarstvu

ima puno dobre literature i za smestaj, ishranu, osemenjavanje-nas fakultettj.odsek za stocarstvo ima dobro opskrbljenu biblioteku a i knjige se sve mogu nabaviti u prodaji
 
Nazad
Vrh