Trešnja

Stanicu uslikaj plodove u malo krupnijem planu, pa ce neko sa foruma mozda prepoznati sortu?:ppozdrav:
 
@naskovic

U principu podseća na erc oblikom, vreme zrenja i ukus se takođe poklapaju :)
 
Hvala puno na odgovoru :)
jedva je docekasmo da sazri, uplasili smo se od kise, ali nije ispucala, tek po koji crvic :)
 
Obično trešnje pucaju kad ima dosta kiše u periodu od kad krene da menja boju do same berbe...a ova je tad bila kao grašak verovatno :) Biće tu i trulih ako niste prskali, pogotovo u grozdovima gustim, pa nemojte puno da se ožderavate zbog stomaka :)
 
Stanicu uslikaj plodove u malo krupnijem planu, pa ce neko sa foruma mozda prepoznati sortu?:ppozdrav:
Pa da, ne bi bilo lose ukoliko neko moze da prepozna o kojim sortama je rec, a i ako ne moze, nije problem, jer nam do sada nije smetalo to sto ne znamo. Uvek se pojedu. :osmeh:
Ovo su tresnje sa ona dva drveta, koje su dosta krupne i slatke:
s5i5bn.jpg


Ove su malo sitnije ( drvo sa slike u sredini ) gorke su:
qyfy2b.jpg
 
I ja imam isto burlat i sarenu u rodu. Sarena je ove godine prorodila posle povijanja grana ali je sitna bas previse. Stvarno nema sta da vidis k'o ribizle :osmeh:. Zez'o sam oca da su mu uvalili rasadnicari sejanac. :haha:. Slatka je bas ali brate mili mala isuvise. Ja sam sadio kordiju, reginu i burlat ove godine.
Ima jos jedna koja treba da prorodi ima po neki plodic i odprilike sad pocinje da menja boju a neznam koja je sorta. Ima li neko ideju sta bi moglo biti, sad sazreva a plod je klasican, kao sa gornje slike.
 
Poslednja izmena od urednika:
bas je padala kisa kad je krenula da rumeni, ali nije prskana i da, ima trulih u grozdovima. veoma je loseg oblika jer su je sakatili zarad oraha i ona jadnica se razgranala tek na trecem metru a orah je posecen :/ rodila je bogato spram krosnje koja joj je ostala i paznje koju dobija (laicka procena, mozda je to i normalan rod) nabralo se 20kg i jos toliko otprilike ostalo na njoj. jedan deo prozdran, drugi skuvan u kompot :)
 
Skrati joj gore vrhove da ne ide u vis, postoji šansa da će dole na nižim delovima, na samom deblu da izbije nove grane, samo ako deblo nije predebelo...
 
Baba ima plac blizu surcina,kad sam video i probao tresnje koje su nikad vece i nikad sladje,nabrao sam vec 3 dana po 20 kila i dao stricu i caletu da prodaju ispred zgrade,cena 200 din,ode sve za par sati ;) sad su vec prezrele i nema vise sta da se ubere,a i visoko su :( trebao sam 3 dana ranije da pocnem da ih berem,ali sta sad...100evra za 3 dana i nije tako lose ,ali na tri drveta da sam pobrao sve mislim da ne bi ispod 1000evra uzeli,drvece je bas visoko i tresnje su stvarno vrhunske!!
 
Album ti je stavljen na "Friends" izgleda, nije "public" pa ko ti nije prijatelj ne može da vidi...kao ni onaj ko nema fejsbuk nalog, mada je takvih malo :)
 
institut cacak otpada u startu islustva mnogo losa sa njima,ipak je ovo ozbiljan forum i velika vecina su ozbiljni ljudi sa ozbiljnim zasadima i sigurnije je obezbediti ovde kalem grancice za nesto sto nemas nego jurcati ko muva bez glave,nije meni frkamogu ja i do Grocke,Boleca po kucama i njivama da jurim,ali mi je nekako sigurnije ovde medju ljudima koji se pojavljuju javno
a sto se tice placanja nije problem za to ;) moze kes a moze i u sadnicama,uvek s enadje zajednicki jezik
inace sto se magrive tice imam je par hiljada oko 2000 ide tresnja a ostatak idu visnjice :)
 
Prsako sam sinoć trešnje komvinacijom Decis+Abastate+Mankogal i posle jedno sat sat i po pala je kiša. Šta mislite jel uspelo?
 
Nazad
Vrh