Trešnja

ZA JANOSA Citao sam strucni izvestaj sa nekog oglednog dobra naslov INOVACIJE U VOCARSTVU Beograd 2011 to mozete da skinete sa interneta dostupno je svima i tu su sve novije Bugarske,Madjarske,Italijanske,Kanadske itd sorte tresanja sa svim karakteristikama prednosti i mane. KARMEN je dobio najvislje moguce ocene znaci preporuka za sadnju ,pa sam i sam narucio iz Krusevca 30 komada marta 2016 ,to jos nije stiglo na rod bice sladoled SARENKO sigurno ali samo da ne bude mnogo izmesano jer verovatno zemljaci izmesaju zbog OPRASIVANJA jer oni znaju kako ALELI treba da se poklope medjutim vi Sabcani ste nasadili cudo tresanja uzmi na licu mesta i to iskalemi da ne razmisljas.PS Ima sigurno minimum 15 sorti tresanja koje idu za Rusiju za izvoz zadnjih par godina znaci sve ide samo da nije sitno i da nije bela tresnja
 
Krupno, crveno, cvrsto nebitna sorta, tako je radio moj otkupljivac ove godine. Ja nemam tresanja za izvoz, to sto imam pojedemo mi i pijaca. Ono sto jos treba da znate da cena nije isla preko 1.8e za poljoprivrednika ni u kojoj nedelji (cene se tekuce nedelje dogovaraju za narednu).
 
Mene je komsija ubedio da kalemim od njega Karmen i Reginu kada sam sebi kalemio. Bio je jako zadovoljan i inspirisan da me ubedi, sada se ne secam zasto bilo je pre 5 godina a on je preminuo pa ne mogu da ga pitam, ali znam da je bio dobronameran i da je razlog verovatno nema sta drugo osim dobro ju je prodavao.
 
Ja na Reginu nisam zadovoljan, sada kad bih ponovo sadio trešnju to bi bio Sambrst i još jedna sorta za koju neznam kako se zove stiže par dana pre Burlata imam jedno stablo u zasadu koje je uletelo tu slučajno ovo je slika plodova,mada je ovde još zelena,inače je skroz tamna i baš dosta krupna
1_50246617_Fotografija0413.jpg
 
VASKE Ovo sto stize pre burlata je verovatno Erli lory zanima me koja je to podloga ,i zasto si se razocarao u Reginu i u kojoj ti je Regina godini
 
Trebalo bi da bude na koltu, Regina mi uvek dosta opada pred zrenje i sitnija je od sambrsta,sva trešnja mi je u 7 godini
Neverujem da jeErli lori ova ima baš dugu peteljku i krupna je kao sambrst
- - - - - - - - - -

Sambrast je enormno krupna samo, a ukus po meni nista posebno.
Ko još danas pita za ukus, kad vide krupnoću svi trče za njom
 
Pa ako je 12 eura sadnica a to mora da se sadi na metar a ne racunam stubove zicu nadnice radnika protivgradnu mrezu kamate banci vracas 2,5 puta vise nego sto si uzeo,mozda je bolje da se odlucis za STOCARSTVO koje izumire kod nas a narod mora da jede za te pare da kupis jedno 500 ovaca jedno krdo bikova i kupices za par godina jedan fudbalski klub ko onaj Bugarin sto drzi LUDOGORECi da igras LIGU SAMPIONA jer te dve sadnice na grubo kao jedno prasence ziva vaga i sta naidje zec oguli sadnicu i nista a ovo prase ima i njusku i utobu i repic i kozicu nemozes da propadnes sigurno a mozes i da ga podgojis ono jede i pomije i da napravis mnogo bolju MATEMATIKU ,jer treba ulagati u ono od cega svi beze a ne zelenase te banke nego cim je to 12 eura mora da je u pitanju BEZVIRUSNI SADNI MATERIJAL SA EURO 3 standardom
 
regina je cvetala tokom loseg vremena i niske temperature, ja imam 200 kosnica pcela na 100 metara od tresnje i oplodnja je bila katastofa, jednostavno hladno vreme i kraj, pcele ne lete
 
OK ako je tako bilo i kod vasovca, ili nema sorte za oprasivanje, onda nije merodavno njegovo misljenje o datoj sorti.
 
Voćari, ja se učim ali sam ne znam, zato trebam pomoć oko rezidbe i ostalih pomotehničkih mjera, zasađena trešnja prošle godine, oko 3ha, sa lošim porastom; najbolja bi bila stalna saradnja, ko od vas ima vremena i volje;
 
zovi 063 471 591 Vasa
dogovori se s njim oko konsultacija (jedino sto mora da se plati :osmeh:)
covek zna sta i kako treba
 
Nazad
Vrh