Trešnja

Trebam preporuku ,koju trešnju posaditi a da je samooplodna
 
Sanburst iz proizvodnje jako krupan, dobro se samooplodi. Ukus za moj pojam nista posebno. Ekstremno je krupan i ekstremno osetljiv na insekte. Obozavaju ga vasi.
 
Ako sadiš jedno-dva drveta za sebe bolja opcija ti je Stella,ranije prorodi,sitnija je al joj je ukus duplo bolji od Sunbersta koji dok dobro ne uzri ne skupi slasti i aroma........Onda bi morao relativno brzo da pojedes puno trešanja,da ne bi propale :osmeh:
Osim krupnoće sve ostalo je u prilog Stele.
 
Imali neko iskustva dali Stela i Kompakt Stela imaju isto vreme zrenja, trebo bi da zamenem par Stela a u rasadniku imaju samo Kompakt. Negde ranije mislim da je Oktopod nahvalio Kompakt...
 
Ja sam samo izneo neka opsta misljenja koja kruze a to je da je manje bujna od obicne i ranije prorodi, nista drugo ne znam a i ovo ne znam nego sam cuo kojekude kao i ostali.
 
@marčeta to je ista trešnja.Imam i Stele i Stele C. cvetanje,zrenje i plod do sada bez razlike.Kompakt znači da je stablo "patuljasto" kao i Burlat C1,Lambert C,Ferrovia Spur........i jos neke sorte koje se nisu pokazale a kod nas za sada nema ni ovih koje su se pokazale ok.Ono što sam ja primetio je da su u isto vreme i istoj meri prorodile obe Stele,bez razlike.Stela C na magrivi prestaje sa rastom na oko 5 m. što puno olakšava održavanje berbu i postizanje vrhunskog ploda.Ako si planirao visok vocnjak od preko 7 m bez povremene ostrije rezidbe onda bolje idi na običnu Stelu.
 
Nije to. Meni treba bas stara sorta hrusta i aslame. Imaju je ljudi u Bosni da je prodaju, ovde nisam naisao nigde da je iko ima ili prodaje. Da barem mogu da uzmem kalem grancice
 
Наручиш у најближу пошту, а пренијети тако што платиш фитосанитарни преглед. Ако знаш да калемиш онда ти ја могу послати гранчице од пријатеља.
 
Predlog za administratora. Mislim da bi bilo dobro potvoriti temu "Intezivna proizvodnja tresnje" ili "Tresnja na slabobujnim podlogama", ili vec nekako da se zove ali mjesto na kome cemo razmjenjivati iskustva i probleme u intezivnoj proizvodnji tresnje. Mislim da je to sve vise aktuelna tema i da je sve više takvih nasada tresnje. Hvala
 
Gde si ih pronasao? Da nisi mozda nasao sweet heart (jedna od najkasnijih i najkrupnijih)?
 
Nazad
Vrh