Trešnja

obicno se to ostavlja na 80 cm,od vrha prema dolje ostavi 4 do 5 pupoljaka ostale koji se nalaze dolje poskidaj da ne crpe snagu vocki jer ti oni ne trebaju,
 
Može i to biti, kad se ne razumem. Je l' moguće da ju je ker sredio zapi*avanjem?
 
E pa moguce ako cesto zapisava, videlo bi se na njoj bas zuto belo kao kiselinom izgoreno na jednoj regiji na deblu na kori, uvek na isto mesto...
 
Izgleda da nije osetila mraz.
2u55n2e.jpg
 
Ja se slabo razumem u sorte trešnje, uzeo sam ih iz rasadnika za dvorište, dve burlat i dve stele, ova je kao trebala da bude burlat ali očigledno nije, ovo im je prvi rod pa nisam ni znao koje su,te što su kao stele su još zelene, pitaj boga šta su mi prodali...
 
Ostavi tu djurdjevku za jelo nemoj da je vadis nije zahtevna a kazi ime rasadnika ja bih bas voleo da kupim neku djurdjevku klincima da se raduju deca ja sm kupovao kod jednog gospodina iz mog kraja ali to je stari kalemar i on uglavnom ima ranku crvenku rumenku limunku doktorku karminku zatim staru sortu pa ima domacu pa miletovu ima i canetova a najaca je kad kaze ovo je nesto novo zajebalo vek dao mi covek ovo nema niko a na moje upiranje pa koja je kaze sadi i uzivaj ce da me blagosiljas i dobro sve su to kvalitetne sorte samo cica nezna nazive ali ovaj tvoj zna asortimente vidi se da je edukovan preporuci ga
 
Čvorak mi već jede burlat, kako ih najefikasnije oterati?

Ја сам поставио снимак пре две године елиминатора за вране и чворке. Решење је врло једноставно. Залепио сам 2 цд диска силиконом ( у 3 тачке је довољно), тако да је светлуцава страна са спољне стране, везао канапом (30-так цм), и окачио на трешњу 10-так комада. На врх стабла, за гране сам везао 3 штапа и на њих везао цд дискове, тако да су дискови били изнад крошње, а остатак дискова сам окачио на гране по ободу крошње. Чак и благи поветарац њише и ротира дискове и одсјај плаши вране (100%) и чворке (90%). Чворци су већи мангупи и долети по неки од доле, испод крошње. Можда би се и тих 10-так % штете решило са додатним дисковима ниже постављеним. Решење је ефикасно, јефтино, једноставно, рециклажа, и најважније нема прскања отровима. Треба само обратити пажњу да се не падне приликом постављања. Нек ти је слатко прво воће. :ppozdrav:
 
Super stvar ja sam kacio kese i neke srebrne folije koje se presijavaju i suskaju a mnogo dobra stvar je traka iz video kasete znaci ne audio nego video kasete ko ima stare a da mu ne vrsi posao covek je razvukao traku na 50 ari to treperi stalno i ispusta zvuk koji plasi ptice a odradis ga za 10 minuta
 
pixixi meni lici na burlat a uopste ne na djurdjevku, ostavi da sazreju jos, ako bude krupna oko 8 grama to je burlat, a bice i slatka nije losa.

Mada bas danas u ovom stadijumu su samo u Plavincima kod Grocke sto sam ja video a da nije djurdjevka.
 
Danas na gradskoj pijaci prodaju đurđevku 250 din/kg. Ladno stoji natpis burlat. Na pitanje da nije malo rano za burlat prodavac kaže to je rani burlat....
 
I za jagode pise "SLATKA" pa slatku jagodu osim iz moje baste nisam probao godinama.

Zna li neko sta muci ove tresnje, u jednom delu placa uvek prvo ovaj simptom zguzvanog lista koji se presijava, a kasnije ide simptom ovaj sa spaljenim krajevima.





Imam takodje dva stabla sa puklom korom. Sumnjao sam na bakterijski rak, ima mesta gde iscuri smola ali kad se ocisti tu nema znaka povrede tkiva ni odakle je iscurelo.
Medjutim, jednoj sam tu ranu cistio agresivno metalnim orudjem, mazao krec i slicno i kao da je stalo, njoj je list normalan, plod normalan, porast normalan, a druga ima sitan list, sitan plod, grane metiljave saviju se od jednog ploda...
Ovoj boljoj nema vise trule kore kada cackam ekserom, dok na drugoj skinuh trulog. Ova bolja je normalna od starta, losa ima sitan list od starta.


 
Nazad
Vrh