Trešnja

Darko, jel si pitao mozda i u Ritopek, prosle godine placali bolje nego u Brestovik. Meni burlat jos nije stigao.
 
MOj Rušt , prerodio grane se savile skoro do zemlje
IMG_20180517_193200_1.jpg
[/URL][/IMG]
dhX9v.jpg
 
ZA RADASINA Otvori dusu i reci svoje misljenje o sorti tj kada bi sada sadio dali bi sadio istu i drugo dali ova krupnoca moze da zadovolji zahteve otkupljivaca za izvoz sta mislis i cemu se nadas imam nesto mladih kalemova iste pa ako nije top da izvrsim prekalemljavanje dok je vreme POZZ
 
Ne mogu sa slike da dokucim koliko je zaista Giant? I ja bih uporedio sa Sanburstom, jer on je bas krupan i prolazi za izvoz lagano.
 
Bojceticu kakva je situacija sa sanburstom po pitanju stizanja. Verovatno cu morati kupiti jernu ili dve sadnice tresnje da zanovim pa bi uzeo neku bas krupnu. Ili predlog za tresnju. Hteo bi junsku i to sto kasniju i krupniju a slatku jer je samo za kucnu upotrebu.
 
Sanberst je jako krupna sa malom kosticom, slatka. Regina, kordia su takodje ukusne, sad sta ko voli. Sanberst kod mene u dvoristu oko 1 juna ce biti prvi plodici za jelo.
 
Da se ispravim u proceni, ipak cu poceti brati probirno za 2-3 dana, uzurbano raste i dobija boju. Sanbrast. Kalibraza kod njega nije problem, postize krupnocu lagano.
 
ZA VASOJEVCA Malo su se poostrili rezimi za otkup za Rusiju ono sto je ranije islo lagano sada ne ide a da se bere sa lupom i pincetom da se zagleda svaka to je vec nemoguca misija i ogromna danguba tresnja je ove godine previse oprasena i pored velike vlage ce biti muke da se izvuce vrhunska kalibracija .Tebi je mozda najbolje resenje da se povezes sa Pazarcima i da ih snabdevas do kraja a za sitnu robu je problem ali i to ce trziste da proguta .Kalibraza koja se trazi je 24 plus a cena za izvoz od 150 do 170 dinara medjutim dobra tresnja je trazena i na crnom trzistu i placaju i na crno korektno jedino je malo diskutabilna prodaja sitne tresnje
 
Ja ovu moju koja je nasadjena 2011. godine danas malo brao, samo one visoke grane dok ove niske na kojima ima mozda i duplo vise od ovoga sacekacu da lepo sazri... KOnacno je obelila obraz... Ove visoke grane se cinile zrelije ali i tu ima koje bas nisu ali tanke grane pa kad se jednom penje da se vise ne penje... Inace na prvoj slici su zbog blica malo svetlije tj izgledaju manje zrelo...
I jel zna neko koja je sorta mi trazili Nikolku ali ocigledno da nije?

Screenshot_1.png


Screenshot_2.png
 
Isao kod prijatelja pre ned. dana brali burlat, cisto da snimim kakav je zasad. 4x4, od 5 do 8 god uglavnom burlat, erc negde I sunbrust kako koja njiva. Posto je mnogima bila sitna em sto je prerodila, em sto nije bilo kise njemu je bila solidna. Ostrija rezidba, doduse po neka mu se susi jer su prerodile, bukvalno te sto su krenule da se suse vise se crvene nego zelene, ostra rezidba I manje lisne mase, neko moje glediste. Preko 22 f 200 din dobijao
 
Nazad
Vrh