Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 147 od 147 PrvaPrva ... 4797137145146147
Rezultati 2,921 do 2,922 od 2922

Tema: Trešnja

Član bojcetic avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Poruka
    11,928
    Zahvalio se
    3,892
    Zahvaljeno 5,064 puta na 2,726 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Za MORNARA da ne trazim i citiram tvoj post, procitao sam da kazes kako ljudi hvale Reginu i Kordiju a nisu ih ni videli. Pazi ja sam jako bio zagrejan za tresnje i isao sam da obilazim vocnjake u rodu. U Karavukovu od mene nekih 30km ima vocnjak sa 3 sorte Regine, Kordia i Ferovia. Video sve tri, probao i odlucio da je to dobar sortiment. Nisam primetio da imaju problema sa krupnocom itd. Kasnije sta sam saznao je da tresnju je jedan od uslova kvalitetnog i dobrog roda blizina VODE, a u slucaju Karavukova je to DUNAV. Slicno sto Ritopek ima mikroklimu pod uticajem Dunava.
    Imao sam demo ogled tresnja u placu i ove godine 2 su dobile motorku, a ostatak ce verovatno za koju godinu. Klima kod mene nije za tresnje

2. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili bojcetic na ovoj poruci:

mealy (18-09-18), vuxsd (18-09-18), Zaharije (19-09-18)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Poruka
    92
    Zahvalio se
    110
    Zahvaljeno 138 puta na 65 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ja bi jos dodao na gornji Bojceticev post da je tresnja izrazito osetljiva na mikroklimat, mnogo osetljivija od vecine drugog voca... Jabucasto se najlakse prilagodi svemu, a od kosticavog, sljiva je najprilagodljivija, tu je i visnja, pa onda breskva pa kajsija, pa na kraju dodje tresnja kao jedna od najsoetljivijih... Ritopek ima iealne uslove za tresnju zbog gomile faktora i karakteristicnog mikroklimata... To ne znaci da drugde ne moze da se sadi tresnja, ali ocekivani prinosi i kvalitet ce definiticno da budu slabiji, koliko slabiji, e to zavisi od godine i mikroklimata za dato mesto...Recimo, za Reginu i Kordiu je veci izazov, ako je sve ostalo dobro odradjeno, gajiti ih na bijnijim podlogama, zbog kasnog stupanja na rod i relativno slabije rodnosti u odnosu na druge tresnje...Jos ako se uzme u obzir da cesto dodje do gresaka u sortimentu sto se tice oplodjenja (a Regina i Kordia cvetaju najkasnije na primer) onda to sve moze da znatno umanji prosecan rod po godinama... Ali, za plod kao plod, ja nikad isto nisma cuo da se neko zali, na svim testovima osobina su dobijale nejbolje ocene...Ali da treba bolja tehnologija gajenja za njih, to stoji...
    “Кад човек много говори, увек каже нешто што није требало да каже!“
    Конфучије

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mealy na ovoj poruci:

Zaharije (19-09-18)

Strana 147 od 147 PrvaPrva ... 4797137145146147