Secerna repa 2016

Učlanjen(a)
5 Nov 2009
Poruka
10.103
Lokacija
Indjija & Golubinci
Otvaram ovu temu malo ranije jer kod nas neki ljudi kazu da se repa sada seje.Da pojasnim za one koji nerazumeju de je skoro neophodno zaoravanje osnovnog npk djubreta.
Dali neko ima informaciju za sledecu godinu sto se tice cena?
 
Verovatno ostaju na istom nivou. Ne vidim razlog za dizanje cene repe, kada je sve ostalo palo, a cena šećera ne ide na više.
Sejemo dogodine oko 4ha, kao i ove. U planu je da se razbaci nešto stajskog djubriva, kao i mineralnog i zaore za dve tri nedelje.
 
Zivko nije bas najjasnije napisano,jel planiras kroz 3 nedelje sve da uradis ili prvo da razbacis konkretno stajnjak pa posle 3 nedelje da ga zaores? Ako to planiras interesuje me sto toliko cekas na zaoravanje ?
 
Danas bio u zadruzi i čujem da je šećerana Senta izašla sa cenom od 4,15 din sa PDV- om
 
To nije sigurno,da ce i toliko platiti,jer oni za cas posla promene cenu bez obzira na ugovore koje potpisemo !(kao i prosle godine)
 
Uzorano za repu danas. Ništa od stajnjaka. Rastureno 200 kg 16:16:16 po kj. Možda smo malo preterali sa azotom. Probacu da uradim N min u proleće da azot bolje izbalansiram.
 
Ja planiram 32 kj, na parceli na kojoj je repa vec bila pretprosle godine. Plan je da zaoremo 340 kg po kj 6 12 24 elixir ili 5 16 24 fertil.
 
Pukli smo na svemu, u principu, ja sam ove godine najvise pukao na soji, pa na kukuruzu, pa na repi, a suncokret je bio ok.
Ja delimicno sejem i zbog plodoreda.
 
Vi izgleda niste jos dovoljno pukli kad imate volje da i racuna da sejete to sranje!
Molim te nemoj lupetati, nismo repari, ali neke stvari ipak treba sagledat, HY puta je pisano i objasnjavano da se poljoprivreda ne gleda kroz jednu ekonomsku god. tako da gde si izgubio trazi, ne mozes traziti tamo gde nisi izgubio ili ostavio. Izvini ako sam te uvredio. Da se nadovezem pre 25 god. smo sa 5 kj. repe, kupili 2 kj. na vecito. I to dobre Backe zemlje.
 
To sto si rekao trazi pare gde si izgubio mozda vazi u nekoj drugoj drzavi,ali ovde ne,ovde ne vaze osnove zivota a kamo li nesto vece...,znam zasto sam rekao pukli,nisam ja samo mislio na pare,a vi poleteli da se dokazete kako ste dobro prosli,koga je briga za to,svako radi za sebe.Druga stvar ima drugih kultura koje mnogo manje zahtevaju paznje a sigurnije su za proizvodnju od repe,ako ne vidite repa je 100% monopolska kultura i tu je kraj,a do nas je koliko imamo volje i zivaca da je radimo.Izvinjavam se ako sam uvredio ozbiljne proizvodjace repe...

- - - - - - - - - -

Pa da. Sad ako su pukli ne treba da je seju. Nego ajde sad svi na psenicu.
Ja sejem iste kulture, na istim povrsinama sveke godine. Ove godine sam hteo dosta psenice, ali necu zato sto je svi seju.
Ova nasa Serbia je toliko mala da nista nije puno,samo kad bi u njoj ziveli ljudi a ne govna!,da se ne bi opet neko uvredio mislim na politicare,mada ima ih i ovde jako puno!!!
 
Bačeno 350kg/kj Eurofertilove 37ice,osnovna obrada razrivač (gruber) na 30+cm,predusev soja,sad preleteli sa setvospremačem,da još malo spakuje i spremno da prezimi

IMG_20151103_161714.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh