Ravnanje puteva

Odg: Razrovani putevi

videcemo nesto ce vec da uradimo! planirao sam sad da zagradim njive! posto imam materijal koji mi je potreban!
 
Odg: Razrovani putevi

Kod nas u Beceju ima svega...
Najgore je to sto neki nece ni ispred svoje njive da urade ko svet, vec jos kada oru plugom ili zagrtacem zeznutotalno leniju, pa kada "natrcis kombajnom neznas sta ce pre da ti otpadne...
Kada sredim celu duz od 1-1,5km. sve me tapsu po ledji i vele "svaka cast" a sutra opet :zli:
 
Odg: Razrovani putevi

Svuda ista priča. Kod mene jedan lik prošle godine posle setve kukuruza obrazdio njivu sa plugom da mu niko ne gazi, a onda je posle on sam išao u svoju njivu preko komšijine i gazio čoveku kukuruz :nono:
Ne razumem kako neko ne ume da čuva put pored svoje njive, ja nikada ne bih spustio plug pre vremena(ili špartač kad se zagrće) da zajebem put, a neki ko da se takmiče ko će bolje to da uradi :zli:
 
Odg: Razrovani putevi

Zato ja uvratine orem popreko, spremacim popreko, sejem popreko pa i vrsim popreko!
 
Odg: Razrovani putevi

Petrovčani i Kisačani lepo na proleće poravnaju uvratine.

Ovog proleća smo se i mi ovde oko toga sastali jedne subote. Ma milina jedna kada po uvratinama možeš sa Ursusom ići 5 brzinom. Kako je došla jesen i oranje za pšenicu, gomila idiota je poorala do pola uvratina.
 
ravnanje puteva

svako prolece kod nas se organizuje dobrovoljna akcija ravnanja puteva, najvise se koriste tanjirace setvospremaci i drljace.
o56res.jpg

ovo nisu traktori na prodaju nego tu se okupljamo pre pocetka akcije
2jcx8wh.jpg

ovako izgledaju putevi posle prolaska nekoloko desetina prikljucka
iefp6q.jpg

25zr18n.jpg


vymc0i.jpg

2cz4kex.jpg

149wark.jpg

evo ovako odprilike bi trebalo da izgledaju putevi kad se poravnaju, ima jos dosta slika ali necu da dosadjujem, ako vas zanima nesto vise slobodno pitajte
 
Odg: ravnanje puteva

Kod mene se organizuje isto takva akcija ! Posle toga se okupljamo na vašarište u jedan šator ( koji je ostao napolje posle martovskog vašara ) gde se jede i pije obično se kuva pasulj koji finansira opština :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: ravnanje puteva

šandor je napisao(la):
Kod mene se organizuje isto takva akcija ! Posle toga se okupljamo na vašarište u jedan šator ( koji je ostao napolje posle martovskog vašara ) gde se jede i pije obično se kuva pasulj koji finansira opština :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
isto i kod nas okupljamo se u klubu poljoprivrednika, obicno se kuva pasulj ili paprikas, zavisi od sponzora, bude i pice u neogranicenim kolicinama pa posle bude sve i svasta
 
Odg: ravnanje puteva

Lepo videti složnu ekipu :D Posle ovakvih akcija verujem da će ti putevi dugo biti u dobrom stanju, jer će se i više čuvati. :ppozdrav:
 
Odg: ravnanje puteva

Da sve je to Ok , ali bi po meni svako trebao da vodi računa o putu pored svoje njive . Ništa nekošta proći tanjračom , drljačom par puta .

nh1lww.jpg
 
Odg: ravnanje puteva

Kod mene ove godine je opstina ravnalo atarske puteve.
Isla je ekipa: buldozer, greder, ult i valjak
predhodno su geometri razmeravali tacnu sirinu puta
 
Odg: ravnanje puteva

dali kod vas svaka njiva izlazi na put? kod mene to nije moram da prođem i kroz pet tuđih parcela do svoje.
 
Odg: ravnanje puteva

mirko_markovic67 je napisao(la):
dali kod vas svaka njiva izlazi na put? kod mene to nije moram da prođem i kroz pet tuđih parcela do svoje.
Naravno, kako doci do njive ako ne putom :sta: :sta: ? Sta radite, gazite usev?
 
Odg: ravnanje puteva

kod nas i put uzoru....malo im je...a zaboravljaju da svi kod mene u komsiluku zavrse sa zemljom i u dupetu. :udri:
 
Odg: ravnanje puteva

Kod nas svaka njiva ima put bar sa jedne strane !
 
Odg: ravnanje puteva

@lala iz banata ponekad idemo i kroz usev, nemamo helihopter. evo primer kako idem do jedne parcele: moja okucnica, komsija 1, moje, komsija1, moje, komsija1, komsija2, moje,komsija2, komsija1, put sa duge strane. znaci imam dve varijante. ovaj komsija1 j.... celo selo, pogotovo mene ima parcele na svakom mestu.
 
Nazad
Vrh