Šampinjonska mušica

zoka1978

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Sep 2009
Poruka
20
Lokacija
Bihać
Ja uzgajam bukovače i od svih problema mislim da su mušice najveći.Molim iskustva o suzbijanju, jer gotovo da im je nemoguće blokirati ulaz
 
Pa kako si se ti do sad suprostavio tim mušicama ?
 
Koristio hemijska sredstva tipa Neopitroid + u naizmjenično s nekim drugim zbog rezistentnosti.Ova sredstva sam koristio samo u fazi inkubacije a kasnije ljepljive trake.Volio bi izbaciti hem. sredstva u potpunosti pa pitam za iskustva.
 
Protiv sampinjonskih musica obican komarnik ne pomaze jer su toliko sitni da se provuku kroz okca. Na mestima gde se montiraju ventilatori i ozrake stavljao sam sitio za bunar. I dobro zadihtovao sa silikonom okolo i bilo ih je manje. Posmatrao sam musicu kako leti oko vrata i gde je bila rupa za termometar koja meri temperaturu u prostoriji dotle kruzi okolo i sleti pored rupe i provlaci se kroz kanal, rupu i ude u gljivarnik. Napast da te bog sacuva. Mora se paziti cim se pojavi i jedna musica odma reagovati, probao sam i sa sprejom za muve malo produvam u prostoriju i dobdro zatvoriti vrata i iskopcati ventilaciju najmanje pola sata. To donekle pomaze. Ali ako se kasno primeti da ih ima onda naprave stetu da covek poludi. Za vece prostorije postoje i takozvane dimne bombe koja je dosta efikasna, samo se teze nabavlja kod nas, donose iz Madarske i posle upotrebe treba dobro provetriti prostoriju. Mreza je jedini spas. Moze se upotrebiti i tecni Nuvan kojim se poprska pod i to pomaze do izvesnih granica.
 
meni su one najveći problem u proizvodnji bukovača,posebno su štetne u prostoriji za inkubaciju a u prostoriji za rast ne pravi velik problem osim što zaprljaju gljive za branje.Možda neko zna neko prirodno sredstvo što ih odboja?
 
Nazad
Vrh