Fertil hemijska djubriva???

Dragojlo

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2010
Poruka
821
Lokacija
Selo moje ravno
Citam ovde na forumu, a cuo sam od pojedinih ljudi koji su prosle godine koristili Fertil 3x15, da je katastrofa, jedan moj poznanik rasturao po travi 3x15 fertil, ma kaze sama prasina, smrdi glava ga posle bolela... i sto je glavno trava nije ni makal, efekat 0%... covek kaze nikada vise, bolje da sam kaze rasturio tonu peska iz drine vise ima minerala od fertil djubriva.... koliko je ovo tacno ne znam ali izgleda da ima istine u ovoj prici... a kakava su im ova vocarska djubriva 8-6-24 isl.:haha: verovatno ko i 3x15ce...
pozdrav
 
8x16x24 fertil sam prosle godine stavljao u krompir ,i nije se lose pokazao. Nju nisam koristio i stvarno ne znam.To je moje iskustvo sto sam imao sa fertilom,da sam ga imao i ove godine povoljno opet bih ga uzeo.Jos bi mi krompir bio bolji prosle godine nego nas je grad dobro potkacio
 
Znaci to 8-16-24 ima kvalitet kakav takav, hvala za odgovor, a nemas iskustva sa 3x15ce da je bas ovako losa kao sto se prica?
 
bacili smo za pre 2 meseca oko 5,5 vagona fertila 8-16-24, prasi... ali slusao sam malo da u tom procesu loma nemoguce je da nebude prasine, naravno to je deo bacenog novca....
da nemaju monopol malo bi se drugacije ponasali, obratili bi paznju na to sto rade.

da je kvalitet upitan to neznam, ali postoje nacini da se utvrdi, odnese se djubivo na analizu i to je to...
 
el imao neko iskustvo sa fertil 18-46-0 DAP jedan mi duguje 800evra i daje mi njega za te pare neznam dali je dobar za kukuruz i sta da radim hvala unapred :ppozdrav:
 
Ja sam pretprošle godine zaorao fertil-ovu 15-icu u njivi gde mi je bio kukuruz.Ali kako je to nešto lošija parcela suša je odnela svoj danak pa nisam u stanju da procenim kvalitet.A da ima dosta prašine i da je nešto veća granulacija to stoji.
 
paracinac je napisao(la):
el imao neko iskustvo sa fertil 18-46-0 DAP jedan mi duguje 800evra i daje mi njega za te pare neznam dali je dobar za kukuruz i sta da radim hvala unapred :ppozdrav:
Ja sam ga bacao jesenas pod pšenicu i zadovoljan sam bio sa fizičkim osobinama đubriva a razultat će se videti tek naleto!
 
paracinac je napisao(la):
el imao neko iskustvo sa fertil 18-46-0 DAP jedan mi duguje 800evra i daje mi njega za te pare neznam dali je dobar za kukuruz i sta da radim hvala unapred :ppozdrav:
pošto računa DAP?
đubrivo je okej. ali ako nisi radio analizu parcela, ne znam gde ćeš ga baciti...
 
sad su svi pametni i obazovani rade sve po reziltatima analize a do pre par godina bacali smo onoliko koliko je ko mogao i smatrao da treba pitajte samo očeve i dedove kako su oni radili a sad ko sekaperse nemoj ovo nemoj ono nisi uradio analizuuuuu pa da li se i jela pridržavate onako kako je doktor rekao ne masno,slano ne jaku hranu itd.ili kažete ma ko ga šiša i moj deda je krkao sve i živeo 100god.ne mojte me pogrešno shvatiti nisam ja protiv analize ali ima ljubi koi nisu mogli da je urade jer nisu imali para ili ko zna zbog čega još i hoče li faliti nešto kukuruzu ili žitu ako baci više nego što bi to analiza preporučila danas i decu rane po preporukama pedijatara i zato su i toliko kilavi i nežni.
 
pidikanac je napisao(la):
sad su svi pametni i obazovani rade sve po reziltatima analize a do pre par godina bacali smo onoliko koliko je ko mogao i smatrao da treba pitajte samo očeve i dedove kako su oni radili a sad ko sekaperse nemoj ovo nemoj ono nisi uradio analizuuuuu pa da li se i jela pridržavate onako kako je doktor rekao ne masno,slano ne jaku hranu itd.ili kažete ma ko ga šiša i moj deda je krkao sve i živeo 100god.ne mojte me pogrešno shvatiti nisam ja protiv analize ali ima ljubi koi nisu mogli da je urade jer nisu imali para ili ko zna zbog čega još i hoče li faliti nešto kukuruzu ili žitu ako baci više nego što bi to analiza preporučila danas i decu rane po preporukama pedijatara i zato su i toliko kilavi i nežni.
tačno. pre 40 godina kukuruz se sejao na motiku razmaka, za veštak niko nije ni čuo, a prinos je bio 10m po jutru.
ja ne razumem šta ti hoćeš da kažeš?!
da ni pre 40 godina ništa nije trebalo da se menja?!?!
lupetaš sve u 16! i to o stvarima o kojima očigledno nemaš pojma!
ali ima ljubi koi nisu mogli da je urade jer nisu imali para ili ko zna zbog čega još
analiza je besplatna! ako ništa drugo - bar to si mogao da skontaš.
nemam ništa protiv da propadneš s takvim stavom.
ali imam protiv da i neke druge povedeš sa sobom svojim tupavim savetima.
 
@tarana svaka cast
Ja sam krenuo nesto da pisem al sam odustao,kad vidim takav stav stvari postanu jasnije,ko smo,gde smo, sto smo .....
 
tarana nepričaj gluposti kad i sam znaš da su sejali na 30-32 bar kod mene ,đubre bacali odokativno i punili iste ove ambare koje danas nemogu da napune ni sa analizom.a več sam rekao da nisam protiv analize ali pregledaj malo forum pa češ videti šta kažu ljudi za tu besplatnu analizu.
Post je spojen: [time]среда, 24. фебруар 2010. 04:37:43 MST[/time]
_________________________________________________

todor je napisao(la):
kad bi ja bacao sve što oni naprave onda bi mi se isplatila cena kukuruza od 30din kg jer svi znamo da su naše njive siromašne ali šta da se radi kad je cena proizvoda jeftina
Matić je napisao(la):
Nije problem ispoštovati sve što oni utvrđenom analizom uspostave ali najveći je problem što mi zavisimo od onoga gore i ako nam ne da padavina džabaka sve da se uloži
kiraj je napisao(la):
Da li si uzeo uzorak nekog djubriva ili zemlje. Ovo je po meni nenormalno.I kod mene ima nesto cudno.Sada mi je fosfor 7,9 mg, a ista parcela pre dve godine je imala oko 18 mg.Pre dve godine nadjubrena stajnjakom i jos 80 kg MAP-a /sejana paprika/ ,prosle godine dobila jos 60-70 kg mapa/ sejan suncokret/ i sad izgubila 10 mg.Po meni negde su zabrljali.
a moglo bi se još mnogošto šta reči o besplatnoj analizi preporučuju i da se vakcinišemo protiv svonjskog gripa pa nevodim da su redovi u ambulantama :haha: :haha: :haha:
 
derane, ja ne diskutujem s tobom.
mi nismo iz iste priče.
samo pokušavam da ispravim štetu koju svojim pisanjem činiš.
 
tarana slušaj dečko ako mi kažeš da " lupetam sve u 16 " ti itekako diskutuješ samnom smatram da svako na ovom forumu ima pravo da iznese svoje mišljenje pa makar ono bilo i pogrešno ,ja sam i citirao ljude sa ovog foruma koi dele moje mišljenje a da li če neko da prihvati moj savet to zavisi od njih samih i onda kakkvu ja to štetu nanosim ovom forumu
 
Nazad
Vrh