14 oktobar Krusevac

SerbiaPaor

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2008
Poruka
39
Lokacija
Banatsko Karadjordjevo
Verovatno nikad niste culi za ove traktore ali ovo kopa sve i jedan zivi traktor na planeti :)))
http://i46.tinypic.com/1676xwj.jpg[/IMG]
napravljeno ih je samo 200 komada,godina proizvodnje 75 :) hidro volan,perkins motori,ztf menjac i diferencijal
ja ih imam 2 komada, 110 ks,znaci sada imaju 35 godina ni jednom i drugom nisu radjene generalne,i nikada nista dirano,u oranju pod punim gasom imaju pritisak ~2 ali i dalje oru bez problema,motor je nemoguce pregrejati,inace nemaju plasticne delove niti elektronike naravno ,i sediste je od cistog gvozdja :)
1449wuw.jpg
 
Sklop volana je imao kao na starim dajčevima i štajerima 70 i 90 ks, odličan traktor al samo za suvo i toplo vreme
 
Koliko sam ja saznao oni su pravljeni namenski, tj. na njih se montirala napred kašika a pozadi ruka rovokopač, međutim nešto se izjalovilo i prodati su kao traktori za namenu u poljoprivredi
 
Moze li malo vise slika,iz svih pozicija,da vidimo malo kako izgleda ta masina.Dali je na onom drugom kabina original ili nabudzena od neceg...
 
ovo prvi put vidim, sad sam jos nesto saznao, samo pisite, pratim temu (zato i pisem ) pa da naucim nesto... :cao:
 
Os da kupis?! :) Druze veoma povoljno za ovakav traktor.....al ga jebe godina proizvodnje :(
6rsfm8.jpg

Ne nije nabudzen,Ovaj je u top stanju i manje je i radio,original mu je kabina takva,a ovom drugom sam skinuo kabinu.
 
Nije los traktor ali mu je strasno losa raspodela mase, napred-nazad ::lose::. Malo kise i blata i on staje,slajfuje...
Naravno antifoni su pozeljni na usima u toku rada sa njim :haha:
 
Inace,cuo sam da postoji i verzija sa prednjom vucom ali nisam imao priliku da vidim i to cudo :cao:
 
To stoji, samo JAKO velik problem je raspored mase mašine.
U transportu je neprikosnoven u pripremi sa setvospremačem 2,9m leti po njivi, u brazdi isto tako (3x35 dubina kolko želiš), a kada malo poprska kiša katastrofa, lepo sam hteo da ga parkiram i odem peške kući. Orali smo zajedno IMT577 sa regentom 3x35, MTZ52super sa leopardom 3x35, i ja sa njim. Po suvom čak nismo mogli da idemo zajedno jer sam mogao da idem dosta brže od njih, a po mokrom sa 2x35 sam se patio i obilazili su me svaki 4.-5. krug.(sa blokadom šlajfuje a neide :udri: )
Ipak je to mašina konstruisana za rad sa kašikom i zadnjim rovokopačem...
 
pa vjerujem da je tako isto kao i 558 imt kod nas sve je 5 dok se zaba ne popisa cim se ona popisa on je nula bodova, zanjimljivo mi je sto je to ipak traktor od 110 ps a nije puno novaca, pa kakav god da je to je dobar stroj za te novce, mada ja sam zagovornik traktora sa prednjom vucom jer kad ti treba imas ju a kad ju nemas a treba ti onda su problemi, cak i na malim traktorima ja sam za da imaju pr vucu...
 
Hmmmm malo se neslazem sa misljenjem da je sranje u mokrom iskreno,ko god hoce moze da dodje zakacimo plug i odemo da vidite,traktor tezi 4.5 tone za razliku od rusa koji je negde 3.5 ako se nevaram,mada nemogu ni da sudim o tome jer moji vuku 757 od 2 glave.
Nebih prodavao samu kabinu
Da ima i sa prednjom vucom,a on kao sam ima izvode za prednju vucu,mislim da pasu od nekog Zetora ili neznam cega vec,mogu da saznam.
 
Nemogu da verujem da slajfuje ili staje kad je malo vlazno.Pa on je bas dugacak,cini mi se,ovako sa slike da je duzi od torpeda 90.
Zar niste pokusali da stavite neke tegove napred i promenite raspored mase?
 
Nazad
Vrh