Jecam 2015-2016

Ovde 0.32 plus pdv tj oko 19.7 din plus pdv 17% . Odbitaka neće biti pošto se odma troši a slaba je ponuda .
 
Kod nas od 4-5 otkupljivača neznam kojem bi predao, jer cjenu su spustili ispod cjene od prošle godine, tuga i jad, a kasnije će prodavati po puno većim cjenama, jer nitko neprodaje po toliko u okolnim državama, a daju mi oko 13,7 din, ako se preračuna, a sa 14,5 bi bio zadovoljan, a tako je bilo prošle godine
 
neznam točno koliko sam dobio, mislim da je bilo oko 150€

Koliko je meni poznato po novom za sve kulture je isto, poticaj 2200 kn/hektar , osim repe za koju je vise, nagodinu duhan ukidaju subevncije ili smanjuju, gazdinstvo do prvih 20 hektara obradive povrsine, vise povrsine smanjuju , ako si mladi polj. onda povecavaju, takodje za soju i ostalo odnosno kulture korisne za okolis malo vise.
 
Poznjo jecam..prinos 5150 kg./h. Agrotehnika 100 kg map pod isnovno, 70 kg. San u prolece, sekator+falkon jedan tretman. Regulator bio nedostupan i imalo polega oko 20%. U pitanju je recna dolina, peskaiva, predusev kukuruz, a pre njega visegodisnja lucerka.
 
Koliko je meni poznato po novom za sve kulture je isto, poticaj 2200 kn/hektar , osim repe za koju je vise, nagodinu duhan ukidaju subevncije ili smanjuju, gazdinstvo do prvih 20 hektara obradive povrsine, vise povrsine smanjuju , ako si mladi polj. onda povecavaju, takodje za soju i ostalo odnosno kulture korisne za okolis malo vise.


tako bi trebalo biti, ja sam napisao za jutro, a ne hektar.....uf, moja greška, al nikad neznaš za što i koliko je točno isplačeno, pa se i nezamaram s time
 
Danas kosili osječki vedran,zemlja prva liga za strnine na 150 m pre kraja kruga od prave duži (cc 400m)morali smo kipovati počelo da curi iz bunkera od kada imam kombajn (peta sezona) nije mi se desilo da nismo mogli uraditi krug na pravoj duži.nažalost parcela je samo 55 ari.
 
Skinuli smo juce 1,5ha jecma Nonius je u pitanju. Prinos ne merim skladistim kuci za svinje. Ali rekao bih po prikolicama I hektolitru da ima oko 6t/ha.
Imam jos 3ha ali me jebe u tim parcelama ima divlji ovas a zeleno mu jos pomalo stablo pa drugaru teze radi kombajn a meni dize vlagu. Moracu da sacekam dan dva
 
Juče konačno ovršen ječam.
Amoroso negde oko 5,5 t/ha, 11,5% vlaga. Ostaje za svinje.
Nektaria pivarac 6160kg/ha sa 13,5% vlage i 66 hektolitar.

Za jesen ostaje Nektaria a Amoroso izbacujem.
 
Danas kosili osječki vedran,zemlja prva liga za strnine na 150 m pre kraja kruga od prave duži (cc 400m)morali smo kipovati počelo da curi iz bunkera od kada imam kombajn (peta sezona) nije mi se desilo da nismo mogli uraditi krug na pravoj duži.nažalost parcela je samo 55 ari.
3200 kg predato i ostavljeno 25 džakova.Hektolitar poražavajući ,celih 58.
 
Danas smo ovrli jedan deo tj. danas izasli da procene stetu :osmeh: 60% priznali na cenu od 22din i prinos od 6t/ha. Sutra vrsemo drugi deo pa da saberemo :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ovrseno danas 4kj jecma 9,9t + onih 60% od juce =8t/ha. Nikad bolje nije rodio...
 
Nazad
Vrh