Chat u govedarstvu

To su odlicne vesti, najbolje je kada tumor moze da se operise i posle nema potrebe za hemioterapijom ili zracenjima.
Zelim ti brz oporavak.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока

Za sada je tako.Skinuo je više nego što treba ali se to izgleda pokazalo dobrim.Ni ne mislim više,7 maja idem 3 nedelje da učim da govorim a ne ovako mašem rukama pa misle ljudi da je ovaj ili lud ili prost.
 
Unpred se izvinjavam dto ovde pisem ali nesto ne mogu da postavim oglas

- - - - - - - - - -

Prodajem mladu junicu za priplod majka joj je umaticena ona je zdrava nikad lecena ko je zainteresovan neka zove na 062 682 826 cena je povoljna
 
Kako sam odustao od škotskog goveda,zakapario sam 2 junice bređe simentalske pasmine.
Kako imam već dulje vremena u planu kupiti krave ili telad,odluka je pala na simentalske junice.
Ideja je pokrenuti sustav krava-tele,pa za početak krećem sa junicama.
Prvo ih moram naučiti na el.pastir posto nisu bile vani na pasi,a cek ih skoro 2ha ogradenog pasnjaka da uzivaju.
Mozda ce se netko zapitati sto nisam uzeo nesto iz sustava krava-tele ali junice sam dobio po 1000e komad,oko 550kg,stare 18 mjeseci,a junice is sustava krava tele tezine 400tinjak kg cijene 1400e plus pdv...pa je i to prevagnulo.
Od hrane imam spremno livadsko sijeno,kukuruz,jecam i zob.
Vjerujem da mi najveci problem bude zavezati ih posto su bile slobodne u boxu.
Slike kada ih dovezem doma kroz 3 dana.
Nadam se da cete mi pomoci ukoliko bude problema..kod nas slabo ima aktivnih u temi govedarstvo pa pisem ovdje..
 
[FONT=&quot]Bugarska je danas saopštila da će poštedeti život kravi Penki, kojoj je pretila smrt uspavljivanjem, jer je zalutala u Srbiju i posle se vratila u Bugarsku, a spoljnu granicu Evropske unije prešla je bez neophodne zdravstvene dokumentacije.

[/FONT]
[FONT=&quot]Slučaj Penke, koja bi uskoro trebalo da se oteli, dobio je međunarodnu pažnju, a peticiji da se njen život poštedi pridružio se i legendarni muzičar Pol Makartni.

[/FONT]

[FONT=&quot]Penka je prošlog meseca zalutala na teritoriju Srbije. Posle dve nedelje se vratila „kući“, ali zbog strogih propisa EU o „zaštiti bezbednosti“ trebalo je da bude uspavana.

[/FONT]

[FONT=&quot]Prema pravilima Evropske komisije za transport goveda preko granice, životinje moraju da imaju dokumentaciju koja potvrđuje da su zdrave, napominje Rojters.

[/FONT]
[FONT=&quot]Bugarska Agencije za bezbednost hrane je saopštila da su testovi potvrdili da je Penka zdrava i da se očekuje da će se do kraja nedelje vratiti u „svoje selo“.
[/FONT]

[FONT=&quot]
Sudbina krave Penke danima je punila novinske stupce širom Evrope.
[/FONT]

[FONT=&quot]
„Dejli telegraf“ je čak pokrenuo onlajn peticiju da se Penka spase.[/FONT]

https://rs-lat.sputniknews.com/zivot/201806111115942585-penka-prezivela-/
 
Pitanje za malo iskusnije o mene....Posijo sam ove godine 1.5 ha smjese (150 kila zobi,20 kila crvene djeteline i 20 kila ljulja) i ova kisa mi to bas nije dala na vrijeme sklonuti i sad je zob vec pocela imati cvrsto zrno...ne potpuno al....Smeta li kravama takva zob posto to ide u sijeno....Kod nas evo opet pada a ja takve trave imam jos 0.4 ha pokosit
 
Uskoro bi mi se junica trebala oteliti,kroz 20ak dana,zanima me kako se postupa sa teletom.
Da li ga puštati 2,3-4 puta na sisanje,ili dojiti pa na kantu?
 
Sta procenis da je tebi lakse.
Ja dajem na kantu i to sam poceo davno zbog jednog krupnog teleta koje nije moglo samostalno da stoji 2 dana.
U stali vrucina ,on trapav i nesiguran ,krava zbog dugotrajnog podajanja ponervozi i svi u goloj vodi od znoja.
Ovako posle teljena u roku od sat do dva izmuzem kravu , dam teletu kolostrum desavalo se da popije lezeci ako ne moze da ustane i mirna Backa.
Prvih mesec dajem tri puta dnevno ,posle dva puta i deset dana pred zalucenje samo jedan obrok mleka.
 
Ko se slaze? :)
62d89a97e48a4f3e2830359810c3970e.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Mi smo proletos silom prilika prodali sva goveda....tako je gluvo u dvoristu da to nije normalno.ja pokusavam da to ponovo pokrenem,jurim od banke do banke da podignem kredit za 5 teladi ali ne ide...svi bi da daju pare onom ko ih vec ima,a za nas male nema nista...
 
Ja sam kao dete hranio telad, zivinu. Od 2006 nema nista zivo, pusto kada se prodje. Pokrenucu kad tad ponovu proizvodnju velikih papaka (bikova).
 
Ja imam cak i dozvolu za drzanje 50 bikova i zelja mi je jednog dana ponovo drzati bikove... Cak sam razmisljao i sisavcad kupiti pa polako
 
Ja sam prije 10ak godina u zlatno doba mljekarstva htio sagraditi farmu mljecnih krava..sada sa 32 godine sam kupio junice,a planiram i proširiti proizvodnju..
Ps.nitko od familije nije krave imao..osim bake i djeda prije 60ak godina ali onda je svaka familija imala barem jednu kravu...
 
Nazad
Vrh