Chat u govedarstvu

Bas na kupljenje pored puta iz plasticnih i ostalih kantica mislim. Toga ovde ima i dalje koliko hoces.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Toga kod nas nije bilo zadnjih 30+ godina...
90-ih je funkcionisala Novosadska mlekara i bilo je jedno otkupno mesto al je bilo strogo kontrolisana kiselost pre sipanja u laktofriz. Posle su ljudi uzimali laktofriz za sebe a pojavile su se i druge mlekare koje su imale svoja otkupna mesta. Uglavnom se uvek posle muže sipalo u laktofriz, nije se nikad tolerisalo da mleko nije ohlađeno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ovde se uveliko vrsi otkup iz kantica pored kapije, leti u kantice ide zaledjena flasa da se mleko ne kiseli. Mlekadzije idu u rasponu od 8 ujutru pa sve do 12. Mlekare koje tako rade Kuc Kragujevac i Milkop Raska, placaju mleko 22 - 26 dinara za litar. Tu ima svacega, sipa se voda da se poveca kolicina, sipa se soda bikarbona da se ne kiseli, ma haos. Proizvodjaci koji ovako predaju mleko uglavnom predaju dnevno 10-30l.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
E to treba ukinuti,nije problem sto neko ima dve krave,problem je sto to ne drzi kako treba i ne trudi se da napreduje ili poboljsa genetiku i na te dve sto drzi...


Nemam nista protiv malih ili vikend poljoprivrednika,ali imam protiv onih koji ne rade kako treba,a prave konkurenciju i ubijaju i obaraju cene kvalitetnim poljoprivrednicima...

Mada kod nas svasta ima inoni vecinpa nenrade kako treba

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Mislim da je kolega Jovica u pravu, predaje se do kraja jula za krave oteljene do kraja juna. Čim stignu pasoši za telad koju smo nedavno obeležili treba predati. Ne mogu da se setim razloga što prošle godine nismo predali, al ove ćemo pod obavezno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Krava mora biti oteljena u periodu od 01.07. prethodne do 30.06. tekuće godine.
A predaje se do 31.07.
Pustite glas na otkupu ko ide, šteta da ljudi ne iskoriste, kad se već daje.
 
Daje se,gi uplatis sve dazbine,a oni tebi subvenciju kasne po godinu dve dana

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Novac nemojte očekivati ove godine-to je sigurno.Tako je kako je Jovica napisao.
:ppozdrav:

Ne mogu da shvatim da daju podsticaje za krave a skidaju cenu mleka.Da li ima neko školovaniji da mi objasni.Mi slepci to malo slabije kapiramo.
 
Logika bi to objasnila tim, da subvencijom pomažu pokrit gubitak od pada cene.
 
Novac nemojte očekivati ove godine-to je sigurno.Tako je kako je Jovica napisao.
:ppozdrav:

Ne mogu da shvatim da daju podsticaje za krave a skidaju cenu mleka.Da li ima neko školovaniji da mi objasni.Mi slepci to malo slabije kapiramo.
Pa tebe kroz subvencije po grlu stimulisu da drzis krave, a s druge strane te primoravaju da jeftino predajes mleko mlekari. Ta ista mlekara to tvoje mleko kroz proizvode visestruko skuplje prodaje. Kratko i jasno. Drzava pomaze tajkune da kroz mlekare peru pare..
 
Vidim ja da tu jebe lud zbunjenog,samo me zanima epilog svega.A da neće da može,neće.Nešto narod mnogo ćuti a ovi izgleda ne obraćaju pažnju.
 
Da li je ovako i kod vas? Tele staro 15 dana, prijavljeno, obelezeno dobilo pasos da li moze da dobije bilet? Meni kazu da moram da cekam 45 dana dok dobije TBC.
 
kod nas je tako.
ali ako hocu da ga prodam, ja to uradim bez papira, pa kad prodju 45 dana fiktivno se odradi tbc i dobije uverenje.

zemlja Srbija.
 
Nazad
Vrh