Chat u govedarstvu

@PG Krnac
Drugar je kupio tako 6kom iz Sprskog Miletica sa farme Iraca. Jedina je mana sto su holstajn i sto su 7 dana. Muka ziva ih podignuti, sada su na cca 200kg i idu. Kada proda probace 12kom kupiti pa do 30kom koliko ima kapacitet. Mi imamo takodje za 50kom. 25 pusteni i 25 na vezu u stali.
 
Ja sam posle pauze od 5 god ponovo poceo sa tovom ove godine izbacio prvu turu, sad imam 100 junadi i mislim da necu povecavati,za sad mi je to pun kapacitet sto se tice vremene,a prostora imam za jos toliko.
 
@stanislav
Kakvu telad uzimas? Ja razmisljam i kako god okrenem najdostupnije mi je holstaj, ali ga ne volim ni videti kako je zgoljav.
 
Ja imam opciju u selu da uzmem holstajne od 7-10 dana starosti i to da odradim u uslugama,posto imam farmu svinja usput bi mi bilo napojiti telad a i supruga ne radi nigde tako da ona hoce da pocne da se zanima sa teladima,uzeo bih 5kom pa onda kad ih skinem sa mleka ponovo 5 pa polako.
Inace imam farmu svinja 250kom,trenutno stanje 50kom ali u planu da se sledece god napuni do maximuma.
 
Ho ho ho....
47948de94409ce165e1a5aae0fbe3e30.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Шта ће сад јадан Златиборац....Мајку му па јел остаје нешто јунетине у Србији?И нека напишу цену по којој купују јунад од товљача а по којој цени их извозе!Јер ту је зарада али не ваша господо Сељаци.....Каже министар извезли смо пшенице толико и толико ок реци ти министре по којој цени сте купили жито а по којој извезли?Јер те паре које се добију за извоз то је цена жита а не та коју нам на лето одредите....
 
Шта ће сад јадан Златиборац....Мајку му па јел остаје нешто јунетине у Србији?И нека напишу цену по којој купују јунад од товљача а по којој цени их извозе!Јер ту је зарада али не ваша господо Сељаци.....Каже министар извезли смо пшенице толико и толико ок реци ти министре по којој цени сте купили жито а по којој извезли?Јер те паре које се добију за извоз то је цена жита а не та коју нам на лето одредите....


A ne mogu da prećutim...

Pa ti si ozbiljan čovek, čemu ovo ?

Neću dalje replicirati, interesuje me samo smisao ovakog pisanja od strane ozbiljnog domaćina ?
 
Otrovao sam ja, davno, jedno tele ektanonom. Ne zbog starosti, jer se goveda ispod 2 mjeseca starosti ne tretiraju, nego sto sam greskom napravio koncentraciju 10 x jacu. Lijek je antidot iz onog vojnog kompleta protiv bojnih otrova, znam da je veterinar pitao imam li to slucajno.
 
Nazad
Vrh