Chat u govedarstvu

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
5.226
Lokacija
bogatic
Nisam nasao odgovarajucu temu pa otvaram novu da je koristimo za neke uopstene informacije u govedarstvu.
Koristim priliku da pozovem sve koji su zainteresovani ili su u blizini da navrate na izlozbu krava simentalske rase i ovaca 9.09 u Bogaticu .
Pocetak izlozbe je u 9h.
Ako tema nije prigodna neka je moderatori premeste.
 
Evo i malo slika sa danasnje izlozbe
img0934.jpg

Prva u kategoriji prvotelki
img0935.jpg

Prva u kategoriji krava
img0936.jpg

Apsolutna pobednica izlozbe
img0922.jpg

I na kraju moja junica dobitnica drugog mesta u svojoj kategoriji ,dobitnicu prvog nisam mogao slikati jer sam i ja bio u tom krugu.
 
Poslednja izmena:
Nisu Zoki ,ka dih prodas i kupac popuni ona 4 papirica (crveni, zuti, beli i plavi) tebi ostaje plavi, u veterinarsku nosis zuti tek onda ih odjavljuju u vet.
A odjava ili razduzivanje za subvencije je u roku od 15 dana od dana prodaje, mada sam ja nosio i dva meseca posle jer mi nisu iz klanice dostavili papire na vreme.
 
Nisu Zoki ,ka dih prodas i kupac popuni ona 4 papirica (crveni, zuti, beli i plavi) tebi ostaje plavi, u veterinarsku nosis zuti tek onda ih odjavljuju u vet.
A odjava ili razduzivanje za subvencije je u roku od 15 dana od dana prodaje, mada sam ja nosio i dva meseca posle jer mi nisu iz klanice dostavili papire na vreme.

Ja sam danas peodao 2 krave i dobio sam odjave.
Na jednoj piše-potvrda o prijavi događaja a na drugoj (plavoj)-potvrda o praćenju kretanja životinja.
 
Nekoliko mlekara(vecih) je obustavilo otkup pojedinim otkupnim mestima i proizvodjacima, navodno zbog aflatoksina..sve nesto mislim da vise ne znaju sta ce sa mlekom pa se dovijaju na razne nacine,jer nema sanse da ima aflatoksina u kukuruzu, iako je bila susa, na njivama nema budjavih kukuruza....jel se desava nesto slicno i kod vas?
 
Za sad ne ,al'sta ce biti na dalje videcemo....
Jel otkacuju samo sitnije ili su i veci na udaru?
 
Nazad
Vrh