Chat u govedarstvu

5000 tona je valjda i bilo, a na sva zvona se zvonilo da ce biti sedam.
Mada, 5 000 tona je 10 000 bikova, a ja ne verujem da ima toliko u Srbiji.
A , valjda i mi treba nekog bika da pojedemo.
Друже 10 000 бикова је мала количина,у Семберији 3 човека имају ту цифру,у тру сусједна села и све иде за Либан.Тако да и Србији има сигурно,није Србија толико мала.
 
Otrovao sam ja, davno, jedno tele ektanonom. Ne zbog starosti, jer se goveda ispod 2 mjeseca starosti ne tretiraju, nego sto sam greskom napravio koncentraciju 10 x jacu. Lijek je antidot iz onog vojnog kompleta protiv bojnih otrova, znam da je veterinar pitao imam li to slucajno.
O čemu Vi to pišete? Ektanon je preparat protiv parazita. Kakvi bojni otrovi?
 
5000 tona je valjda i bilo, a na sva zvona se zvonilo da ce biti sedam.
Mada, 5 000 tona je 10 000 bikova, a ja ne verujem da ima toliko u Srbiji.
A , valjda i mi treba nekog bika da pojedemo.
Није жива вага у питању. Већ месо. Ако сам их добро сконтао.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
5000t u polutkama je oko 20000 bikova. Dal ih imamo ili ne to neznam, ali znam da je sve teze doci do kvalitetnog teleta.
 
Da li je moguce da krava u tipu simentalca koja je kao prvotelka davala 25l mleka u piku laktacije a na zasusivanju imala 10-12l dnevno, u drugoj laktaciji jedva dobaci do 15-16l i posle 5 meseci skine na 7-8l, zato sto je greskom prvi put bila zasusena svega 28 dana?
 
Veoma moguce,danom zasusenja pocinje nova laktacija.Nije dobro pripremljena za laktaciju i eyo sam vidis rezultate

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Apsolutno moguce i bilo bi cudno da nije tako. Sledeci zasusenje na vreme i eto visoke proizvodnje.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Kravu pocinjemo da ostavljamo 225 dan od osemenjavanja, naravno pre toga potvrdjena steonost pregledom, po meni zadnji voz 45 dana do teljenja
 
Hvala momci. Tu kravu sam kupio letos sa minijaturnim zenskim telencetom od 15 dana, sto mi se takodje uklapa u pricu bivse gazdarice(sitno tele zbog kratkog perioda zasusenosti), ali sam ocekivao da ce makar tih 15ak l drzati. Jako povoljno sam prosao pa kad se ponovo oteli ako ne budem zadovoljan proizvodnjom, otputovace dalje.
Ostavicu je na 2 meseca....
 
O čemu Vi to pišete? Ektanon je preparat protiv parazita. Kakvi bojni otrovi?
Izvini, nisam prije primjetio post. Pisem tacno onako kako se desilo, i lijek je sigurno ona atropin sireta iz vojnog kompleta, antidot protiv BO. Provjereno, a mozes pitati i veterinara, ovi moji su studirali davno u BG drzavni fax, nisu sa mega trenda.:haha:

- - - - - - - - - -

Kakve je simptome imalo?
Pa kao otrovano, malaksalost, lezi samo, ne sjecam se da li je imalo povisenu temp.

- - - - - - - - - -

Pa ti kupuj u ZP-u.
 
Majstor pravi tele u saradnji sa jelenom
155bd955373027d0c45a9f9db9ab6b3f.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Na šta tačno misliš kad kažeš nije iz rashladnog uređaja? Kod nas ako nije ohlađeno ispod 5 stepeni neće da ga uzmu..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh