Plasman zamrznute maline

svetska konferencija proizvodaca maline ( iro 2016) odrzace se 9 i 10 maja u sapcu .planiranaje poseta oko 12 zemalja proizvodjaca, izvoznika maline,a cena maline za ovu godinu je 2 eur,jer toliko i placaju ovu koja se sinoc istovarala u hladnjacu u cileu
12804768_972252626199748_7291849441149786382_n.jpg
 
Poslednja izmena:
koliko god cudno zvucalo dok ne dodju strane hladnjace i ne naprave konkurenciju ovoj nasoj bagri od izvoznika nema neke vajde. Pricaju mi ljudi iz Arilja da je bila zestoka svadja sa deskurom prosle godine jer je on dizao cene inace hteli su da nas ostave na evro i po.I da su im pretili i da se svasta dgadjalo. I ove godine deskur je najavio da ih malo zabole za ovu nasu bagru i da ce oni da placaju koliko misle da treba.DAJ BOZE da je to istina jer mozemo da ocekujemo makar proslogodisnju cenu ako ne vecu sto je opet koliko toliko dobro

Po meni nista se nije promenilo dolaskom Descoura u Arilje i nece oni bas da se pretrgnu da daju proizvodjacu vise od ostalih.Po meni je bolje dok je hladnjaca bila u srpskim rukama,odnosno Zikijeva,jer je tada deo profita ostajao u Srbiji,a sada sve ide napolje.Inace Descour nije hteo da kupuje original prosle godine revoltovani cenom od pretprosle godine,sta ces,moze im se....
 
Spekulacija

Po meni nista se nije promenilo dolaskom Descoura u Arilje i nece oni bas da se pretrgnu da daju proizvodjacu vise od ostalih.Po meni je bolje dok je hladnjaca bila u srpskim rukama,odnosno Zikijeva,jer je tada deo profita ostajao u Srbiji,a sada sve ide napolje.Inace Descour nije hteo da kupuje original prosle godine revoltovani cenom od pretprosle godine,sta ces,moze im se....

Iz berbe 2014u ovo doba prosle godine rolend se prodavao 3.6 eura oni koji su tada sacuvali robu zaradili su velike pare, to je u prosloj berbi donelo pristojnu cenu za otkup sveze svi su jurnuli za robu u otkupu, iz ove 2015 berbe mnogi su cuvali robu za ovo prolece nadajuci se i vecoj ceni za rolend (nade su se kretale od oko 4 eura za kilogram) robe nije bilo na ponudi dovoljno od proslog septembea do decembra cene su skocile a onda su svi krenuli da je prodaju u januaru 2016 kad ono tu i poljaci ( i oni cuvali robu i spekulisali) doso novi rod iz cilea i meksika itd i cene strmoglavo padaju a kad krene da pada ( kao i kad raste) tu se kraj padu ne vidi, uglavnom u ovo trnutku mnogo maline a trzista nigde , mislim'da ce ostati roba neprodata do nove sezone otkupa maline
 
E ova ti je dobra.

u ovo trnutku mnogo maline a trzista nigde............ odmah zatim............ kupujem original.







 
Pa covece danas je 24 mart skoro jedan mesec nesto se desava pred praznike u evropi moj post je bio pocetkom marta sada je kraj marta i to nije "odmah zatim" stvari se menjaju trziste je jedna zivahna stvar.....u novembru nije bilo vise ni grama maline slobodno u srbiji" u februaru je ima na sve strane "slobodne" za prodaju sta ti zelis vilamete da je ima ili nema ...da ostane malina neprodata ili da se proda pred'sezonu....nerazume tvoj post dakle.. Ima li ili nema smrznute maline na prodaju ...imas li ili nemas li robu za prodaju ako nemas sto se javljas sa ovakvim komentarima...ko si ti?idi na neku drugu temu ....
 
Covek je znalac,uvek spreman da pomogne savetima sto je i smisao ovog foruma ?!
 
Iz berbe 2014u ovo doba prosle godine rolend se prodavao 3.6 eura oni koji su tada sacuvali robu zaradili su velike pare, to je u prosloj berbi donelo pristojnu cenu za otkup sveze svi su jurnuli za robu u otkupu, iz ove 2015 berbe mnogi su cuvali robu za ovo prolece nadajuci se i vecoj ceni za rolend (nade su se kretale od oko 4 eura za kilogram) robe nije bilo na ponudi dovoljno od proslog septembea do decembra cene su skocile a onda su svi krenuli da je prodaju u januaru 2016 kad ono tu i poljaci ( i oni cuvali robu i spekulisali) doso novi rod iz cilea i meksika itd i cene strmoglavo padaju a kad krene da pada ( kao i kad raste) tu se kraj padu ne vidi, uglavnom u ovo trnutku mnogo maline a trzista nigde , mislim'da ce ostati roba neprodata do nove sezone otkupa maline


sva malina proizvedena u srbiji bi bila prodata da nisu nasi trgovci malinom bili malo bezobrazni
prvo su platili najeftinije sirovinu, a hteli najskuplje da je prodaju i naravno kupci iz eu su se okenuli
drugim destinacijama prvo kina pa chile dok meksiko nije neki igrac,sve te druge destinacije nemaju potebnu kolicinu te su se opet vratili nama i nema bojazni da ce ove godine ostati maline u hladnjacama,cak ima nasi hladnjaca koje su uvezle maline iz kine dok kod komsije u hladnjaci soje zalihe jer je precenio svoju robu, bojim se da ce takvo ponasanje urusiti i ovako klimav sistem poslovanja kad bude robe na pretek
 
Nisam upucen u trziste, samo vidim da se po vojvodini, iz godine u godinu, sadi sve vise maline

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da li je neko ugovarao uslugu zamrzavanja za velike hladnjacare,imam malo viska kapaciteta preko moje kolicine u sledecoj sezoni,pa da iskoristim to?
 
:ideja:
Da li je neko ugovarao uslugu zamrzavanja za velike hladnjacare,imam malo viska kapaciteta preko moje kolicine u sledecoj sezoni,pa da iskoristim to?
Ja sam pricao sa nekoliko velikih,kod svih su uslovi priblizno isti,tako da cu sto posto raditi smostalno,sad krediti nisu skupi,jeftinije je mnogo podici kredit pa posle prodavati robu,nego veliki da mi uzimaju pdv nadoknadu od 8%,da prosis vise ces da isprosis,nego sto ce oni da ti daju,bolje 10t sam odradi,nego 100t usluzno!
 
Prvi kupci se javljaju,iako nije formirana konacna cena maline,sta da se radi,navikli ljudi da love u mutnom.Da li je neko dobijao ponude za original?
 
Nazad
Vrh