Plasman zamrznute maline

@Ariljac80

Imate tradiciju i iskustvo , pioniri ste u Srbiji u proizvodnji maline , mozete da postanete i lideri u BitCoin revoluciji. Ideju ste dobili od mene besplatno.
 
@Ariljac

Zasto zastarela, ko je to ikada do sada uradio?
Bitcoin je zastarela ideja,znas dobro sta sam hteo da kazem.........Nemam bitcoine,ali mozemo trgovati,taman ces i ti kao veliki ekonomski strucnjak biti upisan u istoriju kao jedan od prvih koji su kupovali hranu za bitcoin.....Pokrenuo bi revoluciju u svetskoj ekonomiji.....
 
Ljudi u Texasu su prvi krenuli da prodaju/menjaju stvari za BTC... Na nekim mestima bukvalo možeš da kupiš pljeskavicu ukoliko imaš BTC u svom digitalnom novčaniku... I koliko sam ja upućen, oni su to pokrenuli još 2013-14 god...

Ali trgovanje btc za maline bi bilo podjednako rizično kao i za keš... Jer malina može da padne na ceni kao i BTC pa su svi na gubitku ;)
 
Kad vec pominjete tu " valutu " mogu li ljudi koji se razumeju u materiju da nama ostalima pojasne i pojednostave neke stvari ?

-Vrijednost Bc raste u odnosu na dolar.Da li broj komada Bc ostaje konstantan od samog početka ili i ta količina apoena takođe raste?

-Ima li smisla govoriti o pojmu "količina Bc jedinica"?

-Ako raste broj komada Bc odakle dolaze unutra u sistem?

-U samom startu u sistemu je moralo biti spremnih Bc za prodaju.Odakle oni tamo?

Moze li se na ova " prosta " pitanja jednostavno odgovoriti ?

Molim vas nemojte mi kaciti kojekakve linkove , gomilu sam odgledao i slabo sta sam povatao ( mozda sto su na engleskom , he he he )
 
Za kolegu Milojicu od kompjuteraša najprostije rečeno i objašnjeno i izvinjavam se na off-topicu...

BTC-a ima određena količina od 20 miliona i preko te vrednosti ne može ići. Zašto? Zato što logaritam koji se rešava ima tu vrednost blokova koji se "rudare" odnosno rešavaju. E sad, jako je teško objasniti pisanjem jer je sveobuhvatna tema, ali to bi bilo to... Upalis komp, pokrenes aplikaciju, tvoj komp reši neki deo logaritma zašta ti kao "nagradu" dobijaš neki fragment Bitcoin-a. Evo da ne bi pisali ovde, otvoriću novu temu sutra-prekosutra kad ugrabim vreme da napišem o tome... Inače, postoji veeeelika teorija zavere oko ovoga, ali o tome ću u temi kad budem otvorio... Inače, dok se ne reše svi logaritmi, tj. ne izrudare svi novčići, procenjuje se da vrednost dostigne 160 hiljada dolara za 1btc!
 
Odlicno , da se i mi nepismeni ( bar za ovu temu ) malo edukujemo .

Bas me zanima kako se ulazi u svu tu pricu . Sta znaci rudarenje i da li postoji mogucnost da se legalno i jednostavno za

malo evrica kupi neka kolicina .

Recimo , citao sam da je jos pre 60 dana BITCOIN vredeo 6000USA dolara a danas je negde oko 14000 istih suski ?

Od pocetka pa do dana danasnjeg vrednost samo raste ??? , a posebno mi se svidja i chinjenica da nije vlasnistvu nijedne

drzave niti pod kontrolom bilo koje banke .

Sa zanimanjem cu pratiti temu ( ako je pokrenete )
 
Bas se lepo zabavljamo na forumu.Vecina Vas nezivi od proizvodnje maline cim se zeza sa ovako ozbiljnom situacijom.Pa ovi nemaju RSD da isplate malinu i kupinu a vi predlazete bitku... ili kako bese?Ljudi nemaju za bozicara i postrmu da kupe a vi opleli o k...........?
 
Ja sam se izvinio za :off_topic: Ali bilo kako bilo, ko je pre godinu dana samo uložio 1000eur, pre neki dan je mogao da podigne 20000... No, žao mi je zbog promasene teme. Zato sam i rekao da ću otvoriti drugu o tome... A nadam se da će se popraviti stanje posle praznika i da ćete prodati svoje zalihe po većim cenama... :ppozdrav:
 
Ali bilo kako bilo, ko je pr. . . . . . e godinu dana samo uložio 1000eur, pre neki dan je mogao da podigne 20000... :ppozdrav:

I na drugim temama padaju komentari o istom .http://poljoinfo.com/showthread.php...kredit-prepis-)/page283&highlight=cene+zemlje

Izgleda da nije bas sve tako jednostavno ?
Знам једног, уложио је 8000 еура у биткоине пре једно годину ипо или две, сад је милионер који чупа косу од среће што не може да извуче кеш лову ни еврић. Тако да ни то није сигурно, уосталом Шта је данас сигурно.
 
Vreme je da se ozivi ova tema.Prethodne dve godine smo mi koji smo zamrzavali svoju malinu bili ponizeni i ucenjeni.Vecina nas je izgubila,pa se pitam sta ce biti ove godine kada se kvalitetna malina mahom nalazi u nasim malim hladnjacama i kada veliki shvate da su otkupili 30% manje od planiranog??????
Poslednjih dana svi zovu i raspituju se za malinu,sto pokazuje da im treba robe,a pogotovo one od prosle godine (sva sreca ima nas koji smo ostavili deo proslogodisnje robe)....Sta li ce biti,videcemo,ko prezivi pricace.....
 
Sto kaze jevto ako sacekate, ubedjen sam da cete proci dobro, jer rolenda jednostavno nema.
Da li je nekulturno pitati koju cenu nude ?
 
@Ariljac80

Daj čoveče, pa jel ti znaš da je teška jeres pisati pozitivno o ovoj temi, a ?!

Nemoj se igrati druže, izaćićeš na rđav glas !

Bićeš proskribovan, pretiće ti i fizičkim obračunom... ha ha haa
 
Sto kaze jevto ako sacekate, ubedjen sam da cete proci dobro, jer rolenda jednostavno nema.
Da li je nekulturno pitati koju cenu nude ?
Jos uvek kupuju originale na jugu,pa se vode tim cenama.Do sada su se razgovori zavrsavali na mojoj ceni,a svi kazu da ce mi se javiti,videcemo sta ce na kraju biti.U svakom slucaju ja necu mnogo cekati, cim dobijem pristojnu cenu,prodajem svu malinu,a posle moze da bude i 1000 dinara kg
 
Nazad
Vrh