Plasman zamrznute maline

Ariljac80

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2014
Poruka
443
Lokacija
Arilje
Godinama planiram da napravim svoju mini hladnjacu i da svojih 20 tona maline prodajem kada meni odgovara,ove godine tu zamisao sam sproveo u delo,pa sada cekam povoljnu cenu da svoju malinu prodam.Siguran sam da na forumu ima jos ljudi koji su napravili svoje mini hladnjace,pa sam resio da otvorim ovu temu gde bi razmenjivali iskustva......:osmeh::osmeh:
 
Pametan potez! I vrlo zanimljiva tema.. Ja sam mlad malinar (prva god), ali vremenom mozda.. Postavio bih ti konkretno pitanje koje bi ti verovatno mnogi postavili AKO nije tajna kolika su bila ulaganja (okvirno) za jednu takvu hladnjacu..? I koji je tip hladnjace..?
 
Pametan potez! I vrlo zanimljiva tema.. Ja sam mlad malinar (prva god), ali vremenom mozda.. Postavio bih ti konkretno pitanje koje bi ti verovatno mnogi postavili AKO nije tajna kolika su bila ulaganja (okvirno) za jednu takvu hladnjacu..? I koji je tip hladnjace..?

Najtacniji obracun prilikom izgradnje hladnjace je 1000 eura po toni,pa sve zavisi koliku pravite.U mom slucaju se ta kalkulacija uklapa.Naravno,uvek se moze ustedeti,ali sve ustede koje se naprave u startu,kasnije mogu da naprave vece troskove.
 
Ariljac pohvale za temu.
Evo i ja da se ukljucim. Ove godine sam montirao i ja jednu komoricu, kapaciteta oko 5t i dnevnog unosa oko 500-600kg. Cena izadje kao sto je ariljac rekao oko 1000e po toni kapaciteta. Za sad sam zamrzao i prodao 3,3t visnje i 0,5 maline. Trenutno imam unutra 4t kupine za koju sam vec ugovorio prodaju. Rado bih da razmenimo iskustva oko rada hladnjace, pakovanja robe, prodaje i svega ostalog...
 
Pozdrav ljudi,tema je ODLICNA...

Za cenu izgradnje 1000 eura po toni za komoru sam i ja cuo jer planiram i ja to da radim...Kako bi se npr.resavalo presipanje iz gajbica u one kutije sa plavom kesom npr za malinu to je original...Ne moze se prodavati zamrznuta u gajbici,znaci treba neka prostorija gde bi se to radilo,ne moze na minus 20 u komori da se presipa...
 
Kupinars, ne moras da pravis posebnu prostoriju za istresanje. Dok si unutra iskljucis hladnjacu ili ukljucis otopljavanje, zamrznutoj robi nece nista da fali ako bude 1 ili 2h na nuli ili cak u malom plusu. Istresanje ide brzo, jedan radnik istrese oko 100ak gajbica za 1h. ako bi prebirao robu to bi bila druga stvar...
Mislim da se trenutno u zavisnosti od procenta rolenda u originalu moze dobiti 250 za vilamet
 
Kupinars, ne moras da pravis posebnu prostoriju za istresanje. Dok si unutra iskljucis hladnjacu ili ukljucis otopljavanje, zamrznutoj robi nece nista da fali ako bude 1 ili 2h na nuli ili cak u malom plusu. Istresanje ide brzo, jedan radnik istrese oko 100ak gajbica za 1h. ako bi prebirao robu to bi bila druga stvar...
Mislim da se trenutno u zavisnosti od procenta rolenda u originalu moze dobiti 250 za vilamet

Slazem se da moze da se ruci u komori,ali ne moze temperatura da padne na 0 stepeni ili da ode u plus za vreme dok se otapaju isparivaci.Potrebno je mnogo vise vremena da temperatura sa -18/-20 padne na nulu ako ti je dobra izolacija.Takodje smatram da nije dobro po robu da temperatura toliko padne (0 ili u plus).To je moje misljenje,mozda gresim.Ja sam napravio malu preradu gde rucim malinu,mnogo hladno u komori za rucenje :)

- - - - - - - - - -

Ako neko ima 30 i vise tona originala za prodaju,neka se javi na p.p.


Poslao sam ti pp
 
ariljac, pitanje za tebe. na koliko stepeni si skladistio malinu. posto cujem price da ako se zamrzne dobro na -23,24, posle se na lageru drzi se na -12,13. ja sam malinu i kupinu skladistio na -18 do -16. pa ako je ovo tacno mogla bi znacajna usteda da se napravi
 
ariljac, pitanje za tebe. na koliko stepeni si skladistio malinu. posto cujem price da ako se zamrzne dobro na -23,24, posle se na lageru drzi se na -12,13. ja sam malinu i kupinu skladistio na -18 do -16. pa ako je ovo tacno mogla bi znacajna usteda da se napravi

Ja nisam cuo za takvo nesto.Kod mene je u lageru temperatura izmedju -18 i -21 (na -18 se pale kompresori,a na -21 se iskljucuju),zamrzavanje moze da se radi i u lageru na pomenutim temperaturama ili u tunelu gde je kod mene temperatura oko -30.Raspitaj se jos malo,meni je dobavljac opreme ovako programirao rad,pretpostavljam da oni znaju sta je po standardima.
 
pozdrav svima, tema je zanimljiva, imam u planu izgradnju mini hladnjače, sobzirom na to da imam jedan zasad maline koji planiram da prosirim, pa bi mi svaki savet na tu temu dobrodosao, pre svega u pogledu isplativosti tog plana i i eventualne sugestije sto se same hladnjače tiče, tip, kapacitet, materijal....hvala unapred.
 
Sto se tice isplativosti,sigurno je isplativo,narocito kada imas veliku kolicinu svoje maline.Meni se pogodilo da je u prvoj godini rada bila ekstra cena zamrznute i da sam solidno zaradio_Otprilike u 5 godina bude jedna u kojoj imas ekstra zaradu,ostalie 4 godine uvek imas manju zaradu ako pametno radis i ako imas svoju malinu.Sto se tice kapaciteta to odredjujes na osnovu svojih mogucnosti,planova i zelja.Na opremi i materijalu ne treba stedeti po meni,pogotovo sto imas subvencije drzave za izgradnju hladnjaca....
 
Lepa tema za caskanje,ja imam hladnjcu od 250t,do sada sam radio sve uslugu za velike,razmisljam samostalno od ove godine da pocnem,imam blizu dva hektara svog zasada mline i i dvadeset ari hektar kupine,interesuje me Ariljac 80 da li ti radis za nekoga ili samostalno.Koja je trenutna cena originala u Arilju?
 
Ja sam ove godine otkupio odredjenu kolicinu maline i zamrzao je sa svojom malinom,pa sam je prodao velikom hladnjacaru,kad sam mislio da imam dobru cenu.Nisam mnogo pratio cene posle prodaje moje maline.Inace i ja imam oko 2 hektara i sadim jos 2 ove godine.
 
Nazad
Vrh