Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.420
Lokacija
Futog
Pa izvolte chat 5

Hvala Kosjerac, ja bih prevideo 100 str.:osmeh: Imas pice kada se sretnemo.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Dobar dan ljudi. Ima li gdje na forumu tema o psima ili lovnim psima ili o lovu? Imam nekih problema sa kerom pa bi upitao nešto.
edit: evo pronašao sam temu
 
Tražim mesto gde da se istresem na viktorijinu nepristojnu ponudu ali...

....Imo bi ja sta god kasti da se covek zaprepasti, paz´da nebi
svi to vide, svima jasno, samo ja da kazem glasno, dodj´te sebi...

(Balašević)
 
Bole nju ona stvar. Nije zašla van Beograda pa da vidi kako je u ostalim krajevima. Da nasele u puste delove? Neka ih naseli u svoju kuću a ne "neka ih tamo negde u tim pustim krajevima o kojima sam čula da postoje negde u Srbiji"
 
Ma da,to je kao i prica iz devedesetih kada su posle "oluje" ljude iz Hrvatske naseljavali na Kosovo i Metohiju da udare balans sa siptarima. Ma mislim da je tim napacenim Sirijcima bolje u Siriji nego u nasim "pasivnim krajevima" tj.u Srbiji bez Beograda :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Malo nam je turaka bilo, sad nam ovi samo fale. Poslati ih odakle su dosli, kartu u jednom pravcu.
 
Ko te postavi na funkciju nesreco? Rodjenom narodu bi rak ranu da napravis, a sutra ces negde u inostranstvo bez trunke odgovornosti. Pola zemalja iz okruzenja nema oci da ih vidi, Italijani Grci im potapaju brodove samo da ih drze sto dalje, a ti bi ih naselila trajno? Koliko medju njima ima skrivenih dzihadista?????? Da li neko razmislja o tome ili je samo bitno da se dobiju neke pare od Evrope da bi se ovi zaustavili kod nas.
 
Na žalost, posledice urušavanja režima u Iraku, Libiji i Siriji radi nafte i drugih geopolitičkih interesa od strane SAD i njenih saveznika, sada plaćaju države, poput Srbije i Makedonije, koje nisu umešane u konflikt, ali koje se zbog velikog priliva migranata u dogledno vreme mogu suočiti sa sopstvenom humanitarnom katastrofom.

SAD su i politički i geografski udaljene od imigrantskog talasa najvećeg od drugog svetskog rata. Težinu bliskoistočnog egzodusa snose države koje su u velikoj ekonomskoj i socijalnoj krizi. Turska želi obračun sa kurdskom partijom PPK i zarad rušenja režima u Siriji planira kopnene vojne akcije koje mogu da stvore još veći izbeglički talas ka Balkanu.

Balkan je i ranije tretiran kao limes (granica) između zapadnohrišćanske i istočnohrišćanske kulture sa izrazitim prisustvom islama. Radikalni islam se ukotvio u Makedoniji, BiH, Srbiji, pogotovo na Kosovu i proširio po Evropi. Sa posledicama „Arapskog proleća“ Balkan je postao vrela tranzitna zona egzodusa biblijskih razmera Avganistanaca, Iračana, Sirijaca i drugih naroda koji imaju kulturološke navike različite od evropskog prostora.

Željeno odredište svih izbeglica sa ratom zahvaćenih područja su evropske zemlje sa visokim životnim standardom, poput, Austrije, Francuske, Nemačke, Velike Britanije i zemalja Skandinavskog poluostrva. Očigledno je da će Srbija biti pod unakrasnom „vatrom” između briselske centrale EU i susednih država članica ove moćne unije koje podižu zidove i prave jaču policijsku i vojnu kontrolu granica sve većeg talasa izbeglica.

Srbija je tokom devedesetih godina prošlog veka bila najveći prihvatni centar izbeglih i raseljenih na Balkanu i u Evropi. Za sada se Srbija pokazuje kao solidarna država, ali je realno da se suoči sa posledicama globalne politike, pre svega u dinamici i broju prihvaćenih izbeglica koji dolaze iz pravca Makedonije.

Ne treba zaboraviti da se neke evropske zemlje, poput Nemačke, spremaju da isporuče u Srbiju oko 200 hiljada azilanata po readmisiji, čime se Srbija može dovesti u situaciju potpunog socio-ekonomskog i bezbednosnog sloma. Uz sve to, pojačava se i opasnost od prisustva pripadnika ISIL-a kroz Srbiju, uspostavljanja baza i jataka na jugu zemlje.

Državni organi su dužni da obaveste javnost da li postoji opasnost po nacionalnu bezbednost u najširem smislu, ukoliko bi Srbija postala u dužem vremenskom periodu „slobodna zona“ za smeštaj neograničenog broja izbeglica sa Bliskog istoka i severa Afrike, ali i azilanata povratnika sa Zapada, koji su objektivno bez novca, sa psihičkim traumama i uz to druge kulture, religije i navika?

Izvor: BKTVNews
 
Glupača nema pojma ni o čemu a ustav se odnosi na stanovnike Srbije lili da štiti druge od nas biće prije .

Постављена је с' разлогом на то место и с' разлогом ово и говори. Све се с' разлогом ради задњих 15+ година.

Најпосле Матићу, њој и не треба мозак, јер она ради за свог налогодавца, који јој је то рекао да прича...Ми се ту ама баш ништа не питамо и ако исти каже има да постану грађани Србије, то ће и постати....
 
Pa neka smanje nezaposlenost a ne da nam sad prodaju priče kako u Srbiji nema dovoljno zaposlenih da bi servisirali penzioni fond a to će kao dobiti sa azilantima.
 
Jedan stariji kolega,da kazem svrseni student kaze da postoje samo 2 pravila da ne budes brucos prvo polozena koleginica i drugo polozen ispit,kad to dvoje polozis nisi vise brucos. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh