Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jesenas sam isao za Prnjavor,tamo sam isao auto putem,do Sl broda,putarina je nekih 6 evra,i za nekih 2i po sata sam bio u Sl brodu ,racunajuci i granicu,nazad sam isao preko Brckog do Bijeljine,i mnogo duze me trajao put,po meni je bolje platiti tih 6 evra,jer se mnogo brze stigne

Potpuno tacno...Imam tetku u Nestinu i uvijek idem autoputem.Ovuda koridorom se samo gubi vrijeme a velika mogucnost da ti cepnu koju kaznu.Kud si mislio dalje od Banjaluke...preko kojih mjesta Milovane vrsac
 
Jesenas sam isao za Prnjavor,tamo sam isao auto putem,do Sl broda,putarina je nekih 6 evra,i za nekih 2i po sata sam bio u Sl brodu ,racunajuci i granicu,nazad sam isao preko Brckog do Bijeljine,i mnogo duze me trajao put,po meni je bolje platiti tih 6 evra,jer se mnogo brze stigne

Nisam znao da je 6 eura,ja sam mislio da je 15 eura kao za bilo gde kad ides Hrvatskim autoputem.

- - - - - - - - - -

Potpuno tacno...Imam tetku u Nestinu i uvijek idem autoputem.Ovuda koridorom se samo gubi vrijeme a velika mogucnost da ti cepnu koju kaznu.Kud si mislio dalje od Banjaluke...preko kojih mjesta Milovane vrsac

Treba da idem u Bosanski Petrovac i Vakuf da podignemo zeninoj babi drzavljanstvo i izvod da bi mogla da izvadi novu licnu kartu. Ne moze zena da prima penziju od 1.1.2017. Bez obzira sto zivi u Vrscu 65 godina i dobija glasacke listice,mora da donese dokumentaciju iz Bosne.
 
E pa to mi i treba,da mi neko kaze kojim putem da idem,posto nikad nisam isao tuda,na karti ne vidim kakvi su putevi.

- - - - - - - - - -

Ja sam isao vise puta Visegrad-Trebinje-Dubrovnik, ali na ovu stranu nikad.
 
Nisam znao da je 6 eura,ja sam mislio da je 15 eura kao za bilo gde kad ides Hrvatskim autoputem.

- - - - - - - - - -



Treba da idem u Bosanski Petrovac i Vakuf da podignemo zeninoj babi drzavljanstvo i izvod da bi mogla da izvadi novu licnu kartu. Ne moze zena da prima penziju od 1.1.2017. Bez obzira sto zivi u Vrscu 65 godina i dobija glasacke listice,mora da donese dokumentaciju iz Bosne.

Od Lipovca do Sl broda je oko 6,do Ivanic grada je 14.95e ili 110kuna,a do Zagreba je 16,25e.za auto..
 
Evo karte sa 3 putanje

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

URL=http://www.imagebam.com/image/5cac3b532531245]
5cac3b532531245.jpg
[/URL]
 
Najbolje Gradiška - Banja luka - pa preko Manjače za Ključ i pre Drvara za Martin brod.
 
Do Banjaluke nebi trebao imat problema,e ..tu mora pripazit na skretanje za skretanje preko Manjace (meni se cini da je slabo obiljezeno).Izbice na magistralni put Kljuc ...Mrkonc Grad.Okrene za Kljuc i po meni....ja bi prosao kroz Bosanski Petrovac (put za Bihac) i u Vrtocama se zavratio u Kulen....
Prosao sam te puteve vise puta( 7 Godin isli na more u Zadar i par puta masali put pa se vozili po tim mjestima)....
 
Najbolje je do Gradine (to je kod Jasenovca) a može i na Gradišku pa navratiš kraj mene. Malo odmoriš a ako imaš vremena može i noćenje pa drugi dan polako. U povratku isto tako.:ppozdrav:
 
Kolega svaka cast na ovakvom gostoprinstvu. Reci mi da li si mi usput,pa da sednemo u kafance negde na pice da se upoznamo.
 
Ako ideš na neki od ovih prelaza i nastavljaš prema Bihaću prolaziš mi kraj kuće. Kulen Vakuf je nekih 130 km od mene. Imaš dobar komad puta do mene i dobro je odmoriti jer svejedno kad tamo stigneš predveče ništa neradi. Ovako od mene kreneš ujutro i stigneš tamo da obaviš šta treba. Ako odlučiš za tu verziju možemo dogovoriti preko pp ostale detalje.
 
U zgradi opštine upitaš ko izdaje te dokumente. Obično je to matični ured. Kažeš im šta treba uplatiš taksu i dobiješ dokument. Taksa je 5 km za rodni list i 5 km za državljanstvo. Može biti neke razlike u cijeni od opštine do opštine ali ne značajnije. Kod mene je pravilo da te dokumente može podići neko ko ima isto prezime (familija) a ako je prezime različito moraš imati punomoć.
 
Jesi li se raspitao da li mogu da ti te papire pošalju poštom a da uplatiš na račun? U Srbiji tako može u većini opština....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh