Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kravu lijepo zakopas, a prijavis veterinarskoj ili inspekcijskoj sluzbi, kome vec treba, da je doticna odlutala od kuce, pardon stale. Nije joj se svidio zivot na selu, vjerovatno spicila u grad.
 
E svaka im cast. Valjalo bi malo da se vrnu da zavedu reda u ovom neredu. Da posalju nekog Sicera kad vec sami nismo sposobni da se kultivisemo.
 
Ili pobegla sa farme, ili je neko ukrao, ili skines usne marke uginuloj i kupis kravu nalik njoj bez ikakvih papira i teraj.
Mom rodjenom stricu je pre nepunih godinu dana propao dvocifren broj rogate stoke. I to su umirale u razmacima od 2-5 dana. Znaci trebalo je za svaku da plati 200e da odnesu?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Kod nas u Kikindi osnovano je preduzece Zoohigijena koje skuplja ili po pozivu odnosi leseve zivotinja. Izgradjena je infrastrujtura, kupljena vozila i zaposleni ljudi. Zamisljeno je da preduzece funkcionise u ovom delu Banata da se lesevi bezbedno sakupljaju i odnose u neku od firmi koja to dalje preradjuje. Model je evropski, ali skupo za nas dzep gotovo 200E za krupne zivotinje. To povlaci i drugu situaciju. Polj. onspektori strogo kontrolisu prijavljenuo stanje zivotinja na gazdinstvu i ako je nekom uginula krava da bi je skinuo sa gazdinstva mora imati potvrdu Zoohigijene da je krava odneta. Ne moze se takva krava ili neka duga koja je na primer slomila nogu prikazati kao zaklana kod kuce jer to inspekcija ne priznaje. Moras imati potvrdu od ovlascene klanice da je grlo odradjeno kod njih. Klanica to debelo naplati pa jos kada se zna da je udaljena 30km ispadne da si kupio meso od tvoje krave. Zato je Zoran pitao kako jr po drugim mestima jer kod nas je ukratko kao sto sam naveo.
Zahvaljujem-do tančina je tako.
Samo da dodam da nam naš veterinar daje savet da što kasnije obeležimo telad da ne bi plaćali ako se nešto desi-Ja sam za jedno jače tele dao oko 5000.
Moram da priznam da ni inspekcija ne dolazi.Jednom su bili od kada se ja bavim ovim poslom i glavna zamerka im je bila što pas nije bio čipovan.
Kod nas je narod poslušan iz straha od kojekakvih inspekcija umesto da dignemo glave jednom kao Spartak koji je znao šta je sloboda pre n.e.Ovo danas je psihičko robovlasničko društvo koje ima nov naziv DEMOKRATIJA.
 
Kod nas problem resavaju kuckari, ima ih dosta u okolini pa nose sveze lesine da nahrane kuce..

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Lik koji je u prikolici (kao pravi pripadnik 3 rajha) je zaposlen u PU u Apatinu.
A sto se tice 6 te licke nema vise zivih predstavnika a i oruzja vise nema sve je vraceno.
Sve u svemu zanimljivo za gledanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh