Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kuća ima od - do. Brat od tetke kupio kucu za 10 k € nova gradnja,nova štala,supe dobre , plac pola kj. Lalić se selo zove. Sledeće selo je Ruski Krstur tek tamo ima kuća kakvih hoćeš , bukvalno ali ne zezam se trećina sela otišla za Kanadu preko crkve, Bački gračac u selu ostalo daj bože 1500 ljudi uglavnom stari a krajem 90-ih cifra je bila 3500. Da ne idem dalje. To što sam napisao to je u mojoj opštini i proverene informacije. Sela umiru, ljudi beze iz Srbije to je realnost.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Ima kod nas kuca kolko oces,ima od 2.500 pa na vise,ali su za rusenje ili sa malim placom. Kuca sa kupatilom struja voda,da samo okrecis i popravis tarabu,i da u njoj zivis bez nekih popravki jedno 2-3godine mozes naci samo za 10000 pa na vise...I nije otislo trecina sela,dosta manje(mozda 300 osoba), i nijeprelo crkve,nego preko nekog popa,ali samo par porodica,ostali su otislli samovojno,a,vecina su bili situirani i ovde
 
To i mene zanima. Treba mi jedan ponton ili neka skela ako ima na prodaju da moze da se sluzimo.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bio sam pre dve nedelje i baaas sam ga dobro ispreturao i ne vidim nigde nikakav ponton ili sta slicno. Mozda i ima ispod onog krsa al treba imati oko. Krsa kakvog zelis.
 
Jel ima neka vikendica pored reke,za pecanje? :osmeh:

Ima kod mene na Bisernom Ostrvu u vinogradima,sama vikendica čini mi se 2 ara plac,30000 evropljana traže a mož se naći i skuplje i jeftinije(jeftinije su bez vikendice ili samo neki krš na placu):osmeh:
Da i zaboravio sam da napišem da je Eko zona i ide na Mrtvu Tisu
 
Ih,ja da imam 30000,zenio bi se ponovo :osmeh: Mislio sam,ako su onako jeftine kuce,posto bi mogle biti vikendice,ali dzaba.Vikendica je luksuz.:haha:
 
Pa sad od predprošle godine su se cene podigle odkad su sve neki direktori ,budže,vlasnici fabrike počeli da kupuju,pre nikom nije ni trebala ta zemlja pošto je 90 % pesak.
 
Trebalo bi da ne puca bas lako, obicno popusta kod spojki.

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Da li može doći do pucanja okiten creva kada u njemu zaledi voda .?
U jednom delu u zemlju ukopanog creva došlo je do leđenja, pa ne znam da li moram odmah reagovati ili smem ostaviti da se samo otkravi kad temperatura poraste.?
Zavisi od kvaliteta.
Ove što je moj deda stavljao nekada (najeftinije) i te kako puca.Ja sam već razbijao pola dvorišta,spojke nisu popustile a on pukao ko da je od stakla.
 
Zavisi od kvaliteta.
Ove što je moj deda stavljao nekada (najeftinije) i te kako puca.Ja sam već razbijao pola dvorišta,spojke nisu popustile a on pukao ko da je od stakla.
To je neka meljava od plastike.:osmeh: To je ta nasa prokletinja.Daj samo da se zaradi,a sto ce nekog to posle da kosta i kosta,nema veze.Pa treba se i Boga bojati.
 
Zavisi od kvaliteta.
Ove što je moj deda stavljao nekada (najeftinije) i te kako puca.Ja sam već razbijao pola dvorišta,spojke nisu popustile a on pukao ko da je od stakla.
Kad sam ga kupovao pre nekoliko godina, preporučeno je kao kvalitetnije od dva koja su bila u ponudi. Ako se dobro sećam pritisak je 10bara, a drugo je bilo 6bara.
E sad, da li na taj pritisak utiče kvalitet u smislu materijala i debljine samog creva, to zaista ne znam.? Logično je da bi trebalo.


Trebalo bi da ne puca bas lako, obicno popusta kod spojki.

Razmak između bunara i rezervoara, tj dužina creva je oko 70m. Spojke su samo na krajevima, odnosno ulazu i izlazu iz istih. Voda je zaledila bukvalno samo na sredini creva, nekih 3-4 metra, jer sam prošle godine baš tu napravio put i tako skinuo sloj zemlje pa je sad ostalo pliće.
 
Mislim da nebi trebalo, meni je na proslom mrazu zamrzla cela plasticna insralacija na supi, ja sam uspeo sutra dan da odmrznem sam do supe jer je ostatak instalacije na stubovima i gredi gore, i nista nije popustilo.
A prosle godine je smrzla komplet a ja nisam odmrzavao nista jer par godina unazad isto nije nista puklo i pukle su dve cevi. Ali to je napolje na promaji, tako da kod tebe nebi trebalo biti problema...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh