Farovi i svetlece lampe

Vas dvojica, to opet nešto na moj račun? A?
icon_scratch.gif

Bez Rogonje neću da divanim...:osmeh:
U Juselu TAFE far 700din metalni, dobar i pravilan snop baca
Ovo iz sopstvenog iskustva pišeš da valjaju, ili samo "tako" misliš?
Nije mi problem da kupim nešto što valja, naravno kad se u to uverim, i cena bude prihvatljiva...
Trenutno mi nije životno neophodno, da kupujem nove farove, jer sam uspeo ove da "vratim" u funkciju...
Ako Vama ne izgleda tako, šta ću Vam ja, meni je dobro, pogotovo što znam kako je bilo...
Zadovoljim se malim stvarima, i nisam zahtevan, i uglavnom budem "srećan"...
Ako neko ima nešto (far), a (zaista) mu ne treba, i ponudi mi, zašto ne bih uzeo, ako mi odgovara, nisam gadljiv...
S druge strane, nisam pun para da mogu (nešto) da odbijem, taj luksuz više nemam, nego se uglavnom svodi na, daj šta daš, naravno, i da nije nešto što zaista ne vredi ni na đubre baciti...
Evo, da potkrepim moje tvrdnje da su farovi "reparirani" i vraćeni u funkciju, i zadovoljavaju (Vaše stroge) standarde, evo uporednih fotografija, PRE I POSLE:

20171224_162944[1].jpg

20180107_123812.jpg


Imate i na prethodnoj strani kako izgleda "po mraku"...
Nisam slikao ranije sa "ćoravim fenjerima" tako da tu sliku ne mogu postaviti...
Ne razumem čemu sarkazam...
Da li ste Vi ikada probali da nešto popravite, u sopstvenoj režiji, i time nekoj stvari ili mašini, "udahnete novi život"?
Ili jednostavno, ma skidaj to i bacaj na đubre, pa kupi novo !!!
A novo, golo govno !!!
Ne vidim razlog zašto ne pokušati, uz to, i ako ima šanse, a ovde je (realno) bilo, i na kraju, uspeti, što sam, ruku na srce, (a bez obzira što Vi ne priznajete) uspeo...
Toliko od mene...
%28hi%29.gif
 
Druže nisam želeo da se nađeš uvređen
ako iko ima navučenih korisnih stvari sa otpada to sam ja
sve što mogu da popravim, prepravim i sl. ne kupujem
Posebnu pažnju posvećujem svetlima jer volim da po mraku vozim kao čovek ne da ćoradam
tvoji farovi su odradili svoje tu nema popravke i zato sam ti to napisao
Nalazio sam na otpadu od lade 1600 il pz fiat okrugle duple koji pašu u kutiju traktorskih ili u masku IMT novog tipa a sijaju ekstra dobro, neki mi i danas služe
Osvetljanje je jako bitno, ni oni novi tafe nisu skupi, ima još jedan model turskih koji sija dobro....
A možeš i da dođeš na pivo i daću ti dva nesmalo nova pijačna fara
 
Slazem se sa kolegom dobrodol.
Meni vece zadovoljstvo stvara da popravim nesto svojim rukama i umecem nego da kupim novo.
Nismo svi u mogucnosti da kupujemo novo po zelji i volji.
Ja dobro pamtim vreme kada sam bio na vasaru a pare samo za jedan sok i nista vise.

A kolege NorthArmy i Montoya mislim da nisu imali losu nameru prema tebi niti da te zezaju. mozda lose izrazeno ✌️
 
Ma nisam ljut...:ppozdrav:
Shvatio sam da oni ne veruju da je ovo s farbanjem zaista uspelo...
A potrošio sam 500 dinara na farbu i moj rad...
Plus što mi je ostalo farbe, "hromirao" sam mesingane delove konjske opreme, karike, ukrase i sl...
Još sam i zaradio novaca, naišao kolega konjar s nekakavom kukuruzovinom iz atara, bilo naroda koji nije ni hteo da skida kukuruz, pa ovaj seče i nosi, tako da je video šta sam uradio, pa doneo i svoje na "hromiranje", naplatio sam mu 400 dinara za 2 ama i 2 oglavine s ukrasima, raduje se ko malo dete, a meni je to bilo pola sata posla, a njemu cena nije ni za 2 paklice najgorih i najjeftinijih cigareta...
A opet mi je ostalo farbe, plus što sam ofarbao zarđale ključeve i neke koje sam pravio od gibnjeva...
I opet je ostalo farbe, koje planiram za felne automobila...
Da ovde nisam pitao, ne bih ni znao a ni naučio da ima takve "sjajne" farbe...
Jedino mi nekako "mršavo" ide farbanje iz spreja, ukrutim ruku, naučio na četku i kanticu, pa Bog...
Stvarno se oduševim kada nešto vratim u život, i obnovim ga...
Nije da se hvalim, mene na sezonskom poslu postavljanja protivgradnih mreža, "saradnici" prozvali Tesla, onda valjda ima nekog osnova za takav "špic name"...::suncanje::
Radim sezonski, preko Leta budem i po 3 nedelje na terenu, a ovde na Forumu, gotovo nikako, i to što zaradim preko Leta, "krckam" preko Zime, a moram veoma racionalno da rasporedim određenu svotu novaca na x*y izdatke...
Farovi me "koštali" 500 dinara, "zaradio" 400 dinara, i plus "mackanje" svega i svačega, "obaška"...
A novi bi bili, ko što Montoya kaže, minimum 1.400 dinara, i opet sam veoma sumnjičav u njihov (upitan) kvalitet....
 
Ti kreno da farbas sve redom...
Tako i kumov deda,uzeo da ofarba bicikl al on bio naslonjen na kapiju,pa mu malo kanulo on ofarba i kapiju,dok je farbao kapiju kane mu na sims od prozora,on ofarba i to al mu kanulo i na zid,on potkreci i zid...sva sreca nestalo mu farbe inace ko zna dokle bi stigao..
 
Jeste Sremac, imam gadan običaj da kačket, kadkad, rukom "nameštam" a ruka bila umazana plavom farbom kada sam farbao plug, pa umažem kačket, i ondak ga fino premažem celog u PLAVO...
Posle mesec-dva, farbam stranicu špeditera u zeleno, opet umažem kačket, i sada je ZELEN, sa 2 sloja nitro farbe!!!
NEPROMOČIV k'o kabanica!!!
 
Ne gledim šta komšije kažu, uglavnom su navikli na mene i moje "sposobnosti" i ponašanje...
Eto, i koja para kapne od mojih "sposobnosti"...
Imam Rođaka koji je "zaslužio" penziju kao traktorista u Zem.Zad. a ne zna ulje u motoru traktora IMT540 da zameni!!!
Nikada ga nije menjao, doduše zna gde se doliva, jer mu je traktor ko cedka, sito i rešeto, baca i kaplje ulje na sve strane, možeš po ulju trag da mu pratiš po asfaltu u selu kuda je otišao, i kuda se vraćao!!!
A pravi se pametan za kvartet...
Ja ljude prihvatam kakvi su da su, ali zahtevam da to bude obostrano, ako Vas trpim, trpite i Vi mene, a priznajem da umem da budem "težak", na kraju krajeva k'o i svaki "Sremac" !!!
 
Dva kockasta idu na drugu sedmicu a ostalo ide na ovaj restyling...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh