Farovi i svetlece lampe

Ima lineko predlog kako da postavim neki, verovatno vremenski relej, na kola da se farovi sami pale recimo pet sekundi posle startovanja, jer zaboravljam da upalim svetla danju, pa cu grdno naje..t...
 
@NA
Ako stavljas 1 relej na 2 fara redosled ide ovako (nisam elektricar ali umem da napravim... :D):
napajanje do releja obavezno direkt sa izvora+osigurac izmedju izvora i releja (2.5 kvadrata jedna zica)
pobuda za relej ide sa brave preko prekidaca (0.75-1.5 kvadrat jedna zica)
posle releja ako je dvopolni izlaz za svaki far po osigurac i to je to (1.5-2.5 kvadrata)

Ako ima neki elektricar koji sve ovo prati neka me ispravi ako sam negde napravio gresku!? Kod mene sam ovako skopcao i radi vec par godina bez greske!!!
 
Ja imam obicne farove i sta da vam kazem,sto bi se kod nas reklo sijaju ko smrtovnjace.resio sam da predjem na hellu.jeste da su skupi al ubijaju kako sijaju.zlatko kad upali svetla napravi dan.zato ja prelazim na hella.
 
Za redovne farove kratko/dugo Saturnusov metalni far je i mama i tata! Ostali farovi po potrebi... Pogledaj zike sa prethodne strane kako sijaju Saturnus farovi na mom traktoru!
 
Bubu je napisao(la):
Za redovne farove kratko/dugo Saturnusov metalni far je i mama i tata! Ostali farovi po potrebi... Pogledaj zike sa prethodne strane kako sijaju Saturnus farovi na mom traktoru!
stvarno lepo sijaju.nemoze se reci.ali hellu sam video sto bi se reklo uzivo.i mislim da cu ipak ostati pri kupovini helle.
 
i ja mislim da je hella broj (1) po običaju vetar duva preko dana a noću staje voćari tek tada kreću u polje na prskanja, moj slučaj polazim oko 21 h prskam do 3 ujutro i od 15 do 20 puta godišnje,bez dobrih farova neznaš gde si. jedini problem je što mi je voćnjak blizo regionalnog puta pa kada okrećem traktor svaka patrola policije misli da je lovokradica i evo ih na proveru ::prica::
 
evo svjetala stvarno sijaju ko luda , a kostaju kao jedno pivo u kafani
prednja bila po 35 sada ubacena po 50W , sijaju tako da ne osjetis razliku kada ukljucis glavne farove , sasvim dobar snop a posto ja mnogo boravim u sumi meni treba nesto sto se nemoze razbiti a to je upravo ovo
pa cak iako se razbije (mada do sada nije ni jedanput) nova sijalica kosta manje od 1evro
izdrzavaju i vibracije i temperaturu

zadnja po 20W
podesiva po visini zavisno od tog sa kojim prikljuckom radim sasvim dovoljno osvijetle posto im je snop veoma usmjeren
 
Znam za njih imao sam na traktoru koji sam prodao i dan danas sijaju samo tako.Jedini problem mi je bio nosač za njih a vidim da si ti rešio taj problem sa običnom cevkom ako ne grešim
 
cijev auspuha :D
original pase , samo ubacis u nju i zalijepis onim visokotemperaturnim silikonom i rijesena stvar

a u zadnjim lampama sam sve sijelice polemio , mamicu im ja njihovu nece one mene vise jeb.. u 99% slucajeva ne rade zbog oksidiranih spojeva rijetko kada da mi je sijalica crkla
sada ih nemozem zamijeniti bez lemilice ali boli me uvo uvijek mijenjam kada sam kuci

a na prikolicama sam zastitio lampe tako da mozes uradarati cekicem po njima i nemozes ih razbiti a i dalje su vidne :zli:
 
Dobro sam video odmah mi sinula ideja :ideja: da od traktora napravim svemirski brod i da sija kao Las Vegas :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh