Farovi i svetlece lampe

Juce bio u radnji i jedan kupovao LED od 48W , jos vise dioda od ovog tvoga i puno teze , dosta skupo, oko 24E u ovoj radnji a ima iste i do 35E u drugim , ima ih na engleskom ebayu , ove od 48W jacina preko 3000 lumena , tezina impozatna , iza ogroman hladnjak metalni , hermeticki zatvoreno , kazu da radne halogenke od 50W ne svjetle ni priblizno toliko jako.


Halogenka od 500W (ona stapna zarulja) daje 10500 lumena , ovi sa linka tvrde da ovo led radno svjetlo ima 7200 lumena
http://www.ebay.com/itm/12Inch-72W-Cree-Led-Light-Bar-Combo-Beam-Work-Light-4WD-Off-Road-Driving-Lamp-/262039881025?hash=item3d02cb4541:g:8L0AAOSwKsRWFjO7&vxp=mtr

[url]http://www.ebay.com/itm/20Inch-210W-OSRAM-Led-Light-Bar-Combo-Beam-Work-Light-4WD-Off-Road-Driving-Lamp/262048308696?rt=nc&_soffid=200&_soffType=SaleAndClearence&_trksid=p5731.m3795

[/URL]
A ovo sa drugog linka cak 21000 lm sto bi mu doslo skoro 1kw halogenka , pretpostavljam da malo preteruju ali sigurno svjetli jako.
 
Poslednja izmena:
I jedno i drugo su kineske kopije kineske kopije.

Ja imam ove druge (skuplje), i na mojim je oznaka QCD02-27W dok je u oglasu ms-2210-27W navodno imaju razlicite LED "čipove". Velicina hladnjaka kod LED reflektora je bitna stavka, jer su LED čipovi osetljivi na temperaturu, kao i komponente koje spuštaju napon na 3V.

Koji je bolji - ne znam,...

Preteruju sa snagom LED farova, kvalitet svetla je drugaciji od halogenki, ali računajte puta 8.
 
U radionici sam probao i sijaju super.
Ja sam imao 2 straha 1 da kupim led i brzo da crkne(ocekivao sam da su manje kvalitetni ali nisu), drugi strah vesem farovi koji traze releje da bi korektno radili i tu vec dolazi i pitanje alternatora od 33a da li bi bio dovoljan i na kraju opet same sijalice koje nisu bas jeftine(vesem far je 10e + sijalica 300-500din),a far sam placao 1300din komad,zasto ? Usao na nalog KP i vidim lik ima blizu 500 pozitivnih i 0 negativnih.

- - - - - - - - - -

Na kraju krajeva imam originalni far pa cu veceras slikati sa upaljenim originalnim i ovim da se vidi razlika.
 
Gledao sam i ja led za radne farove, i sta ja znam, ne ulivaju mi poverenje. Koliko nameravam platiti farove, mislim da mi je bolja opcija halogeni, jer sijaju za medalju, a sa potrošnjom nemam problema.
Meni se ovi sviđaju...
5bd3c8b72f4da658fd64485bf953b950.jpg

69129563423c53fac37372c82ac0598f.jpg
 
Koliko se vidi sa slika, bolje svetle dva fara sa H3 55W.
Radi se o tome, što skoro svi lažu o snazi LED reflektora, kao ima 27W, a on nema ni polovinu od toga.
1w LED po snazi svetla zamenjuje halogenu sijalicu od 6-8W, u zavisnosti od kvaliteata LED čipa. Tako za zamenu običnog radnog fara sa sijalicom H3 55W treba led far sa 8-10W prave snage, ili na dobrom akumulatoru da vuče bar 0,8A, a taj od od 27W treba da vuče čak 2,2A...
 
Tesla oko-kamera varaju. Bio mi je komsija koji ima 2 vesema kom sam ja ugradjivao releje,jer su bez njih farovi grelaji potezne prekidace,sam on kaze da ovi bolje svetle.
Mada mi je nebitno koji kako sijaju,ovi su vise nego ispunili moja ocekivanja. :ppozdrav:
 
Ja se ne razumem u ove stvari pa bolje da pitam , elem dobio sam jako lepo rotaciono svetlo od kamiona koje bih montirao na traktor .pitanje je da li je moguce montaza sa 24 v na 12 v.
 
Moj prijatelj ima takve led farove kao Nort, i nije zadovoljan. Kaže da se na njivi bolje vidi sa halogenim farovima, da njiva upija ovu plavu boju. Lično nisam video na njivi, a u dvorištu izgledaju da su jaki, ne možeš da gledaš u njih.
 
Nazad
Vrh