Farovi i svetlece lampe

Pa nisam ti neki majstor za struju ,ja sam montirao umesto original a ova sočiva sam izvukao žicu (nemojte se smejat) otvorio poklopac sa osiguračima i nabio žicu u neki od 30a masu na šraf i teraj ,kada mi ne treba izvadim žicu i nalepim malo izolira da ne bi provarničilo negde.Srediću ja to kako treba samo da uhvatim vremena.
 
Mislio sam tehnicki koliki je taj far, da li masku prorezati ili ga ubaciti kao nos ?
Imam lose farove kratkog-dugog svetla, pa bih da premostim da ne moram oba menjati nego samo da ubacim jedan led far za duga svetla, oni gore su odlicni spram prinosa. :osmeh:
 
Da Beli tako je.

Vlada 015 ima slicnih,ali mi se ne svidjaju. Ja hocu ovakve. :osmeh:

GERUITE-1PCS-12W-4-x-3W-Car-LED-Work-font-b-Light-b-font-Square-1200lm.jpg


https://www.aliexpress.com/item/GER...0lm-as-Worklight-Flood-Light/32726927041.html
Ovakve sam ja hteo da uzmem.

A ima i nesto slicno ovim sa pijace:

4pcs-3-inch-12W-LED-Work-Light-Square-Cube-Pods-Fog-Lamp-Spot-Flood-beam-for.jpg


https://www.aliexpress.com/item/4pc...Fog-Lamp-Spot-Flood-beam-for/32818287575.html
 
Mislio sam tehnicki koliki je taj far, da li masku prorezati ili ga ubaciti kao nos ?
Imam lose farove kratkog-dugog svetla, pa bih da premostim da ne moram oba menjati nego samo da ubacim jedan led far za duga svetla, oni gore su odlicni spram prinosa. :osmeh:

Jedan moj prijatelj ima na staroj 82-ci montiran jedan led far (48W) tačno na sredini haube s' prednje strane. Dakle baš na prednjoj maski, od gore, na sredini. Kaže da sa njim bolje vidi nego sa dva redovna fara koji su na staroj 82-ci sa strane haube. Danas sam bio kod njega i zezao ga da mu je traktor jedinstven zato što je stavio samo jedan far (a može da ga koristi i kao nišan za setvu :osmeh: ).

- - - - - - - - - -

Da Beli tako je.

Vlada 015 ima slicnih,ali mi se ne svidjaju. Ja hocu ovakve. :osmeh:

'El ima neki poseban razlog zašto baš takve? :ppozdrav:

Čitam ovu temu pa mi odjednom ovi farovi postali interesantni iako se trudim da ne radim nikad po mraku. Jedino ponekad prskanje, ali ostale operacije kad sunce do pola nestane sa horizonta ja sam već na putu kući. Ne bojim se mraka zbog posla već zbog eventualnog kvara...
 
Posle prevrtanja sa traktorom morao sam menjati sve radne farove.Stavio sam led farove sa 9 dioda I po 27w. Jako lepo rade.
 
Dukej uklapaju mi se estetski u kompoziciju sa traktorom. :osmeh: Ovi veci mi se ne svidjaju,preveliki za moj ukus,strce na kabini bodu oci. :osmeh: A zbog te CE oznake sija izuzetno jako,ne boji se ovih velcih farova sa vise dioda.
 
Citam temu 2 dana i ne mogu da pohvatam ko je kakve farove kupio :osmeh:. Salu na stranu, i ja bih uzeo 3 komada jedan od 48W i dva od 27W. Koji su bolji ovi sa socivom ili bez i koliko kostaju ti sa socivom i koja im je snaga?
 
Citam temu 2 dana i ne mogu da pohvatam ko je kakve farove kupio :osmeh:. Salu na stranu, i ja bih uzeo 3 komada jedan od 48W i dva od 27W. Koji su bolji ovi sa socivom ili bez i koliko kostaju ti sa socivom i koja im je snaga?
Mi smo uzeli jedan par ,u mestu jako lepo svetle, ali u prašini druga priča,tako da ti sa sočivom, verovatno bolje rade.
 
Ti sa sočivom su kao duga svetla tj za vecu daljinu.Što se tiče rada po prašini treba malo popraviti ugao i nece biti problema.Meni licno smetaju bilo koji farovi gore napred na kabini bacaju mi nekako svetlo da mi smeta.Smetali su mi original a i ovi led.
 
Gledaj prvu sliku jedan je 48 w kockast a jedan 42w okrugli,takva 2 od 42 wsam stavio na 1221 a njegove original stavio na kombajn.Bilo je u planu da osvetlim kombajn ljudski ali kad sam video kako sijaju brže bolje sam montirao na rusa.Ovi sa sočivima su mi nekako najdraži bacaju jako daleko milina za rad noću.

Nisam ni video cestito fotku vec sam komentarisao. Isao bih do Panceva kad padne kisa pa bi mi godila adresa od prodavnice?
 
Ukucate u google xenonsijalice.rs imaju ljudi svakakve led farove cak sa integrisanim dugim kratkim. Ja sam narucivao kod njih i od 48 i od 12 za sad sam zadovoljan. A i povoljni su.
 
Nisam ni video cestito fotku vec sam komentarisao. Isao bih do Panceva kad padne kisa pa bi mi godila adresa od prodavnice?

Ta prodavnica ti se nalazi baš preko puta glavnog ulaza (sa rampom) na buvljak. Buvljak ne radi ponedeljkom a i niko oko buvljaka.

Nek me @talianu ispravi ako je kod drugih uzeo.
 
Ove od 48w plaćam oko 15€, a ove 27w oko 8€ komad

Šta se tiće kablova i instalacije, za sve koristim 1,5 kvadrat, a priča je takva da sam si povukao jedan poseban vod 5x2,5 kvadrata direktno sa akumulatora na posebnu kutiju osigurača gde imam spojenu svu dodatnu struju koju sam ugrađivao na IMT, znači radni farovi prednji, zadnji, rotirka, radio, upaljač.
Nemam aposultno nikakvih problema sa punjenejm ni sa instalacijom na traktoru, ništa se posebno ne grije, sve uredno radi.
Prednje radne farove klasične H3 imam spojene preko releja obavezno, za ove pozadi LED nema potrebe za relejem, ide direkt preko prekidača i radi bez greške.
 
Nazad
Vrh