Farovi i svetlece lampe

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Koje farove preporucujete po nekoj razumnoj ceni??
One pijacarske kutije po 150din ne bih ni na bajs kacio,majstor kaze da su "20 oktobar"(mislim da se tako zove firma) odlicne.
Meni trebaju samo farovi da majstor stavi gore na kabinu posto cu raditi komplet instalaciju pa da i to resim nek svetli. :ideja:
 
samo HELLA nista drugo ja sam ih na mojim masinama poceo stavljati pre pet sest godina i majstor me poceo zvati hella a posle je i on video da vredi svaku paru svako kome radi preporucuje a imas nas golubincana na forumu pa nek ti i oni kazu kako rade ja volim kad sija pa ko voli nek i plati da radi kako treba ti sam odluci sta hoces ja sam placao farove komad od 1500 do 7000din :ppozdrav:
 
Nikako mi se ne isplati dati 15-50e za jedan far koji ce biti gore na kabini,a one koje imam sad su odlicni nisu korodirali ni malo,samo hocu da uradim komplet i da sve radi sad rade samo pozicija,kratka-duga,stop ne radi i migavci,a valja i po propisu uraditi i za rotaciju struju.
Ovo cu sa majstorom da uradim i da mu ukradem zanat pa cu videti da li umem sam da uradim na 533.
 
Zlatko je u pravu Hella je cudo ali mogu vam dobro doci i oni ruski farovi ja ih imam na kabini i mogu vam reci da odlicno sijaju. :cao:
 
Ja koristim Hella, Wesem i Saturnus...zavisi od namene fara i sta nadjem. Od Saturnus-a lampe i prednji farovi a od Wesem-a i Hella-e radni farovi, rotacija, i poneka lampa. Wesem je do skoro bio prilicno povoljan mada mislim da ovi nasi prodavci pocinju opasno da klepaju pa sad ne moz' naci par farova za daljinu ispod 3000 dinara a stvarno su kvalitetni i jako lepo sijaju!
Na Najlon pijaci ima par prodavaca pomenute robe, samo se dobro raspitajte za cenu!
 
Saturnus su sad na traktoru prednje i zadnje kutije.
Mada kod mene u selu na 80% masina ne radi el instalacija,najvise je traktora kao moji na kojima rade prednja i zadnja bez migavaca i stop svetla,a ima i dosta onih koji za nuzdu spoje direkt zice sa akomulatorom.
 
Au bato!
Kod mene na ovom najprometnijem traktoru mislim da ne radi samo stop svetlo i to znam i zasto ali nikada da resim..
Sto se tice rasvete kod masina sa kojima stalno radim je sve ispravno zato sto dosta radim nocu!






E ovako to treba otprilike da izgleda da Vas ne bolu oci od prekomernog naprezanja nocu usled lose rasvete...
 
meni su propala sociva i ja uzmem od tristaca stavim halogene sijalice i sad sija ko las vegas
 
Halogene sijalice jako dobro sijaju na novim rusima jer imaju jake releje, ja sam stavio i veca ja razlika od obicnih, samo su jako losa za maglu tj. cista nula
 
Obavezno Wessem rasvetna tela kupujem i ugrađujem na svoje mašinke.Najjače halogenke sa ojačanim vlaknima i obavezno releji za svaki far da ne bi došlo do kuršlusa i paljenja instalacije
 
Ja farove kupujem kod komšije, koje mi on preporuči jer je autoelektričar, a "svetleće lampe" pojam mi nije jasan.... pa bih molio za objašnjenje, na šta se tačno misli...
 
Ne mora ali ja stavljam jer sam imao bliski susret paljenja instalacije i jedva ugasio_Od onda nema igranja,što je sigurno,sigurno
 
Pazi, 1 relej na 2 fara sa standardnom snagom sijalice je sasvim OK samo moze da nastane problem ako je poprecni presek kabela koji napaja relej previse mali pa nema dovoljan protok struje i greje se usled istog!
 
Nazad
Vrh