Pomotehnika u vocnjaku

Ma rukom samo makni, a mozes i makazama, premda je rrukom brze.
 
A jel to karakteristicno ili je kod mene slucaj da bolje napreduju letorasti koji su visi ili ti blizi provodnici nego oni koji su nizi i sta tu raditi?
 
Ovo je grin smit- spur, 60 cm razmak među stablima
2gsk2sw.jpg
 
Možeš je nazvati tako, samo nisam rekao mnogo bitnu stvar, sve je na m26, mislim i ostale sorte: ajdared, zlatni pa čak i muca. Ali svega toga ne bi bilo... :sta:
 
Zasto jalovi ugar? Sta ima veze sto je na 26-ici, malo je bujnija nista strasno? Jel bila jaka zima ove godine, da li je ispucala kora na greniju?
 
Ma nije bilo problema sa zimom. Kakava bujnost?! Pa nema B od bujnosti. Specifićna rezidba. A jalovi ugar iz prostog razloga što nismo mi 'talijani pa da bez navodnjavanja sejemo travu između. Da ima vode ok, ovako mora da se radi između.
 
Ma da, sta ce trava lakse je u blatu kad dodje berba, pogotovo za greni kada se okisa, pa blato do usiju. Premda jabuka jeste osjetljivija ako nema navodnjavanje, za razliku od kruske koja na divljoj dobro podnosi susu.A to sto niste "talijani" je pogresan pristup, ali o tom potom.
 
Conferans ako se secas pitao sam te svojevremeno zasto letorasti najvise izbijaju pri samom vrhu mesta gde je vocka orezana a ne nize pa tek sad sam slikao pa me eto interesuje tvoje misljenje, hvala unapred!
op70d2.jpg
35k7f6g.jpg
 
@bane30
Zar nisu malo previse povijene grane? Koji ce to biti uzgojni oblik?
Jel kruska na sejancu ili dunji, jel to prva godina? :cao:
 
Ova na gornjoj slici leva jeste povijena dosta al zato sto je letorast skoro 6o-ak santima pa se savio al njega cu svakakako osloboditi samo mi je bitno da je na stablu krenuo po 45 stepeni. Inace planiram vitko vreteno od svog mog amaterizma ko zna sta ce ispasti inace na dunji MA su a posrednik kaludjerka!
 
bane30 je napisao(la):
Conferans ako se secas pitao sam te svojevremeno zasto letorasti najvise izbijaju pri samom vrhu mesta gde je vocka orezana a ne nize pa tek sad sam slikao pa me eto interesuje tvoje misljenje, hvala unapred!
op70d2.jpg
35k7f6g.jpg

Pojava da se uvek razvijaju viši delovi krune se zove apikalna dominacija. Hrana ima tendenciju da ide uvek u najviši pupoljak. To se može sprečiti na nekoliko načina!
 
bane30 je napisao(la):

Prilikom fotmiranja krošnje i ja sam primijenio ovakav sistem povijanja grana.
Kada su voćke došle u rod,tada sam uočio,da je greška što sam grane povijao na 90 stepeni.Rod je još više povio grane prema zemlji koje su tako i ostale.Naredne godine te grane sam morao vezivati i usmeravati prema gore.
Dakle,pri formiranju bočnih grana,kod vretenastog oblika krošnje,dovoljno je povijanje grana na 45 stepeni.
 
Ja bih ipak savijao malo više na 60 stepeni ugao. I najvažnije savijanje je dok su grane još zelene 15-20 cm, drvo kruške je sklono pucanju kad se savija u periodu sekundarnog debljanja.
 
Teorija kaže 60-65 stepeni. Praksa to može da prihvati. Pod teretom roda saviće se još više. Problem može da nastane kad se te grane praviše saviju, nastaju tzv kolena, grane debljaju više nego inače, što dovodi do starenja istih. Onda se te grane moraju izbacivati iz osnove, što za posledicu ima pravljenje prevelikih rana zbog jako debelih grana, a to kasnije itekako može da predstavlja problem. Znači, potreban je neki kompromis između svega.
A savijanje izvoditi, u zavisnosti od vremenskih uslova, ishrane i navodnjavanja negde u drugoj polovini juna. Preduge grane pinsirati! :ppozdrav:
 
Svakako pinciranje treba obavljati više puta tokom vegetacije u toku rasta produžnice, samo treba biti oprezan pri pinciranju da se ne ošteti vegetaciona kupa.
 
Nazad
Vrh